Máslo

„Koukej jíst! Za války jsme byli rádi, když byl alespoň chleba suchej.“ Takto cpaly mé generaci do hrdla matky chléb namazaný máslem. Původ slova je v původním významu slova mazat. Máslo bylo časem nahrazeno Sanou – vlastní sestrou másla a dalšími výrobky chemického průmyslu. Mazání se stále více používá s uplácením, zvláště když máte máslo na hlavě. Prostě pokud nepodmáznete, tak koukejte mazat a úředník vám může ještě namydlit schody.
Pěkné máslo je v Třešňákově písničce: …. kombinace máslo med, slzný plyn a kulomet….
Fakta: dle Maslo.cz je máslo bohaté na prvky: As, Cd, Cu, Hg, Pb, Zn, dále S DDT, S PBC… takže se dá dojít k závěru, že bude máslo vhodné nejen na hlavu, ale i na střechu (Zn), na vodovodní trubky (Pb) a na chemicko bilogické válčení (DDT a spol.).
Doporučené čtení: Boty s máslem .

3 odpovědi na “Máslo”

  1. Ano. A namazat se V neděli se jedu namazat do muzea masla a medoviny v Maslovicich. Jeste jsem se nerozhodl, zda maslem ci medovinou.

  2. Měli sme jen suchej chleba s máslem, to byl za našeho pubertálního období těžký povzdech, jako že chybělo maso, či aspoň raťafák točeňáku. Naše děti zase jakékoliv trošičku tučné potravině říkaly špek a tvářily se, že zemřou bídnou okamžitou smrtí po dlouhých mukách, pokud by omylem něco takového vzali do ruky, natožpak do úst. Kdepak máslo, no fuj !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *