Měkké zboží

Když píši o poště po internetu, kroutí se mi u toho klávesnice. Mám napsat email, emajl, a nebo elektronická pošta? Ve švédštině používám e-post, ale co mám psát v rodném jazyce?

V každém případě musím tentokrát rozeslat emajly o tomto novém příspěvku „manuálně“ 🙂 Nová verze software, česky měkké zboží, je tak natvrdlá, že posílá emajly opakovaně.

Pro ochlazení doporučuji tento nápoj.

12 odpovědí na “Měkké zboží”

 1. Ahojky, zdravím po delší době, alébrž jsem si zhotovila úraz. Vylezla jsem po dřevě na půdičku, jeden špalek se smekl a já jsem letěla po zádech dolů. Úchopný reflex je velmi silný, takže jsem se zachytila nejbližšího předmětu, což ovšem byla ruční pila. Zuby sice nejsou příliš ostré, ale stačilo. Nejvíc to odnesl malíček, pak prsteníček. Jo, jak říkala babička – nešikovné maso musí pryč. Dopadlo to nad očekávání dobře, prsty jsou poměrně v celku, stačilo 7 stehů. Zatím stále dojíždím na chirurgii a nadávám sama sobě.
  Abych něco napsala k věci – tady se většinou pro internetovou poštu používá počeštěné slůvko – mejlík. A jedna známá e-mailu říká emílek. Jinak měkké zboží se většinou mírně pohrdavě říkalo dárkům, které se vyznačovaly měkkostí, třeba svetry, punčocháče a pod. Zdravím vesele z českého severu, z kraje, který přestává být krajem skla a sklářů. Bohužel. Nový Bor a okolí bude spíš krajem nezaměstnaných.

 2. Ještě dodatek k nápojům. Balené zásadně nekupuji, naše voda z vodovodu je chuťově výborná, ba přímo skvělá. Je hodnocená jako voda kojenecká. To máme kliku, že?

 3. Když sliším politiky, jak odpovídají na dotazy reportérů,
  přemýšlel jsem kde berou stále stejné odpovědi,
  zdali mají porady, kde se naučí stejné nesmysly opakovat,
  jak frontoví bojovníci.
  Nyní jsem pochopil, stačí vo stranických hlaváích Správné software,
  tedy česky MĚKKÉ ZBOŽÍ . Rád bych věděl, zdali jim neměknou mozky.
  Pokud ano, doporučuji rychlejší obměnu, pochopil jsem proč to asi nejde takto jinak.

 4. na začátek něco k odkazu na nápoj. Pracuji jako číšník, tedy druhá strana z tohoto problému. Nám bylo též zakázáno podávat vodu z kohoutku, ale co oko nevidí, srdce nebolí. Není-li šéf v dohledu džus naředím i sklenici vody donesu, chápu 60.-kč za zředěný džus bych dával též velmi neochotně.
  A k problému MĚKKÉHO ZBOŽÍ, také z práce mohu říci, že nás software v počítači nechal mnohokrát napospas polednímu kšeftu. Takže měkké zboží taky natvrdlé 🙂

 5. Hardware – tvrdé zboží – můžeme si na něj klidně šáhnout a spočinout hrdým pohledem, software – měkké zboží – není proč na něj šahat. Všichni víme, že někdy je to tvrdé a někdy měkké.

  Problémem se mi jeví to, že po tvrdém alkoholu sice tvrdnou játra, ale měkne mozek,

 6. Někde jsem četl definici, že hardware je to, do čeho můžeme kopnout, když nás rozzlobí software.

 7. To je mi líto,Jiřinko.Kdyby přeci jen pacinka zlobila,ve Vysokém n.Jiz.je specializované pracoviště na rekonstrukce tlapek a dělají tam zázraky.Až mi přeběhl mráz po zádech
  Je-li softwair měkota,či tvrdota,nevím.Ale pro mne je tuhota.Když v kurzu došlo na EXCEL,odpadla jsem,až to žuchlo.Lektor pro mne specielně musel vymyslet jiný program lekcí.Inu,slepičí mozeček se nezapřel.

 8. No a jedna moje česká známá, co žije v Německu, mi zase píše „na brzkou mejlenou“…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *