Mobil bazar

Mobil bazar se na nás směje z každého rohu, ale pokaždé jiný. Pod výrazem mobil bazar bych si před dvaceti lety představoval pojízdné vetešnictví a ne bazar prodávající mobilní telefony. Ani internetový mobil bazar nelze považovat za pojízdný 🙁
Co nás čeká za jazykové novinky v roce 2030?

9 odpovědí na “Mobil bazar”

  1. 2030… „mobiloklacek“ – Nokia přivázaná ke klacku kouskem lýka. Šikovná věcička k zastrašení divé zvěře, rozbíjení oříšků, připadně k odpuzování dotěrných členů vedlejší tlupy, kteří naší tlupě závidí oheň.
    Hezké Vánoce všem!

  2. Copak mobil bazar, byť imobilní, to je záležitost celkem skromná a ve své podstatě lidumilná, provozovaná obvykle lehce střelenými ajťáky, kteří se nad zmatenou stařenkou neušklíbnou, ale ochotně poradí a pokud to lze, i opraví. Je pravda, že mobil bych si u nich nekoupila, protože by byl patrně bez papírů, což nevadí u psa, ten může být klidně vořech, ale u mobilu ano, protože ten může (a patrně je) být kradený. Ovšem „nóbl“ kamenné obchody firem, které mají zajišťovat záruční opravy svých mobilů, jsou něco tak otřesného, že doporučuju jednat s nimi jen v doprovodu advokáta nebo vyholeného skinheada s basebalovou pálkou v ruce. Doufám, že je vezme čert, a to co nejdřív, ne až v 2030.

  3. Pan prezident v novoročním projevu povídali, že co bude za dlouho, to máme nechat na starost potomkům. Dříve se u nás na Slovácku říkalo „nechat to koňovi, ten má větší hlavu a míň starostí než my“.

  4. Mírně budu oponovat, Michale. Nikde jsem se nedočetl, že by Caligulův kůň hlasoval proti zájmům plebejců. To v naší demokracii je tomu jinak: Stranické sekretariáty nasadí bílé koně na volitelná místa, my, plebejci, si je sami zvolíme díky našemu sofistikovanému volebnímu systému, a pak už je radost pohledět, jak jednotně hlasují, pokud náhodou, či za nějaký tučný obrok, nepřeběhnou jinam.

  5. Drahý Jene, velké finanční starosti naštěstí nemám, dokonce mohu na některé dobré věci přispívat, například na Tříkrálovou sbírku. V penězích to ale není. Domnívám se, že i multimilionář může být chudák k politování. Bohatý není ten, kdo má, ale ten, kdo i z mála neváhá dát potřebnějším. PF 2010

  6. No, ono zřejmě bude nutné vybrat toho správného koně (Equus caballus), především proto, že z něj exkrementy padají tou správnou stranou:) UF 2010.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *