Na holičkách

Chtěl bych přidat téma, které mi vrtá hlavou. Ten slovní úkaz je:  nechat někoho na holičkách. Co to je? To jako někoho necháte ležet na kadeřnicích zabývajících se úpravou vousů? Co je na tom tak hrozného?

Vojtěch Šíp

8 odpovědí na “Na holičkách”

 1. Je přece jistě všeobecně známo,
  že…
  teď u holičů fičí
  salát z melounů
  a liči
  zatímco milé holičky
  na líčkách
  mají
  dolíčky…
  / A pod tričky
  kozičky /

  Veselé krizování, bude líp…

 2. Jožine, tady myslím nejde ani tak o gender, jako o životní realitu – kdy jste naposledy viděl v kadeřnictví pracovat muže? Já jedině ve filmu Obchod na korze…

 3. Jagře, já pamatuji holiče Klabačku v Uherském Brodě. Ten byl prý nedůtklivý, když zákazník měl svou vlastní představu o účesu. Proslavil se svou neústupností a pokaždé takového zákazníka usadil: „Já nejlépe vím, co vaše vlasy potřebují!“
  Já jsem u něho nikdy nebyl, otec mě pokaždé stříhal vlastnoručně. U otce jsem si účes též nemohl vybrat, stříhal mě, jak uměl, a ani se s tím moc nepáral. Věděl, že mi beztak vlasy brzy narostou.

 4. Nebuďme smutní, že nemáme reprezentaci na MS v kopané, ale nespěme na vavřínech, ba ani na holičkách. Fanouškům přeji, ať si teď užívají vuvuzelí!

 5. Obávám se, že troubící troubové ovládnou v nadcházející sezoně i naše stadiony, podle hesla: To je blbý, to se bude líbit. A jak píše Robert Walser: Když hlučíme, připadáme si stateční.

 6. Budu neustále opakovat, můj dvorní holič v dětství byl vážený pan Inocenc Březina. Měl oficínu v rohu zahrady poblíž hostince U lípy, v jehož sále sehrál též mnohé role divadelní jako ochotník k pohledání. Za tuto libou činnost byl pak pozásluze odměněn českým filmem a mohl po boku velkého jistě pana Marvana učínkovati jako ostravák ve znamenitých jistě českých filmech Anděl na horách atd. Děkuji.
  Veselé krizování, bude líp…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *