Pecky

Pecky jsou samozřejmě tvrdá jádra ve třešních, švestkách a podobném ovoci. Proč se však říká na plné pecky? Nemluvě s prominutím o Srát si to na plné pecky … Že by po požití nemytých třešní? Nebo kombinace švestky + pivo?

17 odpovědí na “Pecky”

 1. Pecka taky muze bejt hlasita rana, jako treba „To byla ale pecka!“. Taky jsem slysel v tehle souvislosti slovo perda, mozna zkracene a zkomolene z petarda? A na plny perdy se taky obcas rika. Podobne ten ma ale pecku znamena totez co ten ma ale ranu.

  Naproti tomu jsem taky slysel na plny koule, takze mozna ty „pecky“ jsou vlastne koule. Po puvodnim vyznamu obratu na plny koule radeji patrat nebudu.

 2. Hlasitá rána může být pecka, ale také prda, šlupka, šupa, … Jaká je nejúčinnější antikoncepce pro muže? Pustit si rádio na plný koule 🙂

 3. Nekolik moznosti:
  1) Zaspal jsem a tak jedu do prace na plny pecky……pres speed limit.

  2) Slovensko jde do hajzlu na plny pecky……….(sorry, nee polityka!)

  Za naseich casu to znamenalo rychle, ale rany to byly taky.
  „Slysel jsi tu pecku? Myslim, ze Tvoje manzelka spadla ze schodu….“

  Srani na plny pecky po tresnich nebo svestkach s pivem NABETON!
  If you make it to the toilet. Jinak samozrejme ta jadra v normalni reci.

  Slang je ale daleko lepsi. Yo, jeste jsem zapomnel: Kdyz byla zena tehotna, rikali jsme „Musela spolknout pecku!“

  CESTINA JE NADHERNY JAZYK! Kam se tady hrabeme…..

 4. Když mi bylo 7 nebo 8, dostala jsem peckou do oka. Byla to tedy pecka! (možná i šlupka, ale pecka už byla holá). Bohužel mi do oka padla tím špičatým napřed – byla ze švestky – a moc to bolelo. Pak mi ve škole říkali jednooký Žižka. V oku mi zůstala malá jizvička. Perda, to je přezdívka mého kamaráda z Moravy, jenže to nepochází z pecky, ale z jeho jména, které je jen trošku podobné.

 5. Mila Janinko,
  a ja si dycky myslel, ze to bylo u zen boleni hlavy. Ta antikoncepce. Radio na plny koule mne naopak vzrusuje a pusobi jako „aphrodisiac“.

  To asi myslis Karla Gotta na „plny pecky“. To by byla definitivne antikoncepce.
  V ktere casti ceske kotliny se to „na plny koule“ pouziva?
  Abych si tam zajel. Neni to nahodou severne od Vyjagrova? A nenarodil
  se tam Jagr?

 6. Milane, chápu, že v době MPtrojek, které moc neváží, to není tak výstižné, ale zkus se zamyslet nad rádiem starší výroby, pokud možno ruské a docvakne ti, že o afrodiziaku tu není řeč a už vůbec tu nejde o hlasitost, to už by bylo sádro-maso. Krom toho, mě hlava nebolí 😉

 7. Janinko,
  ja jsem na Tebe asi moc pomalej. Mohla bys to trochu lip vysvetlit?
  Pochopil jsem, ze nepotrebujes Aspirin, takze ta mistni vymluva na
  Tebe neplati. („Honey, not tonite, I’ve got a headache!“) God bless you a Bozene Nemcove bys udelala velkou radost, kdyz by cetla, ze „Stastna to zena“ neni jen nesplnitelna theorie, ale ze vyjimky existuji. (A ze to neni jen shopping v Tesku.)
  Africkej diziak ve spojenim s radiem ruske vyroby (nevedel jsem, ze byli tak daleko), kdyz nejde o hlasitost, o ktere pises (na plny koule),
  vo co gou?

 8. Proč jsou vlastně pecky plné? Je přece úplně fuk, jestli si to kálíte na pecky prázdné.

 9. Jezdím rád do Pecky! To je město v podkrkonoší a jeho obyvatelé jsou Peckaři, stama je i Kryštof Harant (from Halfspoons and Withoutsatellites). Na plné pecky tam řve každý pátek dýzina, ale i na hradním nádvoří na plné pecky šermujou v létě historické soubory. Mám z toho dycky plné kecky dojmů a plné necky hub z tunajších lesů. http://www.hradpecka.cz

 10. Kolegyně v práci má slovo „pecka“ jako hodnotící jednoslovný výraz. Je milé slyšet tak stručně vyjádřeníé překvapení nad, dejme tomu, nepříznivou zprávou o stavu výplaty.

  BTW: Na plný pecky (ve smyslu rychlá jízda) lze také nahradit néméně akčním „na plnej knedlík“, což doslova znamená nadoraz sešlápnutý plynový pedál. Mezi motoristickými novináři lze občas zachytit výraz „full dumpling“, což je totéž ve zpotvořené Czenglish.

  Zaměňovat plný pecky a plný koule ve smyslu hluku je fajn, ale to, že někomu „plný koule“ asociují „hučení v klacku“, nikoli hodbu, je jeho preference :-))

 11. Na plnej knedlík v kočkolapu je třeba mít velkou sílu v pravé noze! Marně čekám, jak se vyeliminují bodově agresivní řidiči, když padaj pokuty za 53 km/h v bezpečném místě. Když jedu nesmyslnou, ale vyznačenou třicítkou ve dlouhém štrůdlu po rozkopaném úseku, frajeři v Bavorácích s kolejnicí to všecko předjedou přes dvojatou plnou čáru devadesátkou a poliši nikde. Tedy poliši se zabývají lapáním v pohodlných stanovištích.

 12. Poliši nebo taktéž Pecky. A přirovnání „na plný pecky“ má též svůj synonym – ostopéro.

 13. wow tak to byla pecka(po koncertě jedna fanynka(12-15))
  (Možná že tam jen seděli jak pecky a poslouchali muziku)

  Neměj tu hudbu na plný pecky
  (asi pouštěl hodbu přímo na nevydlabaný pecky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *