Na půdě ministerstva

Haryk se chce se Slovodníky podělit o to, jaké asociace v něm vyvolávají některá slovní spojení a rčení, s nimiž se občas setkává…

Třeba. Co si myslíte o tom, když slyšíte v rozhlase nebo čtete v novinách, že na půdě ministerstva se konala důležitá porada. Proč zúčastnění ouřadové lezou se svými ministerskými záležitostmi po půdách? Mohou si tam přece zamatlat svá ministerská saka prachem, který se tam po dlouhá leta usazuje. Nebo jim tam může vlézt za krk nebo do ucha pavouk. Nebo se tam mohou ušmudlat o holubí trus. Jak pak mohou v pošmudlaných sakách nebo s pavoukem v uchu odpovědně rozhodovat o zásadních problémech, které se možná týkají i mě? To nemají dost místa ve svých kancelářích nebo v jednacích místnostech?
/Haryk

10 odpovědí na “Na půdě ministerstva”

  1. Holubí trus na půdě ministerstev mi neleží ani v patě, vadí mi podhoubí pro korupci, které je tam tak dobře skryté, že ho žádná kontrola neodhalí, takže tam de iure vlastně ani není, ale je tam de fucto.

  2. Furt lepší, než kdyby rokovali na prahu nového rzpočtového období. To už si vůbec nedokážu představit.

  3. Když na matematicko fyzikální fakultě University Karlovy jednou přišel příkaz děkana o tom že „na půdě fakulty je zakázáno požívat alkoholické nápoje“, reagoval na to kdosi (myslím že to byl profesor Bican z katedry Algebry) zvoláním: „Proboha, kdo by tady chodil clastat na půdu?“

  4. nevím jak ministerští úředníci, ale když já jsem na půdě, tak mám pocit, že jsem nad věcí. tož asi tak ………..

  5. My jsme měli také zakázáno na půdě ústavu (podotýkám, že výzkumného) požívat alkoholické nápoje. My jsme je požívali v laboratoři, protože laboratoř, kde není co pít a jíst je špatná laboratoř, protože tam chybí přátelský duch. V tom jsme se shodli i s lidmi z jiných laboratoří. Navíc spotřeba čistého (čti pitného) lihu se musela držet na konstantní úrovni, aby nikdo nemohl poukázat na nižší pracovní vytížení.

  6. Když je někdo chytrý až na půdu,tak holt musí rokovat na půdě.Konec konců,jsou to výše postavení lidé,tak tam patří.

  7. Já, Moravský Slovák, s túto frázú problém vůbec nemám. U nás sa půdě říká húra a půdě hlina.
    Aj dyž tak mňa napadá: též sa u nás říká spúzat po húře, ve významě zgúňat, rozuměj lašovat, ináč spářat, tj. lozit.
    Čili najspěš tu máme další nepřímý důkaz teho, že čeština pocházá ze slováčtiny – spúzat po púdě.

  8. Janinko, uhodila jste hřebíček na hlavičku, pokud máte ve sklépku něco jiného než brikety, vemte nás ssebou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *