Naivita

Před nějakou dobou jsem na koncertu jistého barda obdivoval jeho písně i naivnost… tedy, tehdy vyzpívával že byl naivní 😉 Byla to sebekritika nebo vychloubání? Jsem z toho poněkud nejistý – mohou mi v tom ostatní Slovodníci pomoci? Ptá se Jarek

9 odpovědí na “Naivita”

  1. Pokud zpíval, že byl naivní, tak jde nejspíš o sebekritku. Pokud zpíval, že byl na i v ní, pak se asi vychloubal

  2. Byl husita nebo aspoň český bratr (a jak se říká členkám českobratrské církve? nebo mají církev českosesterskou? nešlo by mít českosourozeneckou?).

  3. Pro kocoury je typické, že se vyjadřují v trojkové soustavě. Jsou o kočičí krok napřed.

  4. Tak jsem tak nějak nepo – chopil, kdo je blbej, dokonce až i prostě blbej, zda – li bard či kocour. Možná oba – nemožná doba! Koukám s potěšením, že si tu s blbinama (? blbinami ?) vyřádíte i beze mě, aji zrovna moje dnešní deja vu se stalo ukliknutím, ujela mi myš v ruce, chca původně kliknout na něco kus jinde a ono se mi otevřelo slovodne hned vedle. To už k mojí ruce parkinsonika nenázvratně patří. Stejně tak často dělám totéž, co výše zmiňovaný kocour, tedy jjjjjjjjjjjjjjjjjjj a pod. Sice taky samozřejmě uznávám, že jsem blbej, ale jinak, protože tyto úklepy jsou u mě tak časté, že už nepovažuji za zaujímavé se o nich zmiňovat, jen v tomto textu už jsem opravil víc překlepů, než je ponechaných slov dne. Průměrně tři na jedno slovo. Kupodivu i ve slově o jednom písmenu (? písmeně ?), například „v“ jsem schopen udělat až třináct překlepů a postupných oprav, než mám v textu předložku v správně. A což teprva zadložka!
    A k webgardenovým linkům či česky řečeno odkazům, klikši omylem na některý, vyleze mi nad slovodnem hláška: Firefox zabránil automatickému otevření vyskakovacího okna. A dyž dám povolit, tak tam je fejsbuuuuuuk a astejně mi nic nevokáže bez přihlášení a já přísežně prohlašuji, že se na ten ani žádný jiný onen nepřihlásím. Takže ignoruji i jotublba, a mám ke koukání vimeo. To zatím necenzuruje ani netrestá odepřením přístupu.
    A s myší v ruce s ohněm v srdci se chlubím už šestým čerstvým vnoučetem, dneska jsme se na něj, jakož i na pravou vinici této krásné události – moji třetí dceru a spoluviníka jejího manžela jeli podívat. Tím bych vysvětlil i moje časté pouzírování na slovutném slovodni, jako štáckripl rentiér když hlídám nemocná vnoučata, aby mohli jejich rodiče vydělávat na můj i ostatních důchody, třeba celý týden vůbec nezapnu počítač. Ale zato když zapnu, jede mi klávesnice naplný kecky (abych parafrázoval jednu blbou reklamu)

  5. Koukám, Jiřulko, že se množíte téměř téměř geometricky, tak ať mimčo a všichni jeho blízcí vzkvétají k radosti či závisti širého okolí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *