Nenalézám slov

Fred se nám zamiloval a je těžké z něj vyrazit něco kloudného, Petr je nejlínější junior na webu a já měl dnes v horku potíže nalézt slovo (dne). Naštěstí jsem vyšťoural papírek s poznámkou: Nenalézám slov a Tají se mi dech. Nepamatuji co jsem tím chtěl původně říci, ale zjevně ty dva výrazy nějak souvisí. Jak? To nechávám na vás.

10 odpovědí na “Nenalézám slov”

 1. Souvislost je nasnadě – velké ohromení, velké okouzlení, že nejsme schopni ani dýchat, ani slovně komentovat, abychom nezaplašili či nezrušili ten kouzelný okamžik … Koneckonců je máj,lásky čas, tento cit nás taky často připraví o dech, o slova (ale může tomu být i naopak, jinak by nevznikaly milostné verše…).

 2. Já bych tento pocit zažila,kdybych vyhrála úhlednou sumičku.Bohužel si ten pocit odepřu,jelikož nesázím.Je to jako v tom židovském vtípku:Khon se modlí,aby vyhrál,moc to potřebuje.Nic.Modlí se úsilovněji,nic.Modlí se zoufale a vyčítá.Co jsem udělal,že mne nechceš vyslyšet?,,Nic jsi neudělal,ani jsi nevsadil.Tak co mám s tebou dělat?“Takže mi situace bez dechu a beze slov nehrozí.Ta beze slov obzvlášť.

 3. Teda, to sa podarilo! Akurát som chcel napísať niečo v tom zmysle (Nenachádzam slová a Tají sa mi dych) pri správach o napadnutí pani Jacques. To, že sa to stalo sa este dá pochopiť, aj nkeď človek ťažko hľadá slová, ale že žiaden z prítomných policajtov nrezakročil, to fakt bralo dych.
  Včerajší program „Na vlastné oči“ jasne ukázal duchovný prepad tohoto regiónu.
  Tá ľudská sračka to nemala z vlastnej hlavy, to mu dodal nejaký právnik…
  Gentlemani každým cólom.
  Čosi podobné sa stalo aj u nás, na Slovensku. Tu zase traja ožratí úpolicajti dobili a dobodali mladých chalanov.
  To v Čechách je o to horšie, že napadli ženu.
  To je už len krôčik od Dr. Horákovej… Aj tzv. komunisti len dodržiavali platné zákony!

 4. Mně se nejčastěji tají dech na jaře, když vidím krásu probouzející se přírody a poslouchám zpěv opeřenců. Tolik odstínů zeleně už po zbytek roku příroda nemá, zato ale na podzim odkryje nádhernou paletu všech možných barev. Často zůstávám stát v němém úžasu před tou nádherou a většinou ani nenalézám slova, kterými bych poděkoval Stvořiteli za ty dary, které mohu vnímat všemi smysly. Doufám, že ptáci svými úžasnými hlasy Jemu děkují i za mne, nevděčníka.

 5. Nedá mi to, musím ještě přidat pár slov na tu notu okouzlení – viz Jožin – přiznávám, že ten ptačí zpěv – hlavně na jaře v podvečer – mně také bere dech a nenalézám slov – copak ta by se mohla rovnat kráse ptačího vyzpěvování?

 6. Áno, Jožin aj Katka majú svätú pravdu. Ja som bol len príliš rozčúlený…
  Nebol to zámer.
  Pekný deň Vám.

 7. Jo je to těžké když se z přírody tají dech a dějí se věci, na než člověk nenalézá slov..

 8. Jo,u nás ty potvory pernaté také vyřvávají,zejména za kuropění-po ránu.Pak ovšem slova nalézám a nedají si je za rámeček.Nejvíc mi tu vyvádějí hrdlice a ještě obírají mé slípky o snídani.Kosáci se chovají decentněji,ale jen do doby zrání třešní.Loni zbodli ve 2dnech všechnu úrodu.A to je jak dilina celou zimu krmím vybranou stravou.

 9. Olinko, kuropění je pění kura či kurů; ti přece nevyřvávají nýbrž pějí, jak plyne z předchozího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *