Nerostou

Velmi frekventované slovo s ojediněle jasným významem. Když pomineme povzdechy pubescentek před zrcadlem, nese se toto slovo českou kotlinou, moravskými luhy i slezskými bory a to na pracovištích, sportovištích, v kulturních zařízeních, dopravních prostředcích a hlavně po hospodách. Nerostou.
Porostou?
Srdečně Vás zdraví Gabriel

58 odpovědí na “Nerostou”

 1. Jeli jsme na houby na Kokořínsko, v lese bylo houby, tak švagr pravil, že půjdeme na švestky, a těch tam bylo taky tolik. Ale bylo tam moc hezky (před týdnem).

 2. Právě jsem se vrátila od zubaře, kde několik mých zubů podalo demisi. Zubař ji vlídně a bezbolestně přijal. A nové zuby? Inu, nerostou…

 3. Nerostou ? Ó proč by měly?
  Houby s octem? Aha – zapoměly,
  že gurmán, pochutná si na nich .

  Nerostou, si houbař zoufá ,
  nebrání se, tak si troufá .
  Ale pozor, jsou i také,
  které na talíři pěkně vypadají,
  po požití, dobrou noc též dají.

 4. Dovolím si oponovat, slyším i trávu růst. Rostou ale hlavně skrytě ceny čehokoliv, snad kromě cen benzínu a nafty, kde cena za barel ropy spadla ze 150 dolarů pod 100 dolarů. To se u nás projevilo pro motoristy nebývalým poklesem cen pohonných hmot v řádu několika desetníků, což představuje obrovský růst profitu pro pumpaře i výrobce PHM u nás. Na tomto přílkladu je vidět, jak je koruna pevná, i když dolar kolísá a kolísá. Zajímavé je, že renomovaní cenoví analytici, ktří dovedou bez uzardění zdůvodnit růst cen čehokoliv u nás, o tomto problému cudně mlčí a potichu je také antimonopolní úřad.

 5. A děti rostou….ach, jak ty zase vyrotly, že…..a dluhy, ty taky, pochopitelně. Ne už tak moc sebevědomí, i když některým roste a s ním i ramena. Roste ledacos, jen po těch houbách je letos houby….

 6. Když houby nerostou, a to jsem si vlastnoočně ověřila, kde sakra v té televizi vzali takové množství nádhernýyh hub. Oni si je snad musí pěstovat všem houbařům na truc. Když přijde houbařská bída, tak s nimi vyrukují.

 7. No A’to, to máte jako s těmi odposlechy v Mfd, taky je vytáhli, až když se to hodilo (samozřejmě nejen ty).

 8. Ono se vůbec na veřejnost vytahuje pouze to, co se pravě někomu hodí do krámu. Ten zbytek se pečlivě uchovává, až se zase bude hodit – někomu jinému na někoho jiného.

 9. Jojo, a vzhledem k tomu, že to není včerejší výrok, vypadá to – bohužel – že to platilo, platí a platit bude až na věky věků. Amen

 10. Především musím poděkovat dámám za jistou útěchu, neřkuli i podporu, se kterou jako jistě velké znalkyně v oboru teleskopických manipulací prvoplánově přispěchaly. Nicméně, dovolte milé přítelkyně drobný dotaz: nedalo by se eventuelně zájmeno TO v mém předchozím ronění nahradit třeba slovem intelekt.., že ?? Ale už nyní se za tuto otázku drobátko stydím…

 11. Milý Wbg, měla jsem na mysli „intelekt“, pochopitelně. Co jiného?… Jo tak, vy myslíte…..Ale to by mě nikdy nenapadlo 🙂

 12. Vytáhnout intelekt,to navozuje dojem, že ho nosíte v kapsičce u vesty jako lístek na tramvaj. Dámy jej mají v neceseru,pravda?

 13. Dámy povětšinou intelekt nenosí (čest výjimkám!). Nechávají ho ve skříni pozvolna vycházet z módy a nosí úúžasné sexy svetříky s bolérkem, nejlépe v šedomodrém provedení.

 14. Se svetříčkem s bolerkem mají dámy pozornost zaručenou na první pohled. Intelekt je něco jako francouzská muška (neplést se španělskou!), která zvyšuje atraktivitu, jen když je malá a pikantní. Ani v bujném mládí jsem nezažila, aby na mě vojáci nebo uhlíři pískali a hulákali: Vole, ta má teda intelekt!

 15. Vidíte, pane Pavelko, a já blbka si dodneška myslela, že mívám při sobě aspoń nějakou pohotovostní špetičku či rudiment… No nic, jdu si koupit šedomodrý svetřík! 🙂

 16. Intelekt jako francouzská muška ?? No toto…, spíš jako španělská botka, ne ?! Jinak, za mého pohnutého mládí nebylo příliš radno vytahovati tento z rozmanitých kapšišek a exhibovati příliš před ohvězděnými revizory. Dnes občas nevím, jak se kapsičky vůbec rozepínají a čas od času, zdá se, že bloudím světem i bez vesty

 17. Silvo, neunáhlujte se. Pan Pavelka není v obraze – proč by taky byl. Teď letí všechny odstíny fialové, šedomodré svetříky už dávno nejsou in, alebrž out.

 18. Napřed bylo teplo, ale sucho. Teď zase prší, ale je zima. Nevím, nevím, jestli se letos ještě dočkáme, že by rostly. I když – pan Smotlacha chodí sbírat i pod sněhem.

 19. Paní Diblíková, nebylo to před zrcadlem, že ne?
  Za svou prostořekost si ukládám deset střelných modlitbiček.

 20. Kolega wbgarden pléduje v jisté křeči. Soudím, že mu hapruje periskop.Intelekt je dáván do souvislosti se schopností integrovat informace z vnějšího prostředí s kauzální zkušeností. Pohledem do zrcadla se spouští reminiscenční mechanismus. Intelekt se může dostat do krize v zrcadlovém efektu tím, že si v nejhlubší intelektuální kocovině kladete otázku, zda by nebylo lepší být doktorkou Drábovou.

 21. Pane Pavelko, poskytl jste důkaz existence reminiscenčních mechanismů, ne však selektivní integrace. I Josef Švejk znal dva Ferdinandy, slouhu u Průši a toho, co sbíral psí hovínka.

 22. Periskopální plédovaní křečovitě integrované v kauzalitě informace intelektuálně reminiscenční krize….sem z toho jelen.., asi budu muset k Dr Ábové pro černý uhlí. Bohyně Diaré někdy líbá stejně dobře jako Múúúzaaa….

 23. Už jsem si to ověřil. Drábová je podobojí. Doktorka i inženýrka.
  WBG, prosím prosím: jak se vizuálně projevuje diaré u jeleních bobků? Já nemám ty zkušenosti…

 24. wbg -Zahlédl jste snad, při pohledu po zrcadla /schopen přitom integrovat informace z vnějšího prostředí s vaší kauzální zkušeností/ na své hlavě parohy? Z toho ta jelení diarrhea?

 25. Čím lepším ve věku dospělém, chlap odívati se může, nežli parohy…, samozřejmě s veškerou úctou k všelikým bobkům všehomíra…..

 26. Vztah mezi rozmanitými smolíčky a jezinkami byl už od mého ranného mládi interpretován značně nevěrohodně. Každé malé dítě přece ví, že světničky otvírají spíš jezinky než smolíčkové. A o ohříváni rozmanitých končetin raději pomlčím… Žádné lesbasro na tom nemůže nic změnit…

 27. Diskutovala jsem svetřík a intelekt s přáteli a dozvěděla jsem se, že ve vyšším věku je třeba více dbát, aby byla dáma vybavena i intelektem – když se nezadaří, pokecají si k obapolné spokojenosti.

 28. Paní Diblíková,
  odpusťte žertovný popěvek:

  Svetřík, přítel, intelekt, jak se to rýmuje?
  Přítel žije v bludu,
  intelekt je v čudu,
  svetřík hřeje obludu,
  tak se to rýmuje…

 29. KLASIKA

  Přinesla dcérka novinu
  že by snad stačila na celú
  dědinu

  Jistě bys stačila
  mamka jí pravila
  kdyby ta žárlivost dokola
  nebyla…

  /pokud to někoho zajímá…/

 30. HEČ

  Každičký den na líbanou
  Hraju si já s mojí
  Danou

  Nejdřív líbá moje Dana
  Moje Dana milovaná

  A pak líbám Danu

  Tak líbáme se
  oba dva

  a když přijde třetí
  snad budem mít
  i děti….

  Gabrieli, když už musíte evidovat každou ptákovinu, tak aspoň tolik nežárlete….

 31. WBG: to jen abyste vy a další ptáčci z toho tady nedělali holubník, podívejte se, jak pak ten chodník vypadá, chudák pejsek co chvíli do něčeho hamtne.

 32. Ad VD. O všelikých bloudivých oudech, o kterých jste se již zmiňovala mám v rámci pokročilého holubníku toto….

  PTÁKOVINA

  Zrůda Trůda
  dřív než tě
  udá
  manželce
  úda
  ti přerazí
  v koupelce….

  S vašimi drahými pejsky samozřejmě velmi citlivě souzním….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *