13 odpovědí na “Nestyda”

 1. Nestyda je v každém případě nestydatá. Tady projevuje čeština despekt k femininu. Proto je také blázen bláznivá nebo pitomec blbá. Ale kdo to je ta nestyda nestydatá si nedovolím říci. To bych si rozhněval polovinu národa.

 2. Nestyda je ten, kdo se nestydí. Není to ani ženský, ani mužský, ba ani střední rod. Nestydové se vyskytují všude, jsou to prostě všichni ti, kterým stud chybí. Ale není to vždy jen v negativním smyslu. Příkladů je hodně, jistě je budou psát další.

 3. Nestyda je tvor, jenž nestydne, ačkoli teplota okolí dosahuje silně pod O°C. S takovými tvory se obvykle setkáváme v okolí horolezeckých výškových táborů, termálních pramenů, saun a vykřičených putyk. Jejich odění je často velmi skromné, teplotě okolí zjevně neodpovídající, a často také nižádné. Jejich okolí říká, že jim to uvnitř dobře topí. Proč ne, často také přikládají kaloricky vydatné potraviny či kapaliny obsahující nemrznoucí složku – etylalkohol. Okolí k nim mívá ambivalentní vztah – někdy návidí, jindy nenávidí, někdy i závidí…

 4. Já mám nestydu spojeného s nestoudností (a hele, koukám, že taky s mužským rodem). A nestoudné chování bydlí ve škatulce těsně vedle chování hanebného…
  Zatímco stydět se/nestydět se spíš souvisí se stydlivostí, kterážto bydlí ve škatulce těsně vedle ostýchavosti… Zkrátka člověk, který se nestydí, ještě nemusí být nestyda.

 5. Připomenu Jiřího Suchého – psal o muži NASTYDOVI, který přišel na jeviště zdráv, fouklo na něj a ihned jevil rýmu, kašel a horečku.

 6. Nojo,
  tak to už máme NASTYDU, který snadno nastydne, a NESTYDU, který pro změnu nestydne. A měli bychom mít NESTOUDU – čili člověka nestoudného a NESTYDLU – člověka netrpícího stydlivostí. A NESTUDU – člověka vřelého.

 7. Nasty da může být odporný nebo chlípný souhlas někoho rusky hovořícího v anglickém prostředí.

 8. Když o mně Jiří Pallas zveřejnil, že jsem nestyda, tak ve mně zatrnulo. Jsem totiž navíc i nekuřák a nepiják, tak nevím, zda se do vaší vzácné společnosti vůbec hodím. Pobavila mě definice Krojce, že nestyda snadno nenastydne, protože je otužilý. Něco na tom bude. Jezdívám rád na kole po celý rok, jezdil jsem na kole i loni v zimě na sněhu a ledu. Nevyjíždím jen v orkánu a v bouři, když řádí živly, těch se opravdu bojím.

 9. ano jak již zde zaznělo. nestyda je obrozenecký výraz pro fridex, stejně tak jako autostráda pro dálnici. howgh!

 10. Pokud jde o nestydu, považuji za zavádějící spojení se slovem stud. To bych viděl jako související spíše se slovy studánka, Studebaker a bez povšimnutí bych nenechal ani anglický ekvivalent „stud“, který již sám o sobě spojitost se stydlivostí vylučuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *