Nevhodný dárek

Nevhodné jsou všechny dárky! Pokud by byly vhodné, tak si je pořídíme dávno před ježíškem. Na Sbazaru byl již před ježíškem nevhodný dárek běžně dostupný, zkuste si vyhledat. Možná to naznačuje, že nevhodnost dárku spočívá v tom, že byl dárek nabyt nevhodným způsobem (za pět prstů).

Otázka dne: jak nabude nevhodný dárek čtyřprstý zloděj?

11 odpovědí na “Nevhodný dárek”

 1. Za nevhodný dárek lze skutečně považovat každý vhodný. Naopak vhodný se mi zdá každý dárek, bez kterého lze materiálně přežít, například kniha, nahrávka, květina, obrázek, hračka, supernóbl šaty, letitá whisky, svítící míček a tomu všemu podobné.

 2. Jiří má zcela pravdu. Soustředil jsem se na předměty z loupeží maskované jako dárky a úpně zapomněl, že na dotaz co si přeji pod stromeček, odpovídám: Mír na celém světě.

 3. PAX IN TERRIS

  Jsem už dost starý
  a tak si myslím
  že by mi ho mohli konečně
  ukázat

  člověka
  který
  chce
  válku

  Jsem už dost starý
  a v televizích pořád vídám jen ty
  co chtějí
  mír……

  / pokud to někoho zajímá…/

 4. Darovanému koni na zuby nehleď, nabádá nás přísloví. Rád bych se mu podíval na zoubky, ale kdysi jsem dostal pouze bezzubého, dřevěného, naštěstí ke své velké radosti i houpacího.
  Když vidím, kolik je v obchodech všelijakých zbytečností a kýčovítých předmětů, teď už mám radost, když nedostanu nějakou velkou koninu.

 5. V mém okolí se používá přísloví trošku opravené:Darovanému koni pod
  kopyta nelehej.Jsme poučeni Danajskými dary(Trojský kůň).Mnoho takových dárků se skrývá v nabídkách bankovních půjček,v nabídkách na založení
  účtu,v nabídkách mobilních operátorů a leasingových společností.Trójané
  to vlastně měli proti nám docela jednoduché – ante portas stál jeden kůň.
  Dnes aby si člověk vypěstoval selektivní hluchotu.Naštěstí stále ještě existují dary,ktré netřeba soudit podle jakéhokoliv přísloví.Dary od lidí,kteří nás
  mají rádi.Kéž se vždy najde alespoň jeden (dar nebo člověk).

 6. Santa Claus v obchodních řetězcích uvízl,
  děda Mráz jako vždy víc vodky si lízl,
  zazpívej koledy, nasaď si kulíšek –
  dáky ti přinese jedině Ježíšek.
  (česká lidová)

 7. Je divné, že nemám radost z drahých dárků? Zlato a kamení (ač drahé) se mi hnusí. Rodina pohromadě je mi vším, za to přece nejde zaplatit.
  Chci, aby to tak bylo stále, přestože vím, že to nejde navždy. Mám své hodnoty a z těch nechci slevit, i když je to někdy nemožné.

  Krásné prožití svátků vánočních, aby se Vám plnily sny během celého roku, ne jenom v tento čas.

 8. Jistě může, a též ho může jen tak v pohodě pohodit pod stromeček či jnam. Na to pí pohodná prohodí: To seš hodnej, táto, ale nehodláš ještě něco přihodit?

 9. Už nebudu psát, když přijdu ze štěpánské zábavky…

  Pohodný by mohl darovat nevhodný dárek, pokud by došlo k záměně pytlů se Santou. Lovit dary z rasova pytle… možná vhodné pro supy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *