Nevydat hlásku

… vy byste pořád seděla a nevydala hlásku … mnozí pamětníci si zanotují a nevědi co zpívají. Nevydává slečna hlásku a nebo hlásek?

12 odpovědí na “Nevydat hlásku”

 1. Souhlasím s Dagmar a podotýkám, že přitom nevydala ani samohlásku, ani souhlásku, protože se nemohla rozhodnout mezi vydáním dvouhlásky a dvojhlásky.

 2. Nechce se mi věřit, že to byla dobrá a zodpovědná hlídačka, když pořád jenom seděla. Co když se jednalo o soudkyni odmítající uznat nároky restituentů?

 3. Hlásné věže byly v době vzniku písně jen ve střeženém hraničním pásmu. Za jejich vydání by mohla být Hana Hegerová odsouzena za vlastizradu.

 4. „Vy byste pořád seděla a nevydala hlásku a to se přece nedělá a já vás varuju!“
  I takto tvrdě dokáže notovat vyšetřovatel k dámě, která si o své vůli a velmi ráda posedí nejen ve vazební věznici, ale posléze i ve věznici ve Světlé nad Sázavou.

 5. Ale Kamio, není to tak černé, jak to píšete. Slečna je téměř bezúhonná, má jen problémy s učitelem angličtiny. Je začátečnicí a ještě jí dělá potíže hláskování slov – spelling. Učitel na ní opět loudil to své ejbísídý a ona se jen trochu zasekla a ne a ne z místa. To varování je ale na místě, protože klasifikace se opět kvapem blíží.

 6. Ale to je mi obrázek, klasi fikace, český kantor a pohledná leč nevzdělatelná žačka, která navíc nemá úhon… No jak tohle může dopadnout…..

  PTÁKOVINA samozřejmě

  Moje Nela vždycky
  chtěla
  Aby její duše
  skvělá

  S mojí rovněž skvělou
  duší

  Dospěla až
  do kostela

  Jak patří se
  a sluší….

 7. Pokud slečna sedí v parlamentu a nehlasuje, bylo by jen dobré, kdyby to bylo infekční a velmi rychle se to šířilo i přes poslaneckou imunitu.

 8. Když jsem viděl svoji lásku,
  nevidal jse ani hlásku,
  ona byla v neližé.
  Když mne ale uviděla,
  to byl pane křik
  Dnes uteklo mnoho vody,
  již nečeká na náhody,
  prý je to tak líp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *