Nevydat hlásku

… vy byste pořád seděla a nevydala hlásku … mnozí pamětníci si zanotují a nevědi co zpívají. Nevydává slečna hlásku a nebo hlásek?

12 odpovědí na “Nevydat hlásku”

 1. Souhlasím s Dagmar a podotýkám, že přitom nevydala ani samohlásku, ani souhlásku, protože se nemohla rozhodnout mezi vydáním dvouhlásky a dvojhlásky.

 2. Nechce se mi věřit, že to byla dobrá a zodpovědná hlídačka, když pořád jenom seděla. Co když se jednalo o soudkyni odmítající uznat nároky restituentů?

 3. Hlásné věže byly v době vzniku písně jen ve střeženém hraničním pásmu. Za jejich vydání by mohla být Hana Hegerová odsouzena za vlastizradu.

 4. “Vy byste pořád seděla a nevydala hlásku a to se přece nedělá a já vás varuju!”
  I takto tvrdě dokáže notovat vyšetřovatel k dámě, která si o své vůli a velmi ráda posedí nejen ve vazební věznici, ale posléze i ve věznici ve Světlé nad Sázavou.

 5. Ale Kamio, není to tak černé, jak to píšete. Slečna je téměř bezúhonná, má jen problémy s učitelem angličtiny. Je začátečnicí a ještě jí dělá potíže hláskování slov – spelling. Učitel na ní opět loudil to své ejbísídý a ona se jen trochu zasekla a ne a ne z místa. To varování je ale na místě, protože klasifikace se opět kvapem blíží.

 6. Ale to je mi obrázek, klasi fikace, český kantor a pohledná leč nevzdělatelná žačka, která navíc nemá úhon… No jak tohle může dopadnout…..

  PTÁKOVINA samozřejmě

  Moje Nela vždycky
  chtěla
  Aby její duše
  skvělá

  S mojí rovněž skvělou
  duší

  Dospěla až
  do kostela

  Jak patří se
  a sluší….

 7. Pokud slečna sedí v parlamentu a nehlasuje, bylo by jen dobré, kdyby to bylo infekční a velmi rychle se to šířilo i přes poslaneckou imunitu.

 8. Když jsem viděl svoji lásku,
  nevidal jse ani hlásku,
  ona byla v neližé.
  Když mne ale uviděla,
  to byl pane křik
  Dnes uteklo mnoho vody,
  již nečeká na náhody,
  prý je to tak líp.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *