Obezlička

Diskutující přešli volně od palice k berlím. Gabriel označil mylně za vynálezce berlí Berlusconiho a básníci paličáci nám k tomu vytepali nové verše. Jednoduchá pravda o Belusconim je však ta, že nic moc nevynalezl, ale přivedl k dokonalosti obezličku. Od Berlusconiho se poučila i Rada ČR a je po Kasíkovi.

Zlí jazykové se ptají, kde je Ruml a spol. se spacákama 🙂

11 odpovědí na “Obezlička”

 1. Zživotnily myšleno v mluvnických kategoriích.
  Svatý Jene z Nepomuku,
  drž nad námi svoji ruku,
  by nám Bůh dal, co dal Tobě,
  by náš jazyk neshnil v hrobě.
  (Havlíček)
  (Proč tam na silnici leží ta rozcapená blondýna když je taková zima? Čeká sněhový jazyky).

 2. ad mrtvé jazyky – to by se musely tázat plynně latinně či klasickou řečtinou. Co je, prosímpěkně, ta obezlička? pokud by to znamenalo mazané obejití, pak spíš oblezlička. Kdysi jsem slyšela, že to pochází z ruského bez lica, jako že anonym, nebo spíš, že dotyčnou lumpárnu není komu přišít. Rozhodopádně to není nic hezkého, pozitiva nět.

 3. Obezlička prvotně vznikla při obcházení Zličína: prapůvodně šlo o obe-Zličku, kdy postižení byli posíláni přímo do Prčic. Nespokojení se v minulosti také posílali na železniční stanici, tam si mohli kdykoliv stěžovat na cokoliv přímo na lampárně. Po zrušení lampáren u drah došlo ke zřízení funkci ombudsmana, který má rozlouskávání obezliček ve své pracovní náplni. Ten ale vše nestíhá, tak se nezavěšujte, pokud jste v pořadí.

 4. „Uf! Uf! Uf! To být zlí jazykové!“ děl stoicky Sedící býk, načež poslal Šíleného koně zajmout nové, erudovanější ………. tož asi tak

 5. Výraz obezlička může také souviset s brzlíkem, který se během dospívání pokoutně vstřebá (jak ostatně znalci vědí z filmu Světáci).

 6. Budu neustále opakovat, že jsem se včera před půlnocí tak obezlil, skoro kolem dokola, až jsem se z toho mále pobrzlil…
  Jistě taky chápete, že k nedělnímu ránu to asi nejsou ty nejkvalitnější myšlénky..
  Jinak – Jak Obezlička a Obrzličkou… by mohl být rovněž večerníček z jistě atraktivního prostředí naší loveroad E55

  BRZLENÍ

  Na parkovišti za chviličku
  obezlil jsem Obrzličku

  Obezlička se velmi smála
  když s brzlením nám
  pomáhala…

  Pokud to někoho zajímá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *