Obluda

Dá se říci ten obluda? Pochází obluda z obloudit? Kdo nalezne odpověď na tento obludný problém, má zajištěno čestné místo na nástěnce našeho virtuálnho lingvistického ústavu.

Prosím nezaměňte obludu s pobudou.

5 odpovědí na “Obluda”

  1. Neslyšel jsem, že by existoval ten obluda ani ten chůva, i když jsem se pokoušel chůvu dělat. S miminky jsem si náramně rozuměl, krásně jsme se spolu bavili, ale jen do okamžiku, než si kojenec začal vymáhat kojení. Pokaždé mě obludně seřval a mě pak přepadaly komplexy méněcennosti, když jsem mu při nejlepší vůli nemohl vyhovět. Je to marné, ženy mají jiné schopnosti, než my, muži. Někteří z mých kamarádů, kdyby se nebáli, tak by mi mohli dosvědčit, že mnohé ženy i mimo období laktace dokáží vytvořit obludný problém z pouhopouhé prkotiny.

  2. Jedna moje dobrá známá – jinak dáma v nejlepších letech – má přezdívku „VOBLUDA“ , kteroužto obdržela v mládí na trampských slezinách a dodnes na ni slyší. Jsouc někým nazvána z neznalosti OBLUDOU, vždycky se silně namrčí. Kdo ji zná, slyší dobře taky ty úvozovky. Najmě její muž – zvaný buď MEDVĚD nebo také HUSKY. Kupodivu jejich tři děti jsou úplně běžně se vyskytující lidičkové – včetně jejich dětí…Národ trampský má zkrátka smysl pro kontrapozici, kontrast a srandu an sich.

  3. Teď je otázka, zda je tu možná spojitost mezi obludou a blouděním. Onehdy jsem zabloudila do jedné obce na Jesenicku, která se jmenuje Bludov. Kdysi dávno si můj otec – bloud jeden, vystřelil z mé matky (neznalé geografie Jesenicka) a žádal jí aby mu zjistila spojení do Obludova. Ale informační paní na drátě se nenechala obloudit (ani oblbnout) a racionálně trvala na svém, že Obludov neexistuje…no, já nevím. Mohla by vyběhnout na kopec nad Bludovem a radostně se kochat : ,,Óóoo Bludov! Taky by pak mohli mít v Bludově obludárium pro podpoření turistického ruchu. Jen je otázka koho, či co, by do Obludária ubytovali. Třeba zimní útulek pro bludičky.

  4. Cituji z Úvodu do obludologie: Obluda je tak velká, jak velký prostor jí vymezíte. Vidíte-li obludu, je jen a jen vaše, nikdo vám ji bez vašeho svolení nevezme, dokonce ani psychiatr ne. Nedotýkejte se oblud ani spadlých na zem, mohla by se rozplynout a už ji pak nikdy neuvidíte. Neplatí to o obludách objevujících se po požití ginu či jiných alkoholových nápojů, to už jste vypustili džina z láhve a musíte trvale abstinovat, pokud je vám život milý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *