Odpadky

Mafie se nám během čtrnáctidenního pobytu na Sicílii představila ve formě rostoucích hor odpadků, které nikdo neodvážel. Za mého mládí se mluvilo spíše o smetí, tedy to co smeták nametl na lopatku. Transformace smetí na odpadky nastala poté, co jsme přestali nakupovat mléko a pivo do bandasky a limonádu v lahvích s keramickou zátkou. Řešení (částečné) problému s odpadky je tedy jednoduché. Nepít mléko a na pivo chodit do hospod, kde mají čepované.

3 odpovědi na “Odpadky”

 1. Odpadky, lopatky,
  smeták a smetí.
  Nepořádek, či bordel,
  je daní z pohodlí,
  kéž by se ministři,
  též někdy dohodli.

  Že mafie ze smetí tyje,
  věcí je známou,
  vždyť mohla by býti,
  bordelu mámou.

  Tož, páni ministři,
  dosti již trapasů,
  odstavte mafii od strdí, od prsu.
  Vždyť nesaje jen strdí ,
  saje i naši krev.
  Tak raděj pracujte!
  Kde je Váš cech!

 2. Lidstvo se vyvíjí. Po době kamenné přišla doba bronzová, pak železná. Nyní žijeme v době odpadkové, protože se nevyplácí recyklovat některé suroviny: kdo poveze papír do sběrny, kde za 1 kg dostane 40 haléřů? O plastech ani nemluvím, těch zanecháme po sobě budoucím archeologům až až. Paradoxem dnešní doby je fakt, že se vyplatí recyklovat jen kovy. Když si pořídíte na dům měděné okapy, „sběrači kovů“ vám je klidně do týdne odvezou pomuchlané do sběrny a musíte si opět koupit nové. Tak mě napadlo, že se blíží doba, kdy budou politici zvažovat zavedení šrotovného i na nová auta, aby se udržela zaměstnanost. Co takhle dotovat jen sběr a zpracování papíru a plastů? Hned by bylo po odpadcích, protože co by neodnesli „sběrači“, to by šlo určitě kompostovat.

 3. To: Jožin,

  Ano, zde je velmi hluboko zakopaný pes, zajisté, že to není vše, ale je to jedna z výchov občanů, jak nakládat z odpady. Ovšem nenažranost a závist i těm, co nic nemají je velkou příčinou. Nejhorší je věčně poslouchat ten blivajz o výchově k ekologii. Ti současní předkládači těchto výroků, hrabou vlastně pro sebe. Dokud stát, nebude brát ekologii celkem, jako věc veřejnou, tak ty nenapapané hlavičky, které umí hlavně hrabat pod sebe, neodvrhne. Následně důsledná kontrola, ale tam, kde je ta díra do kanálu. Ono to nejde, protože by přišli o výdobytky. To jsem často slýchával za minulého režimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *