Ohrnovat nos

Od vrcení obrtlíkem přecházíme dnes volně k další aktivitě – ohrnování nosu. Některým čtenářům možná zadání nebude vonět, ale zkuste prosím popsat rozdíl mezi krčením a ohrnováním nosu. Pokud chcete švindlovat a hledat na Googlu, tak se dozvíte, že: Na dotaz „ohrnovat nos“ nebylo ve Zboží nic nalezeno.. (Zboží je součást Seznam.cz)

38 odpovědí na “Ohrnovat nos”

 1. Byl a je Vám kos,
  co má žlutý nos.
  A když ke krmítku sedl,
  nikoho tam nechtěl pustit
  a nad lůzou ohrnoval nos.
  Ale pozor na lůzu,
  která při svém utrpení,
  od krmítka odstavena,
  Skutečností stal se sen,
  ke krmítku dostala se.
  Zapoměla pak na bídu,
  kterou kterou tolik trpěla.
  Nosíky své zkrabatila,
  nakonec je ohrnula
  a šlo to dál z vesela.

 2. zkoušel jsem to v praxi a při ohrnování nosu jsem si si ho pochroumal. Mám jej jak bambuli a naruby se mi to nepodařilo.
  Ještě hůř je na tom slon. Ten když jde a zamyslí se, může si na něj šlápnout. A to musí strašně bolet.

 3. Možná že by to mohlo souviset s rozmanitým krizovými – antikrizovými úpravami horních partií člověka. Základ tvoří samozřejmě klíny v hlavě, pak klapky na uších , růžové brýle a ohrnutý nos, no a můžete si pak okamžitě spokojeně samozřejmě začít utrhávat od úst…., jo, dobré je též občas přebalit, tedy vyměnit plínku mezi mozky, pokud jste ještě opatřeni i tím větším….

 4. A mě by zajímalo, kdo z ás (jako já) při „ohrnování“ nosu taky zdvihá obočí?:) Mě to už bez toho ani nejde:)

 5. Ivan asi zná nespisovné, ale dosti výstižné pořekadlo: Podle nosa poznáš kosa. Konec citátu. Já poznám arogantní lidi jen podle toho, že ohrnují svůj nos nad tím, nad čím by neměli. Všetečkové zase strkají svůj nos i tam, po čem jim nic není. U depresivně laděných lidí nos skoro nevidíte, protože chodí se sklopenou hlavou, jakoby stále něco hledali na zemi. No a nadutcům zase naopak hrozí, že jim při dešti do nosu naprší. Je těžké být normální, málokdo z normálních lidí dohlédne na špičku vlastního nosu.

 6. Z historie známe Jakuba Krčína (tuším z Jelčan či odkud), který byl prvním historicky doloženým chovatelem nosálů na našem území. Pokud je známo, po několika letech marných pokusů dospěl k závěru, že je jediný nos který se podařilo ohrnout patří paní Krčínové, a to nad zápachem vycházejícím z jeho laboratoře. Pokud je známo, pokoušel se ještě nějaký čas o inversní metodu ( tedy naučit nosály ohrnovat nos nad zápachem paní Krčínové ) ale pro jednotný a houževnatý odpor pokusných objektů marné snahy nakonec zanechal. Jediným výsledkem jeho práce bylo (nikoliv spontánní) skrčení nosu jednoho z nosálů o zhruba čtvrtinu délky, za což zaplatil mnohočetnými poraněními obou horních končetin, nad nimiž lékaři dlouho krčili rameny. Jeden z nich se vyjádřil, že sešívat ruce pana Krčína po práci s nosály je podobná úloha, jako z játrové paštiky ušít znovu játra. Práce to nebyla marná, díky Krčínovi dnes víme, že nos je prakticky neohrnabilní.

 7. Náš nový kolega Dědek je zjevným zastáncem komparativních metod zkoumání historie. Nicméně pociťuji jistou rozevlátost a zjevný metodologický avanturismus v jeho postulátech. Stačí si zjistit, že Krčín z Jelčan a Nového Leptáče nebyl schopen zplodit mužského potomka a že se tedy nezabýval nosály, ale nosnicemi. Také nemohu souhlasit s vývodem, že nos je neohrnabilní. Odporovalo by to obecné teorii reverzibilní deformovatelnosti za účinku diferencovaných vektorově orientovaných stimulací.

 8. A co takhle sinusoidně posunuté deriváty téhož, které svoji nestabilní indiferentností inhibují parciální degradaci přechodů…..
  Zlaté nosnice….

 9. Ale milý kolego, to se přece navzájem nevylučuje! A vítám Vaši iniciativní myšlenku zavést vedle hlasovacích soutěží o Zlatého slavíka či Zlatého kanára také soutěž o Zlatou nosnici !

 10. Ale vážený kolego, kejkle se zlatýma nosnicema jsou přece provozovány po staletí. Pevně doufám, že i vaše jistě neotřelé smysly si už ráčily všimnout, jak se holky nosí….

  PTÁKOVINA MISSSÍ…

  Už zas spěchají masy
  Na přehlídku krásy

  Jako první Zdoběna
  Musí být oceněna

  Na výstavě intelektu
  Vyhrála už láhev sektu

  Teď porazit chce Verunu
  chce nosit zlatou korunu

  Chce být miska /slípka/ česká
  Protože je hezká …

 11. Wbgarden ornuje nos nad misskami. Kdyby se ale některá na něho usmála, roztál by jako sněhulák na jaře.

 12. Pokud se Krčín pokoušel zplodit potomka s nosnicí, byť za využití diferencovaných vektorově orientovaných stimulací, není divu že se raději věnoval nosálům, i když jak vidno s podobnými výsledky…
  K těm misskám, slyšel jsem že ta porota hodnotí i inteligenci. Nevím, slyšel jsem nedávno kterousi v televizi a přišla mi blbá jako štolverk. Osobně dávám přednost ohyzdným intelektuálkám 🙂

 13. Jistý pan Foltýn, ten, co skákal u pana Švejka z okna, měl za dohození dívky bez inteligence přirážku jednu korunu, neboť, jak pravil, se sprostou nádobou se člověk lépe pobaví.

 14. Dědku, stran missek a ohyzdných intelektuálek je, myslím, nejlepší zlatá střední cesta, byť před ní varují V&W. Jinak tuto debatu považuju za bezpředmětnou, anť jediné, co lze na lidském těle ohrnovat, je předkožka. Takže vyřazeni ze soutěže jsou i naši židovští spoluobčané.

 15. Dovoluji si drobně upozornit PT publikum, že neohrnuji, neohrnoval jsem a ohrnovati nebudu. A už vůbec ne nad všelikými misskami. AŤ prosté či ohrnuté rozmanitými tituly, předními i zadními, jsou prostě tady…, a protože všichni dobře víme, že není psáno v zákoně, pěstujte růže v záhoně. Je tam, až jímá mě deprese – Milujte se a množte se…
  Elementary dear Watson.

  PTÁKOVINA idylycká…

  Stlala Stela
  postel stlala
  Na milence
  vzpomínala

  Nejdřív pěkně do ticha
  Zastlala si
  Bedřicha

  Pak vzpomněla Vénu
  Ustlala i jemu

  Hned potom stlala Jírovi
  Že to nikde
  nepoví

  Jak to Stele
  pěkně stele

  to se nikdo
  nedoví….

  / pokud to někoho zajímá…/

 16. Stela tedy nadále pobírá tři důchody (Bedřichův, Vénův a Jírův). Než si sousedé začnou stěžovat na nesnesitelný zápach, hodí to pěknou sumičku ( samici od sumce). Jo, víte jak se nazývala obřízka v době kamenné ? Obtloučka …

 17. Z hlediska ohrnovati nos – jsou holínky předmětem nepřirostlým a nelze toto užívat v souvislosti s orgánem. Ale souhlas s výše uvedeným příkladem ohrnování od Jirky.
  Po odborné konzultaci s přednostou ústavu patologie VFN a 1. LF UK: prof. MUDr. Ctiborem Povýšilem, DrSc , jsme dospěli k závěru, že po mírné úpravě na jeho oddělení lze ohrnout vlastně cokoli, nos nevyjímaje (i ten lze vyjmout – pozn. Ctibora). Pro nevěřící Tomáše, kteří nad touto informací ohrnují nos, je možno využít dne otevřených dveří uvedeného zařízení.

 18. cožpak neexistují nádherné intelektuálky? naopak! jejich výskyt je, nejrůznějšími badateli, zdokumentován minimálně dvakrát až třikrát častěji, než výskyt sněžného muže.

 19. Rudolf Kraj, v jednom ze svých rozhovorů, řekl: „všiml jsem si, jak nade mnou ohrnuje nos. to mě dost vytočilo a trochu jsem mu ho pokrčil.“. nevím, jestli je to dost nosné a intelektuální téma, ale nešť.

 20. Jíro,souhlasím.Na lidském těle se dá dokonce ohrnout i díra(nevím jak) a nositel takové ohrnuté díry se zove Vohrndíra.Četla jsem to kdysi kdesi v jakési pokleslé literatuře,jíž jsme holdovali v nudných hodinách vzdělávání na obecné škole.Tuším ,,Matka Kráčmerka“či tak něco.
  Gabrieli,docílíte-li tu soutěž o Zlatou nosnici,hlásím se!!!Hlavně,pokud nebude požadován intelekt.Ale ten se s tématem stejně neslučuje.
  Mám tu všechno červeně podtečkované,nevím proč,není to můj přístroj.Tak se omlouvám,pokud se to k vám donese.(Snad ne,probůh,ten krám nade mnou stále vítězí.)

 21. Bomba do nosu je téma samozřejmě nosné kdykoliv neb pak se obvykle teprve dotyčný obdarovaný ukáže v celé své nádheře….
  Jinak pár stručných postřehů, ze života cz intelektek…

  SPOLEHNĚTE SE ptákovina

  Tepe srdce tepe Maře
  Přesně podle
  kalendáře

  Pepičky malý budíček
  Na klíček
  Bohatý zas natáhne
  páníček

  A pak tu máme Anču
  šotka
  tu probudí jenom
  vodka….

  /pokud to někoho zajímá…./

 22. Tentokrát nepovolím. Předkožku, Jirko a Vaši Jírové, lze shrnout, ale ohrnout, aby držela, ani náhodou.
  Olinku líbám na ozobí neb ji rád vídám.

 23. Mimochodem: analfabetka. Jaký je rozdíl mezi člověkem, který neumí ani číst, ani psát a člověkem, který umí jenom číst nebo jenom psát? První je analfabet a druhý je specialista.
  Což soutěž o cenu zlaté nosnice – specialistky. To bych se ráda přihlásila.

 24. Ano Gabrieli, použitelné jsou oba výrazy. Pro účely hygienické shrnout (1x), pro účely slastné ohrnout (cca 100x). Jirka pravděpodobně spadá do kategorie ohrnovačů, proto ta jeho dedukce.
  Stanovil již někdo kritéria a pravidla soutěže o cenu Zlaté nosnice?

 25. Pro všeliké ohrnovače…

  ÚVAHA ptákovina

  Každý chce začít si s Toničkou
  Jde o ní
  Že ji má
  Maličkou

  Důšičku v tělíčku
  Bosém …

  Ne každý ptáček
  Rodí se
  Kosem….

  /pokud to někoho zajímá…/

 26. Austalky, Hempšírky, Plymuty i Oravky jsou dobré zimní nosnice, nepodléhají výkyvům počasí, pokud jim přisvítíte a budete kvalitně krmit, odmění se dobrou snáškou i v zimě……… tož asi tak

 27. Gabrieli, povole či nepovole (pro Jožina: To není hrubé napadání, leč přechodník!), myslím, že jste tentokrát mimo mísu. Ohrnout a aby držela jsou dvě rozdílné kvality.

  Pro všechny básnící něco rýmů:

  Intimní hygiena
  Pana W.B.Gardena
  Bohužel je vepsí

  Prepucium nemeje
  Tak dřív než se naděje
  Onemocní sepsí

  Pak bude ten Romeo
  Brát patika homeo

 28. Pánové je to ještě horší, než si myslíte…

  PASTIČKY

  Když nejsem zrovna
  ovíněn
  neruší mě krása kolemjdoucích
  žen

  A když pak moku ke dnu
  pomůžu
  tak obvykle zas
  nemůžu….

  / pokud to někoho zajímá…/

 29. Po nějaké době jsem se začetl a vida, mám ušpiněný rukáv. Jirko, přechodník přítomný slovesa povolit je pro mužský rod povoluje.
  Možná jste myslel volit a to je skutečně korektně vole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *