Oklika

Je oklika opakem zkratky?! Ne vždy. Opakem zkracování kalhot je jejich prodlužování, nezkratovaným obvodem proudí méně proudu než zkratovaným – dokud nevypadnou pojistky. Nejspíše má oklika cosi společného s klikou, a to v případě, kdy nezabloudíme při hledání zkratky.

15 odpovědí na “Oklika”

  1. Oklika není opakem zkratky, ale nábližky. Zkratka je ROH nebo ČKD. A nábližka nemá nic společného s blízáním. S oklikou má klika společných posledních 5 písmen.

  2. Nejdu-li přímo, jdu oklikou. Jdu-li přímo, brzy narazím na překážku, takže oklika je většinou i nejsnazší a nejschůdnější cestou k cíli. Platí to nejen pro chůzi, o automobilech a jiné dopravě ani nemluvě. Dokonce i v letecké dopravě musíte vystoupat vzhůru, abyste pak mohli dlouho letět přímo a i při přímém letu kopírujete zaoblení Země. Kličky a okliky jsou i základem diplomacie.
    Dnešní téma je vhodné pro nějakou disertační práci, zhostit se ho několika slovy nejde.

  3. Oklika pochází z jazyka původních obyvatel, kteří užasli vidouce kliku, celí tumpachoví z toho posledního výkřiku moderní techniky několikrát zabloudili a jejich mumlání Ó klika, ó klika, ozývající se střídavě z různých směrů, posléze zlidovělo ve významu dnešním. Nábližka mi spíš připomíná kližku nebo kobližku, omluvte, prosím, můj přízemní materializmus.

  4. „Zkratka je cesta která je delší, ale zato méně schůdná.“ Kde jsem to jenom četl? Same Hawkensi, není to náhodou z Vinetoua?

  5. lahvaku z rudého gentlemana je už drahnou dobu pouze a jen rudý prach. jedno jest však jisto. jeho životní pouť byla radikálně zkrácena zlořečeným Mr. Santerem

  6. Nikolivěk, Jaroslave, alébrž jsem ono úsloví znal již předem. Ke skleróze se však přiznávám, anžto jednak se mi z hlavy zcela vyčmoudilo že jsme tu již na toto téma diskutovali, a druhak si naprosti nedokáži vzpomenout kde jsem tu definici zkratky prvně slyšel či četl. Domníval jsem se že je to snad jeden z povedenych vyroků Sama Hawkense, jestli se totiž nepletu. Ale asi se pletu, neboť sám velky lovec se k tomu nepřiznává, nenásledujíc tak mého příkladu se sklerózou. Nebo se nepletu a je to jeho skleróza jež mu zabraňuje v přiznání.

  7. Dobře vám tak, Gabrieli. Já jsem konečně dostal satisfacku, na kterou jsem tak dlouho čekal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *