Pepa Nos

Pepa Nos dokázal názorně jak nelogické může bý soudní rozhodnutí. Vyhrál totiž u první instance proti MfD a bratru Justovi omluvu a ekonomickou náplast na bolavý nos za to, že Just opakoval údaje, která Pepa Nos o sobě rozhlašoval – tedy pozor, nic mi neříkejte, podepsal jsem jim (STB) to. Výsledkem Pepovy nesmyslné žaloby je to, že písničkáři Třešňák a Merta si zašli přečíst své spisy u STB a vylovili z nich nepěkné údaje o Josefu Nosovi – udával nejen kamarády písničkáře, ale i herce, pořadatele, techniky – a dost sprostě. Zároveň se však ukázalo, že spolupráci nepodepsal. Tedy nám Pepa Nos lhal dvojnásobně:
1. Veřejná lež: Pozor podepsal jsem jim to
2. Nevyřčená lež: Nechutné udávání.

Pro Slovodníky mám úkol: Co znamená když si šedesátiletý Josef Nos nechá říkat nadále Pepa? Nezaměňovat s Petruškou Šustrovou – tu matka potrestala jménem Petruška již v rodném listě.

Pepa Nos a Třešňák.
Pepa Nos a Merta.

60 odpovědí na “Pepa Nos”

 1. Pepa Nos, chodil bos s kytarou a zpíval. Pivečkem prý nepohrdl, na lidičky nezabudl, kamarády míval. S kytarou a kamarády bývalo vždy pěkně. V hospůdce se dvořil slečně, pěkně na ni kýval.

 2. pan nos by se měl stydět a zalézt a nvvytahovat „nos“…ale takoví grázlové nemají svědomí,,,hla vně ,že po revoluci zppíval:“jsem zlej,jsem agenr cia……..

 3. Jelikož je patrně pravda všechno to, co o něm říkáte, pak myslím je úplně jedno, jak si nechá říkat. Pepa nebo Josef, na úctě mu to nepřidá. Zamyslet by se měl nad jinými věcmi.

 4. Všechno, co jsem doposud ve slovudni četla (ač jsem na slovodne narazila náhodou a – strašně spěchajíc – hledala jsem zcela něco jiného a k výkonu mého povolání urgentně potřebného) byla sranda a já jsem kvůli tomu málem prošvihla termín. Teď mě smích přešel a dost mě děsí to šmahem odsuzování. Tvrdošíjně si myslím, že odsoudit má právo jen ten, kdo byl o spolupráci požádán (nebo jak bych to řekla) a odmítl. Je nabíledni (i načerněnoci), že to pak odskákal on i jeho rodina. Ne každému v takové chvíli napadne říct – třeba – „víte, se mnou je to těžký, já všechno vykecám, jsem známý lhář a nikdo mi moje historky nevěří“. Lidí, kteří podepsali v bláhové naději že ty blbce estébáky převezou a stejně nic neřeknou, je asi dost, hrdinů spíše méně. Nehažte, prosím, tolik těma šutrama, pakliže jste se v takové situaci nikdy neocitli. Četli jste Cibulkovy seznamy? Já jo – hledala jsem ty, jež jsem podezřívala. A našla jsem i ty, jež jsem raději najít neměla. Já jsem klikař, jsem ta, co je to s ní těžký a všecko vykecá. Dírky po nejlacinějších odposlechových štěničkách si nechávám doma na památku.Přesto si většinou šutrem hodit netroufnu. Pepa Nos je možná vůl, možná není vůl, možná je mizera, možná ne. Já ho důvěrně neznám. Reagovat by asi měl ten (měli ti), komu ublížil.

 5. Možná jméno Nos souvisí se slovesem nosit, což by pro donašeče bylo příhodné. Pro Stařenku: nejde ani tak o Nosovu minulost, tam s vámi celkem souhlasím, ale o jeho současnost, kdy na svých stránkách častuje nechutnými vulgaritami každého, s kým se dostane do sporu (což už jsou prakticky všichni).

 6. Starenko, nejde ani tak o to Nosovo udavani jako o jeho soud s Justem a Dnes. V podstate by mel Nos poslat zalobu i sam na sebe – existuje spousta lidi kteri mohou dosvedcit, ze Nos sam pred sebou varoval: Nic mi nerikejte – podepsal jsem jim to. Posleze se ukaze, ze jim to sice nepodepsal, ale vesele a ve velkem udava. Just by odsouzen k omluve a k pokute za to, ze opakoval Nosova slova.

 7. Je třeba zabývati se idioty a bezmozky, je třeba navštěvovati nechutné stránky, když je vůkol tolik krásného a dobrého…
  Jinak odpoví mi někdo na otázku proč se všelicí agentíci pořád tváři uraženě, když jenom vytuší, že to o jejich bebíčku víte….

 8. P.S. Nejsem žádná holubička (i když nechápu, proč jsou jedním ze symbolů lásky a mírnosti právě holubi. Ktarý blbec to vymyslel? A proč se s tím, my blbci, ztotožňujeme? I když, ovšem, lze říci, že mnohý manželský / partnerský pár je jako dva holoubci – jen vyletět oknem) a za svůj dlouhý život se mi nastřádalo v paměti hodně věcí, které odpustit nemíním nebo neumím a možná bych se i s gustem pomstila. Jen si tak myslím, že jsme se soustředili jenom na ty, co „podepsali“, Znám spoustu lidí, kteří ani nepodepsali, ba k tomu ani nebyli nuceni, a přesto se placama nebo setrvale chovali jako … no, jak to říct? Některá slova mi stále ještě dělají potíže. Prostě mnozí tím zažívacím traktem lezli z opačné strany až k tenkému střevu a v klidu, u koryt a prachatí tam žili a žijou si i po plyšáku. Svinstva napáchali hromady. A ve svém výsledku je bohužel dokonale fuk, jestli z blbosti, ze ctižádosti, ze strachu o „budoucnost svých dětí“, z naivní víry v možnost naplnění krásné myšlenky všeobecné spravedlnosti (tak začíná každé náboženství), nebo prostě proto, že jsou svině. Tímto se zároveň omlouvám prasatům.

 9. Není tam žádná taková
  jako Křópalka dceru má.
  Ona děvčička
  jako růžička,
  ona štěboce
  jako husička.
  Ach bóže, což ona hovoří,
  když se k ní šohajek posadí…
  jsem si vzpoměla a věnuji mistrům zkratky

 10. V mém věku pohlaví už nehraje takovou roli. Stříbrný vítr je ten tam. Ale s kolegyní Věrou Diblíkovou se chystáme k semletí do toho zázračného mlýna do Kolovče. Ona trochu zdržuje, páč popravuje zahrádku, protože si předtím válela oblinky u moře…

 11. K bodu 2 – nevyřčená či jinak nepublikovaná lež neexistuje. Znám pouze nevyřčenou pravdu, ta bývá smutná.

 12. Za c.k. mocnářství se musela nemravná dívka veřejně kát. V neděli, při hrubé mši, stála před kostelem a vítala ty, kteří vcházeli, slovy: „Vítám vás do kostela, já jsem se dopustila“. Udavačství je velká nemravnost, ale kdopak by se dneska kál, i když….no nebylo by to pěkné?

 13. Nejsem a nebyla jsem nikdy disient(ka), i když jsem se nikdy netajila politickým přesvědčením, takže jsem „trpěla“ jen v rámci platové třídy a nemožnosti postupu (stejně jako máma od dvou dětí jsem neměla na kariéru šanci), takže doopravdy nevím, čemu byl kdo vystaven, když bylo STB potřeba ho zlomit. Proto je můj názor pouze subjektivní a jistě omylný. Vím, že spousta lidí donášela a udávala šéfům své kolegy jen tak, bez zjevné příčiny a aniž by jim to přineslo nějakou výhodu (kromě pocitu škodolibého zadostiučinění). Proto si dovedu představit ty hrůzy, co musely v těch archivech STB být. Jeden kamarád byl v Komisi 17. listopadu a důvěrně nám tenkrát sdělil (snad už je to promlčené), že Cibulkovy seznamy jsou televantní. Sama jsem do nich radši ani nenakoukla, abych si nekazila iluse, protože – jak shora řečeno – se mi nic tak hrozného nedělo a proto žádnou pomstu nehledám. Přesto mi vadí nehoráznost lidí s máslem na hlavě, kteří si myslí, že když jim leccos prošlo, jsou bez viny a dokonce se ohrazují – v jiddiš je to chucpe, česky na pár facek. Ono špatné svědomí je i špatný rádce. Konkrétně Pepa (no, asi jako Mirek – sakra, co je to za chlapa, když si nechá říkal, tako by byl u Rychlých šípů nebo Teplých bratří) Nos mi připadal neuvěřitelný histrión, a tudíž nedůvěryhodný.

 14. Jo jo jenom politujte agentíky, až se oni pak zase dostanou k moci, tak vás nelítostně prokádrují tak, že vám z toho bude minimálně nepříliš volno…. Splečenství které se nepoučí ze své historie prý je obvykle tuto prožít once more…..

 15. Udávání v osmdesátých letech už nehrozilo ztrátou svobody či života jako v letech padesátých, spíš ztrátou kariéry. Proto asi je tendence tehdejší viny spíš odpouštět. Od Pepy Nose by ale byla na místě spíš omluva než hledání třísky v oku bližního – viz jeho antisemitské výpady proti Třešňákovi. Přesto mám mnohé Nosovy písně stále v oblibě. Umělecké kvality holt málokdy jsou ruku v ruce s morálkou…

 16. Podle zcela zamrzlé debaty se zdá, že tohle téma je pořád jaksi tabu a rozhodně žádná sranda. Bohužel, udávání je u nás zřejmě národní sport a tisíciletá tradice. Líbilo by se mi, kdyby se stal tradicí také Mackovský přístup, kdy denuncianta ztrestal manuálně a zostudil veřejně.(viz komisař Ledvina: My Češi se fackujem.) Nechci vidět někoho viset na kandelábru, ale pár facek před kamerou a zřetelné vyjádření, za co jsou, by mě uspokojilo, i kdyby pak soud uznal vinu fackujícího a ocenil ji přiměřenou náhradou – třeba 1.- Kč. Kdyby dal Hutka Nohavicovi pár facek, nikdo by to asi nezpochybňoval nějakým porovnáváním hudebních kvalit. Ovšem kvality fackujícího by měly být nezpochybnitelné – morální i fyzické. Nemyslím zrovna Opočenského, to není můj kůň, ale nějaký sochař by to mohl být, už pro ten aspekt výtvarně estetický. Návrhy na oficiálního fackovatele do atl.

 17. Při fackování je podstatné, jestli člověk stojí dotyčnému tváří v tvář, nebo jestli se přiblíží zbaběle zezadu – a prásk.

 18. Rath tváří v tvář nepomlouval, ale zbabělé to pomlouvání bylo, o tom žádná.

 19. Věro to myslíte vážně? Podle téhle Vaší teorie by bylo oprávněné kohokoli zezadu praštit třeba za vyjádření v tisku.

 20. Za sprosté vyjádření v tisku jistě a zejména veřejně s vyhlášením, za co to je. Páč nikoho nemůžete nakopnout dozadu zepředu.

 21. Tak si čtu kousek dozadu, a hele, Cibulkovy seznamy jsou televantní. Zřejmě se mi do toho připletla vzpomínka na televarieté (asi přes Bohdalku). Omlouvám se přátelům za spoustu překlepů z poslední doby, Lůca mi sežrala brýle na počitač, v postupném důsledku jsem byla na operaci oka (zítra dalšího oka, ještě že jsou jen dvě) a zatím vidím vše dvojmo a musím počkat, až se „to usadí“, pak se uvidí,co uvidím doopravdy. Za překlepy předtím se samo omlouvám tiež. Pro Atsmon: vidíte, že to neponechávám náhodě a dělám nám jakýsi předstih, aby se ten mlejn mohl soustředit na podstatné – t.j. postavu, pleť a paměť, to, co se nedá vyspravit na pojišťovnu.

 22. Takže čerstvá příhoda z natáčení. Minulý týden jsem potkal dobrého známého který za posledních pět let realizoval šest nebo sedm celovečerních scénářů a popsal myslím čtyři poměrně tlusté knihy, najdou se jistě v knihkupectvích a jelikož toto setkání bylo nutno oslavit i zamířili jsme do stínové akademie věd honosící se nápisem Na růžku. Co čert nechtěl seděl tam další bývalý okresní genius, který se mě okamžitě ptal: Co tady dělá ten autor brakové literatury. A já nevím, co to do mne vjelo.., chtíc, chťa, chtěje uklidnit nastalou houstnoucí atmosféru jsem tohoto okr. gen. oslovil jeho stb přízviskem. Co šílíš dalimile, pravil jsem vlídně, a on urazil se a odešel. Je mi smutno. Nebo bych měl spíš říct – a smutno je mi…..

 23. Mám známého, jehož jméno jsem našla v „Seznamech“. Je to poměrně mladý, velmi sympatický a šikovný člověk (ročník 65). Poznala jsem ho až v devadesátých letech, neznám jeho minulost. Ostýchám se ho zeptat, protože on neví, že vím. Moc mi to vrtá hlavou…

 24. Neni ani tak podstatne jestli je nekdo na seznamech nebo ne, ale jestli nekoho udaval. Nohavica ani Nos na seznamech nejsou … Pokud si clovek neni jist, lze si nechat vytahnout spisy v badatelne v Praze, Havelkova 2…

 25. Shledávám toto téma i tuto diskuzi hodnou toliko podvečerních přástek v Lázních Smrdáky.Naopak jsem se věnoval rozboru zásadních příspěvků zásadních přispěvatelů tohoto fóra a zjistil jsem s jistotou hraničící s neomylným přesvědčením, že mnozí z Vás jsou velicí mystifikátoři. Tak např. Sam Hawkins je ve skutečnosti Hatatitla,za pana Pavelku již dlouho píše jeho hodná žena Ivanka, atsmon je prášek z Kukučského mlýna, paní Diblíková je reinkarnací Gustava Frištenského, kolega wbgarden je ve skutečnosti webgarden a náš milý admin je noční můrou Edgara Hoovera.
  Bebíčka pofoukáme se vzpomínkou na chcankaře Mikuláška z Vinoře: Dejte jí zeleného!

 26. íííííííííííííííhahahahahááááááá! já jsem přeci Ilči drahý Foukači! a výše uvedené diskusi bych jen dodal to, že největšími práskači vždycky bývávali panští kočí ……… odjakživa ………. jestli se nepletu ……..

 27. Pro atsmon: Když mi cos (takého i jiného) vrtá hlavou, zeptám se, mám-li koho. Čímž rozhodně nechci říct, že si připadám moudrá a že moudře činím. Sympatický a šikovný člověk bude možná rád, že k tomu může něco říct. A, konec konců, může jít i o shodu jmen, byť v rámci stejného ročníku.

 28. Určitě nejde o záměnu osob. Bohužel. A protože mi pomáhá s opravami chaloupky, zvědavost dočasně potlačím. Až bude hotovo, třeba si troufnu. Ale obávám se, že ho to nepotěší…

 29. Ále, třeba se mu uleví. Povídám takhle jednou asi před rokem jedné: „Představ si, našla jsem tam X, dost to se mnou zamávalo“. A ona povídá „No, já jsem tam taky“ a docela ráda se rozpovídala, aniž jsem se dál ptala. Měla jsem ji vždycky za hodnou a poctivou duši a jsem ráda, že ji za takovou můžu mít dál. Některým senátorů a europoslancům jejich minulost vůbec nevadí, mají sami u sebe pocit, že se s tím dokonale vyrovnali. My pořád řežeme jen do těch, o kterých to víme. O mnoha to nevíme a tak si žijou. A ti, co tam nebyli a mají spoustu másla na hlavě (proč se to při dnešní ceně másla furt považuje za negativní?), si žijou taky – jak už někdo napsal – Věra Diblíková? (Mimochodem, paní D., co voko, dobrý?)

 30. Teď jsem přišla (ne vo voko, ale z ordinace), vidím jak rys (poloslepý, páč mám zatím flastr),Ale dík za zeptání. Taky vidíte, že jsem spěchala rovnou za přáteli.

 31. Pro SH: V Jižním Tyrolsku se cvičí v práskání už malí kluci, mají tam koncem léta dokonce práskací soutěž, jiný kraj, jiný mrav. Možná by Pepu vypráskali.

 32. Z (pohnutého) mládí pamatuju „šprajc podporowy kozactwa ochablego“ – bývalo to vydáváno za polštinu. Taky bývaly podpůrné spolky (to ale nepamatuju), a také opory společnosti i její ozdoby – viz Kopeckého „ozdoba recepcí a pohřbů“, dnes se zřejmě za ozdobu společnosti pokládá pí Paroubková II., a taky kdejaká celebritka

 33. Kdo chce ode mě přes držku, musí slušně požádat. Pak si může na ni vytetovat: Přes tuto debilní hubu jsem dostal od slavného PEPY NOSE.
  Jiří Pallas prosit nemusí. Dotane přes držku mimo pořadník.

 34. Kde se vzal, tu se vzal, z ostudy kabát, na hlavě máslo ne-li sračky a rozdává… honem ať to nezmeškáme!

 35. Slavný?!? Kos?!? Předkové říkali, že drzé čelo je víc než poplužní dvůr, ale co to tady vylezlo z pod kamene, to se hned tak nevidí. Sviňka je proti tomu roztomilý brouček, tohle je óbrsvině.

 36. Pokud kdokoli podá trestní oznámení na Jiřího Pallase (trestný čin schvalování trestného činu pomluvy), Vladimíra Mertu (trestný čin pomluvy), Vlastimila Třešňáka (trestný čin křivé výpovědi) – může počítat s mým svědectvím.

 37. Ono je to celé humorné. Každý sa tu rozplýva nad drbanmi (udavačmi).
  Uvedomte si, že ŠTB bola zbierač informácii pre ÚV KSČ!
  A ÚV KSČ mala udavačov aj po straníckej linke. Počnúc predsedom ZV KSS (závodný výbor KSS), cez OV KSS (okresný výbor KSS) a končiac KV KSS (krajský výbor KSS), cez organizácie národného frontu (Zväz záhradkárov apod.), záujmové organizácie, orgány a organizácie SZM, atď. Všetci mali za úlohu zbierať informácie a posúvať ich do ÚV KSS a potom do ÚV KSČ. Zisťovala sa napr. nálada medzi robotníkmi, zmena nálady pri nedostatku detských pančuchových nohavičiek, zmena nálady pri náraste ceny piva atď. Každý čašník v krčme, každý taxikár, pumpár, každý vekslák na Gorkého ulici (pri Tuzexe), udávali žandárom (ZNB) a tí to posúvali straníckymi linkami na ÚV KSS. A žiaden udavač, ktorý udával pre ZNB, nebol nikde evidovaný. Takže Cibulkove zoznamy sú skôr na pobavenie.

 38. Když máme ve vládě Bureše a Cato byl ředitelem zeměkoule -( to už ani nevím přesně, kdy), tak si musíme přiznat, že se mnohé změnilo. Dnes není ostuda být bývalý agent, ale ve svobodných volbách volit Zemana, nebo nebýt nadšený z ukrajinských (i jiných) veleburešů, UKKrejčířů a dalších potentátů s mentalitou sběračů kovů, kteří mnohdy službu vlasti ani nepředstírají. Nechtít ve městech muslimské enklávy je málem stejné, jako si na čepici namalovat blesky SS, děláme si stejnou srandu z koupajícího se starce Zemana (nikdo si ani nevzpomene, že by měl projevit aspoŃ MINIMÁLNÍ ÚCTU presidentovi státu – tuhle byla na Regině P.Procházková a PAN řííkala před každým jménem a neexistovalo, aby jmenovala bez titulu – PAN PRESIDENT Kadyrov, PAN PRESIDENT Porošenko atd – jestli za to může její manželství s muslimem, pak mají machometáni aspoň jeden puntík k dobru) – jako z frajéra Putina, že učí jeřáby lítat – prostě neúcta k těm, co NÁM vadí, je v pořádku, ale snobit a lézt kamsi PANU KNÍŽETI je naprosto OK, hanba těm, kdo to nedělají. Připlížit se ZEZADU k policajtovi a sebrat mu čepici je hrdinství, když si to nenechá líbit, tak ho žalujem!! V baru se začít prát s vyhazovačem a žalovat ho, když se ožene (a prý se hlavně perou holky), vychvalovat v tv, že ten či onen náš začínající vědec je placen z grantů EU (sakra, tak tam ty peníze neposílejme a nemusíme být vděčni, že z nich něco dostaneme zpátky. Dotace jsou švindl do nebe volající, obereme šmahem plátce daní, jen někomu něco z toho milostivě ucmrndnem a napakují se všichni, kolem nichž se ty „EU“ peníze jen mihnou. Je to takový marasmus, že se mi zdá, že se všechno relativizuje schválně, aby dřívější i(i současná) pochybení nebyla tak výrazná nebo aby se na ně zapomělo. Na lucernu pověsit Nečase a jeho … doplňte si sami podle gusta (vykřikují ti, co ani neplatí na své děti), naši vojáci jsou žoldáci, kterým posmtrná úcta vůbec nepřísluší – šli tam za PENÍZE (to vykřikují ti, co měli modrou knížku nebo na vojnu už nemuseli vůbec a pobírají plat za výuku teorie komixu na vysoké (sic!) škole), sudeťákům neprominout, ale o vyhnání (Češi peši) ze Slovenska ani neceknout, atd atd. No, to jsem to semlela všechno na jednu hromadu, ale pan Babiš, Nos, Nohavica ani paní Bohdalová a mnoho dalších čistší nebudou, ať už když jejich důvody byly nejrůznější – stačilo by projevit pokoru, ale to se dnes nenosí, to radši někomu budu vyhrožovat a budu se soudit, ať mi ten soudce něco dokáže, když sám byl komouš!!! ono těch, co se neprovinili, nebo dokonce se režimu postavili (Mašínové dodnes jsou na ošklivci!) JE MNOHEM VÍC, NEŽ TĚCH S MÁSLEM NA HLAVÉ a nemuset se stydět znamená, že se MUSÍ stydět ti druzí. Nebo by aspoň přinejmenším měli držet ústa.

 39. Co vas motivuje pani Vero Diblikova psat sve uplakane prispevky na webove stoce mezi potkany ? Vrana k vrane seda, rovny rovneho si hleda ?
  Ohledne toho co pisete , kritika znameho jevu k nicemu nevede, je potreba se rozhoupat a vyresit to odstehovanim se nekam, kde se lide chovaji normalne a kde se da zit.
  Take jsem se snazil v cesku prezivat , diky tomu ze po autonehode jsem na vystehovani se nemel kondici. Nasel jsem si bydleni na rozhrani tri okresu, kde ani telefonni signal nebyl. Chvili to fungovalo ale oni si vas ruzni urednici najdou i tam a zacnou zneprijemnovat zivot jak muzou. Ted uz dlouho ziji za vodou ana cesko si vzpomenu jen kdyz mi nekdo posle nejaky debilni odkaz ktery jen potvrdi muj nazor na cesko.
  Co se tyka tematu clanku, me staci se podivat na fotografie dotycnych abych vedelo co jde.
  Pepa Nos byl a je slusnym clovekem , co se o tech co se o nej otiraji neda ani naznacit.

 40. Nojo, to jsem si vykoledovala právem, vylít si svou mrzutost do poměrně čistého, byť jen čůrkem tekoucího potůčku Slova dne ještě ke všemu tuplem (holt den blbec, však to znáte – věřím, že jen z doslechu). VJ Gabriel má -jako vždy- věčnou pravdu, že sem politika nepatří, i když je – narozdíl od Sd – každodenní, ale to by se Sd nepřiměřeně rozšířilo o ty slovníkové položky, jimž se obvykle vyhýbáme – anatomie a chov domácího zvířectva, např. I když nutno přiznat, že třeba téma MIKCE byla sranda nebetyčná.

 41. Poznámka: Funkce nezakládá nárok na úctu.
  Doporučení: Před odesláním politicky zbarvených kometářů si prosím ověřte zdroje, pravost a dataci užitých materiálů. V případě nouze kontaktujte svého řídícího důstojníka.

 42. Vašek Pepi Nose jsem za totality poslouchal rad jako Karla Kryla.Být volný jak pták létat do oblak a celníkům zezhora mávat bylo na tu dobu krásná představa .Mám ho rád a děkuju Pepi .

 43. Tak jsem se zakoukala do minulosti – to jsme měli jinačí starosti! Včera na KERAMICE jsme řešili hlavně, kolik má kdo na chalupě dříví a jak je daleko případný strategický cíl. Taková zadumaná krajina u Temelína…..

 44. No, já byl kvůli Nosovi 6 hodin u výslechu STB a byť mě nemlátili a netípali o mě cigarety, byl to jeden z nejnepříjemnějších zážitků mého života. Tak od té doby dotyčného neadoruju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *