Pes, opice a kritika

Proč se říká Pod psa? Co je špatného na psu? Na druhé straně se také říká Pod obraz boží, ale to pouze v souvislosti s opicí. Horší „pod“ než pes a opice je asi Pod veškerou kritiku. No, hlavně musí být člověk nad věcí 🙂

8 odpovědí na “Pes, opice a kritika”

 1. Venku je psí počasí. Dobrák, jako jsem já, by psa nevyhnal ven. Já jít ven musím. Mám se pod psa? Kdepak, mám se jakž takž. Počasí není dobré, ani špatné. Můžu se jen dobře nebo špatně obléknout. Horší to bylo nedávno, to jsem byl dost nemocný a cítil jsem se pod psa, takže mi nechutnal ani alkohol. I to bylo k něčemu dobré, nehrozila mi opice, ani kocovina, pošetřil jsem si játra a potažmo i žaludek. V žaludku mi ležel dellší dobu nepořádek v úhradové vyhlášce ve zdravotnictví a ani dnes nejsem nad věcí. S napětím čekám, co se z toho všeho vyvrbí.

 2. Jak přijde pes k tomu, že se jeho dobré jméno používá v tolika řečnických obratech jako nadávka? A to nejen v češtině. Přitom je to tak dobré a věrné zvíře, v mnohém lepší než leckterý člověk.

 3. A husa. A vůl. A…

  Založíme Spolek pro obranu zvířat, která už staletí bezbranně trpí těžké urážky na cti, neb jejich dobrá jména jsou potupena hrubým použitím lidmi jako nadávky.

  Ne aby to někdo vzal vážně.

 4. – Jak k tomu ta stenice prijde, vzdyt ono je to zviratko roztomily, tu polechta, tu stipne.

  – Tu zase za obrazem po vas jukne.

  Hadanka: kteri dva panove se to tu bavi o stenici? Napoveda: nebavi se jen o stenici, bavi se o zviratech a lidech. A my sme se to nedavno bavili o nich.

 5. Přisadila bych si, že jde opět o Voskovce a Wericha, ale nevím. Jsem v tomto ohledu „dumb ignoramus“, jak píše jinde pan Cheezzy.

 6. prominte moji cestinu, ale ja ziju 40 let v rakousku!

  proc jse rika pod psa?

  ve stredoveku panove hromadili zlato a stribro v kovane truhle, ktera mela druhe dno ! Na tom byva malovany pes ,ktery hlidal ten obsach pod tim druhym dnem!
  spotreboval on stribro nad psem -slo se mu dobre
  musel vsit se spodu -slo se mu pod psa!

 7. A proč je někdo (nebo něco) je pod parou? Pod tlakem, to jo, ale pod parou? Leda knedlík, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *