Petice a petlice

Petice je žádost, ale pochází i od slova napadat. Petlice na straně druhé pochází od poutka, knoflíkové dírky, smyčky z provazu či řemenu na dveřích, která se přehodila přes sloupek. Dnes se do poutka strká zámek. Petici proti zámku na petlici virtuálních dveří k práci v EU pro našince sepsali dva mládenci a nám nezbývá než ji podpořit. Najdete ji na Unlock Europe

6 odpovědí na “Petice a petlice”

  1. OFFTOPIC: Už nevím, kde jinde se zeptat, ale neví někdo, co má společného rafinerie a rafinovanost. Kupříkladu cukr je rafinovaný stejně tak jako člověk může být rafinovaný. Je však vychytralý člověk vybělený? Prosím, poraďte.

  2. Rafinace je promyšlené (racionální) čištění od příměsí. Zatímco u cukru jde o ty příměsi, u člověka jde o tu promyšlenost (vychytralost). S barvou pleti to nemá nic společného. I černoška může být rafinovaně krásná – viz Naomi.

  3. Za petlici lze i zatahat.Je to však nebezpečné,viz případ nebohé Karkulky.Zátahy za petici(Charta 77)byly rovněž nebezpečné,ale už méně.Místo nebezpečného vlka zasahovala nebezpečná Bezpečnost.Výsledek byl do jisté míry podobný,v obou případech oběť čekala na osvobození kdesi ve stísněném prostoru.

  4. Podpořil jsem petici, aby nebyla petlice.Pánové, rafinovaně jste odběhli od tématu, ale napravila to Karkulka. Doma používám stejnou metodu úniku do bezpečí, ač bývám často odhalen a vrácen do reality. Moje rafinerie funguje perfektně, zvláště pokud se týče hotovosti. Použil jsem „oslí můstek“, kterýž by také stál za rozbor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *