Plavky

Dnes jsem se na Novinkách dočetl o tom, že plavky na léto budou hnědé. Nemohu však „ani za boha“ najít jaké mají být plavky na zimu a již vůbec ne doporučení na plavky určené k plavání. Komentář pod obrázkem je poučný: Plavkami v hnědé barvě neuděláte v létě chybu

Plavky na léto

20 odpovědí na “Plavky”

 1. Kajícně přiznávám, že jsem už mnohokrát chyboval, ale plavkami to nikdy nebylo. Rukama, nohama nebo hlavou – to přiznávám, ale jak může někdo chybovat kusem oblečení, to už jde mimo mě. A jen mě to utvrzuje v mém negativním vztahu k fenomenu zvanému móda.

 2. Je to článek horkou jehlou šitý. Některé úvahy jsou, pravda, bystré a objevné („Dětské plavky se prodávají hlavně v reflexních barvách,“ řekla Brandoburová. Důvod je jednoduchý. Rodiče takto oblečené dítě ve vodě snáz vidí.), obecně ale postrádám podrobnější rozbor problému. Mezi mnohým jiným mi chybí rozpracování problematiky pro určité etnické skupiny, například pro Eskymáky.

 3. Mě zase učarovalo… trendovou zůstává také kombinace…netušil jsem, že takhle lze zacházet se směrem vývoje.

 4. Eskymáci mají plavky lemované polární liškou (ne živou!) a mají kapsičku na tulení tuk, kdyby přišel hlad. Dámské eskymácké plavky s push-up efektem z velrybích kostic jsou letos trendy z moaré s efekty polární záře. Jak dámské, tak pánské eskymácké plavky jsou zateplené vložkou z peří vodního ptactva s vodoodpudivým efektem. Luxusnější provedení má ledněmedvěděodpuzující úpravu.

 5. Leo K říká: „Mě zase učarovalo . . .“ Ale to trefil kozla. Asi by udělal lépe, kdyby řekl: „Mně zase učarovalo.“ Zájmena jsou prevít.

 6. na druhou stranu..pokud je dítě ve vodě, je nakonec asi jedno, co má na sobě(pokud vůbec něco..) neboť stejně je vidět jen hlava. (No..tady bych asi svým názorem na druhé straně Velké Louže narazil).
  Pro rozlišení dětí spíše bych volil reflexní čepičky či kloboučky..aby to k něčemu bylo. Na druhou stranu…nekupte dětem značkové plavky :-))

 7. V Italii mají dvoudílné plavčičky s podprsenčičkou i holčičky, které sotva chodí. Tam s nějakou FKK krutě narazíte, zejména na jihu. Vono stejně to FKK v Německu je životní nutnost, a ne nějaká rozpustilá rozmařilost, neb by tam člověk v plavkách nastydl ein zwei, protože Ostsee je tak mělké, že trvá pět minut, než se dobrodíte do hloubky aspoň do pasu, abyste mohli plavat, a imrvére tam fouká studený vítr. takže místo povalování na pláži se sedí v dvousedadlové košatince a všechno máte plné jemňoučkého písku. (Pro zvlášť otrlé jedince si dovolím připomenout Vojtův vtip o trestankyni z ČB).

 8. Plavky na zimu používám stejné, jako na léto, to jest žádné. I v zimě chodím plavat bez plavek, v Praze vždy v úterý od osmi do devíti večer na Výstavišti v Holešovicích. Nemusí se toho nikdo bát, šatny jsou oddělené a harašení naprosto nehrozí. Ale i tak je to příjemné. Přijďte si zaplavat taky!

 9. Jiřulko, doufám, že vám to Ř neupadlo v bazénu. Jinak dík za pozvání, ale jsem notorický neplavec, stejně jako naše čubička Lucinka, která sice čubičku na rozdíl ode mě plavat umí, ale odmítá, dokonce u vody se snaží od plavání odrazovat i cizí lidi, takže ani nemám šanci se učit.

 10. Tak toho chybícího háčku jsem si všim hned po odeslání, leč neumím to napravit. Jinak ten bazén má v polovině plochy dno pro neplavce a psi nižádné rasy ani pohlaví tam nesmějí ani do šatny, takže by to byla ideální příležitost pro zahájení nácviku plaveckých dovedností. Zrovna tuhle jsem tam jednu dívenku učil, že když plave pod vodou, že si nemusí držet jednou rukou nos a bude se jí pod vodou plavat mnohem lépe. Toto umění jsem naučil už několik dětí, i Věru Diblíkovou bych to určitě naučil. Takže v úterý zahajujeme!

 11. Kdepak, já jsem nestyda už pouze virtuální a navíc v době konání Matějské pouti se dolnímu konci Stromovky programově vyhýbám velkým obloukem. Ale je to fuška, protože ten „hudební“ rambajz je slyšet nejen ke kostelíku sv.Matěje (chudáčka, jak ten k tomu přijde), ale až do Horoměřic a v případě příhodného proudění vzduchu i dál.

 12. Tak já jsem čekal reakci na výuku plavání pod vodou, což je kupodivu mnohem snazší, než tuctové, ale přitom obtížnější plavání na hladině. Navíc pod vodou už vůbec není vidět, zda někdo plavky má, či nemá.

 13. Pod vodou to znám, ale nestačím kontrolovat, zda jsou kolemplující decentně oděni či nikoli, neb tonu.. Možná bych si měla dát nick Tonda.

 14. ty pod vodou toneš? To je jako od slovesa tonat. Znamená to být nemocný pod vodou, protože nad vodou je to sloveso stonat. To já se teda pod vodou většinou topím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *