Pletichy a pikle

Pletichy a pikle mi nedají spát. Neví náhodou někdo, jaký je mezi nima rozdíl? Já jsem jen slyšel, že pikle se dají kout, ale co se dá dělat s pletichami, to mi dodnes není jasné. Poradí mi někdo?

Kouč Jožin

16 odpovědí na “Pletichy a pikle”

 1. Mně se též pletou pikle s pletichami, právě proto jsem si to chtěl vyjasnit. Pokud ale něco málo vím, tak pletichy se nemají plést, ale odjakživa se spřádaly, milý Jonáši. Jen nevím z čeho, jak, kdy, s kým, a proti komu.

 2. Mužští se obvykle scházeli v kovárně – bylo tam teplo a nebyly tam ženské, ba i džbánek tam býval. Kovář je nahluchlý, jak pořád do něčeho mlátí, ten rámus je třeba překřičet, no pánská společnost, že. Pantáta ssebou bral vždycky pikslu s tabákem a panímámě tvrdil, že je třeba ukovat to či ono. Zase kují pik(s)le, říkaly si panímámy při pletení tiše.

 3. Jožine, jasně že se pletichy nejdříve spřádají. A ze spřadené příze se pak pletou……

 4. Jonáši, mám tomu rozumět tak, že spřádáním příze pletich spříznění teprve pak spolu pletou pletichy? A podle čeho poznají, že už je pleticha dopletená?

 5. No právě, Věro. A ani nezáleží na barvě vlasů, mne by utáhla na vařené nudli i fešná blondýnka.

 6. Nazpět k tématu: Když někdo na ministerstvu rozkryje pletichy, je za to ministrem odvolán z funkce (bodejď by ne, když odhalením ledví pletichářů pozbyl ministrovu důvěru). Ministr totiž chtěl, aby se uvnitř „neválčilo“, a aby platilo, že kde není žalobce, tam není ani soudce.

 7. Možná pan ministr uvažoval podobným způsobem jako páni filosofové:
  Vydá padající strom v pralese zvuk, když široko daleko není nikdo kdo by ho slyšel?

  Jen zašel ještě o kousek dál:
  Vydá padající strom v pralese zvuk, když odstraním všechny, kteří to mohli slyšet?

 8. Vydá padající strom v pralese zvuk, když odstraním všechny, kteří to mohli slyšet?
  I vydá, padni komu padni!
  🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *