Pod gatěmi…

Čeština je jazyk košatý a stále košatí. A to i zásluhou tvůrčího nadšení širokých lidových mas, které neznají při vytváření nových termínů bratra. Dokáži.

Jedna výprodejní akce nabízí zájemcům slipotrénky. To mě porazilo, kdybych byl celebritou, tak bych byl šokován, nebo i šokýrován; to celebrity, jak známo, často bývají. Co nás, obyčejné lidi (také pěkný termín), třeba jen překvapí, to celebritu šokuje. Zajímal jsem se, o co vlastně jde a zjistil jsem, že to je mezi spotřebiteli všeobecně známá komodita; mně to jaksi uteklo.

Tak tedy slipotrénky, budiž. Je to podobné jako husokachna nebo kočkopes, před časem hojně citovaný zejména vysoce vzdělanými politickými špičkami.

Takže mi zbývá optat se Slovodníků, také vás slipotrénky šokýrují?
/Haryk

14 odpovědí na “Pod gatěmi…”

 1. Jo slípkotrénky to bych věděl. To jsou buď malé terénní slepice do každého počasí, případně cudný obleček pro kuřata, aby se nemusela grilovat úplně nahá…..

 2. Tak vida, slipotrénky už jsou na trhu! Mně by zajímalo, kdy se budou konečně prodávat i trénkoslipy. Očekávám, že při zakoupení tří párů dostanu úplně zadarmo jednu čistonosoplenu. Dámy, pozor, až si je navlékne váš partner, bude v nich statný jako lokoraktor!

 3. Ajaj, MNE by zajímalo, kdy se ta zájmena konečně doučím, zase se chibyčka vloudyla.

 4. Jožine, nebědujte, i když Vám nejdou zájmena, jste zase silný v pravopisu. Každý nemůže mít všechno.

 5. Jožine, je to snadné: Mne = mě, jako tebe = tě
  mně = mi, tobě = ti, používejte tvary bez háčků a máte po problémech, a jazykoví puristi po žížalkách.

 6. Všechny tyto slovní složeniny, když se objeví nově, mne vždycky mistysyfilitikují a nemusí to být mičurinské produkty jako např. křížení ježka s drátem atd.

 7. jen drobná oprava …….. říká se „pod GAŤAMA“ podle vzoru „basama s fusama“

 8. Basama.., to je nějaký terorista, ne ? A odkud že je.., z Fusama, to je někde u Japonska, že, jo, a ta hora se jmenuje GA ŤA MA…., sopka, samozřejmě, už chápu.., a drobátko to tam páchne…., po síře pochopitelně….

 9. U nás převládá spíše tvar trenkoslipy, ale jak praví Shakespeare, co po jméně, co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně. Čímž se nechci nijak vyjadřovat k vůni uvedené textilie, která slouží k zakrytí genitálií což je (jak psali kdysi v Dikobrazu v rubrice Ze soudních síní a předsíní) prdel a to ostatní. A husokachny se už prodávají taky. Zatím jsem neměl tu čest, ale ti, co je jedli, tvrdí, že je na nich víc lahodnějšího masa než na klasické kachně a prý v nich není tolik sádla.

 10. Přísahám,slípkotrenky nenosím,nekupuji,ani nežádám.Nečiní tak ani moje milé družky na dvorečku.Můj drahý kohoutek domácí nosí boxerky a je to snad to samé,co trencloslipy,rozdílu nevidím.Můj levný kohout dvorkový vlastní cosi,co by mohlo připomínat pokrývku příslušenství zadečku,avšak tuto výbavu nepojmenovává.
  Kupujte zelí,pečte zelníky,jaro je tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *