Pohodička

Pohoda je nálada panující po hodech. Jistě se nejedná o hod koulí, protože tomu odborníci říkají vrh, ale o hody, kde se debužíruje. Pohodička následuje logicky ma malém hodíčku, třeba po svačince. Pokračuji v logické úvaze k nepohodě a docházím k závěru, že jsme v nepohodě vždy když nejsme po hodech, tedy v pohodě.

Jsme-li v nepohodě po hodech, vrháme?

32 odpovědí na “Pohodička”

 1. já bych se neomezil pouze na rasy, ale rozšířil bych to i na rastafariány …………. o těch je obecně známo, že jsou v pohodě furt ……..

 2. Prosím p. šéfa, aby nějak omezil rasistické příspěvky, do frasa! Navíc je známo, že po hodech a po posvícení bývá …čka.

 3. Věro, mě nezajímá rasa rasa, hlavně když je v pohodě, já mu to přeju. Jen podotýkám, že cenzury už jsem si užil dost a navíc mám v sobě zabudovanou autocenzuru, takže se to snažím kopat do autu, abych nebyl napnutý jak liana, když se na ni pověsí těžký opičák.

 4. Zabudovaná autocensura je dobrá, taky dobrý je zabudovaný autopilot, který dovede opilce domů, aniž musí zasahovat anděl strážný, ale zabudovaná automatka pračka mi natřásá nádobí. Na usmířenou nabízím tabula rasa – raut v kafilerii.

 5. Věro, takové usmíření je jen pro silné žaludky, ten však postrádám, už jsem musel zkousnout leccos.

 6. Raut v kafilerii – to je dobré asi tak, jak když Vatikán praví, že z bohatství je se třeba vyzpovídat….., chuťovka pro vnitřnosti z nejsilnějších….

 7. Když na raut, tak do ČKA! Jen tam se konzoliduje pohoda nás všech za státní peníze: meloun sem, meloun tam a nic se neděje.

 8. To wbgarden: S tou zpovědí je to složitější. Zpovídat se musím jen z bohatství nekale nabytého, ale před tím, než se mohu jít zpovídat, musím nekale získané prostředky vrátit těm, komu jsem je vzal a dát jim i odškodné za ušlý zisk, teprve pak zpověď může být platná, pokud svých prohřešků opravdu lituji a pokud jsem bližním újmu do poslední mrtě vynahradil. Snad i proto je u nás tak málo katolíků, protože dodržovat Desatero svazuje ruce před nekalými skutky. Naopak to ale poskytuje pohodou ve svědomí a ta se nedá penězi ani jiným bohatstvím získat, je vskutku k nezaplacení.

 9. Dostali jsme se od pohodičky až k hříchům. Papež nyní rozšířil počet sedmero hlavních hříchů na čtrnáctero. A jak se zdá desatero ztrácí svoji platnost a mohlo by se zredukovat. V jednoho Boha věřiti budeš, nevezmeš jména božího nadarmo, nepokradeš, nesesmilníš, nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému, nepožádáš manželky…..atd. to je již dávno překonané. Takže když pohoda netřeba si s tím lámat hlavu. Dokonce v metru už dnes soudy inzerují, že soudí nestranně, spravedlivě a rychle. Znamená to, že jenom některé?

 10. Aaa, bohatství nekale nabyté, to je to pravé ořechové pro všechny mocné lumpy. A co takhle nabodnuté české hlavy na Mostecké věži, co takhle planoucí heretici atd, prý pro víru, blbost, pro mamon, pro prachy, pro ukradené polnosti a statky a neomezenou moc, a teď ptrý je to hřích, no nepoblijte se….

 11. Pohodička je drobná pohoda. A co je malé je také milé (i když si často povyskočí- viz malý Napoleon).
  Tedy: Pohodička je roztomilá nálada s občasným zablýsknutím.
  Raut v kafilérii je ale jednička! Zelí!

 12. Jiříku, Desatero by mělo plnit ve společnosti obdobnou funkci, jakou mají pravidla silničního provozu při řízení dopravy na silnicích. Máme svobodnou vůli a nemusíme je respektovat, ale když se vydáme na dálnici v protisměru, může nás to stát život i životy jiných,kteří pravidla dodržují. Tak, jak nelze například vypustit pravidlo pravé ruky při rozhodování na křižovatce silnic stejného řádu, tak bychom neměli ani vypouštět body z Desatera, pokud chceme předcházet haváriím v osobním životě. Vláda prý zvažovala, že důchodcům povolí přecházet křižovatký na červenou, aby se zabránilo hrozícímu deficitu prostředků na důchody, ale zatím to není na pořadu dne, tak buďme v pohodě.

 13. Ještě ad wbgarden: V dějepisu mám slabiny, ale české pány popravovala světská moc. Církev za těch cca 600 let od upálení Husa zmoudřela a i já osobně jsem proti jakkoliv motivovaným trestům smrti, jsem také proti eutanázii. Církev zašla dokonce tak daleko, že si dovoluje vystupovat proti zabíjení ještě nenarozených dětí. Mrazí mě, když si uvědomím, kolik krásných a nadějných dětí se ročně mohlo narodit, kolik talentů a vzácných lidí tím neustále ztrácíme, že by mohli naplnit za jediný rok slušně velké město! Kdy konečně zmoudří i tzv. humanistická společnost, která se tak nehumánně chová?

 14. Světská, světská.., jasně že světská. Nejbohatší organizace na světě hrdě teď hlásí, že bohatství je hřích..,uf uf, to už přestávají i exkrementy páchnout….
  Jinak já mám slabiny téměř ve všem, ale furt se někdo pokouší ze mě udělat většího blba, než jsem….

 15. Ta „nejbohatší“ organizace vlastní vskutku kulturní památky nebývalé ceny, které se jí postupně rozpadají pod rukama, protože nemá dost hotovosti na jejich údržbu a ochranu proti zlodějům, schopným všeho. Není účelem církve něco vlastnit, ale když už něco má, měla by o to pečovat jako řádný hospodář. Já osobně jsem chodil se syny zadarmo pracovat na stavbu kostela a ještě jsme na jeho stavbu přispívali s manželkou ze svých úspor. Nejsme náhodou podle dnešních měřítek ještě větší blbi, kteří cpou své prostředky do chřtánu nenasytné církve? Nerad bych tu svou blbost rozdával, rád si ji ponechám, podobně činili i mí předkové pod heslem „Dědictví otců zachovej nám, Pane!“

 16. Tak na odlehčení: Přijde Mojžíš ke svému lidu: „Mám dobrou a špatnou zprávu, z původních osmdesáti šesti přikázání jsem to usmlouval na deset, ale „nesesmilníš“ tam zůstalo.

 17. Tak na tvrdo: Ta snaha o ochranu nenarozeného života je naprosto mimo domeček. Jednak asi třetina embryí, které vzniknou klasickým způsobem, je vadná a je samovolně potracena bez toho, že by si toho někdo všimnul, kdyby se měla chránit všechna embrya, tedy i tato, byla by to katastrofa. Jednak nechtěné děti mají nižší šance být zdravé a inteligentní, zato velikou kriminalitu a nepřizpůsobivost. Řešení není v tom, přinutit lidi mít děti, které mít nechtějí, ale vytvořit podmínky, aby ty děti chtěli. Doporučuji knihu Vlastimila Marka: Nová doba porodní.
  A zablokování použití nadbytečných embryí z umělého oplodnění maří snahy o použití kmenových buněk k léčení jinak neléčitelných postižení.
  A církevní zákaz používání kondomů způsobí denně tisíce přenosů nákazy HIV. Ale to je na jinou diskuzi, než ve slovudne.

 18. Jiřulko, moje řeč. V USA se pronikavě snížila zločinnost po cca 15 letech po zavedení povolování (promiňte mi armádní sloh) potratů. Kmenové buňky – hurá! A na AIDS nic jiného než kondomy neplatí, katolík nekatolík. Ale jinak je škoda, že aspoň to základní desatero neberou dnes lidi moc vážně (ono to nebylo vírou, ale strachem z následků, a ten dnes nemá nikdo z ničeho, na to je machr jakákoli totalita, ať světská, nebo duchovní). U těch nových hříchů to taky beru, až na genovou manipulaci – to by nám třetí svět chcípnul hlady, nebýt GMO, to bysme přece nechtěli, že?

 19. Věruško, na AIDS platí starosvětská věrnost, a to víc, než kondomy, neb ty ochrání jen genitál. A ty geneticky upravené potraviny jsou taky diskutabilní, on nám ten Váš „třetí svět“ může vychcípat o dvacet let později na nějakou nemoc, kterou ty potraviny vyvolají.

 20. Ano, Jirko. Nejlepší prevencí AIDS je pak sklenička pitné vody. Ta se nepije před, ani po, ale místo rizikového jednání. Živijó, živijó, živijó v pohodě.

 21. Jožine, vaše živijó mě inspiruje k poznamenání, že více skleniček „živé vody“ zahání Venuši stejně spolehlivě. Pro Jirku:Manželská věrnost je moc hezká věc, když ještě máte na výběr. Bohužel, příležitostí si ji ověřit, nebo se s ní chlubit, mám čím dál míň.

 22. PASTIČKY / ptákovina 91 /

  když nejsem zrovna ovíněn
  neruší mě krása kolemjdoucích
  žen
  a když pak moku ke dnu pomůžu
  tak obvykle zas
  nemůžu….

  / pokud to někoho zajímá…/

 23. Tak ty kondomy jsou hlavně problém při styku s prostitutkou, což je sice hřích, ale daleko horší hřích je přitom použít kondom, což v zemích, kde je největší hustota prostiuce, dělá největší promořenost HIV. Ale snaha církve o ochranu nenarozeného života má jasný cíl, zaplnit nebe co nejvíce dušemi, bez ohledu na to, zda vůbec prožily smysluplný život tady na zemi.

 24. Ano Jiřulko, církev si je dobře vědoma, že je třeba něčím tu ozónovou díru zacpat, ať je to třeba dušemi. Zatím se to moc nedaří.

 25. Zacpávání děr církev až dosud neměla v kompetenci, ať ozonových, v rozpočtu či jiných. A propos, vztahuje se označení „církev“ jen na křesťanské náboženské spolky, nebo i na jiné?

 26. Jiřulko, na zemi se dá prožít i nesmyslůplný život. Je to život bez hledání vyšších cílů, z nichž jeden z nejvyšších je hledání smyslu života. Spousta lidí hledání vzdalo, případně ani netuší, že je možné něco takového hledat a přežívají ze dne na den, nebo se pachtí za prchavými požitky, které nejsnáze nacházejí v drogách. Mně též velmi dlouho trvalo, než jsem potkal člověka, který mi pomohl rozšířit můj obzor a ukázal mi, že život může mít i další, tedy duchovní rozměr, když mě naučil jak číst a vnímat poselství obsažená v Bibli. Škola mi to nedala a i dnešní školství je jen o to lepší, že nebrání poznání, ale cestu k němu nijak zvlášť neulehčí.

 27. Tak na hledání smyslu života jsem v roce 1998 napsal text:
  TAJ !

  I já se ptal, tak jako ty, nikdo mi neporadil,
  jaký má život smysl a cíl.
  Byl jsem si jistý, že to všichni vědí a jen kdoví proč to tají,
  postupně zjišťuju, že tají to, že nevědí nic.

  K nesmírné lítosti rozličných fanatiků stojí tu fakt, že lidské tělo,
  že lidské tělo je jediná známá forma života člověka.
  Snažej se tvrdit, že člověk žije i mimo tělo
  a život v těle k ničemu není, že má smysl až pak.
  Ti se s tím netají, ale je fakt, že nevědí nic.

  Pak lidi tají zoufale moc, jak vypadá člověk.
  Tají, co dělá, když dává lásku.
  Zato se ale všude jen vidí, jak člověk ničí,
  střílí a hoří, bije a boří na plný plyn.

  Je to jen láska, která nás zachrání,
  vše, co je krásné jen z lásky vychází,
  neboj se lásku naplno ukázat,
  neboj se s láskou vstávat i usínat!

  Neustupuj násilí, nenech se zviklat a zmást.
  Tvojemu životu nemůže nikdo zvenčí dát smysl,
  hlavně to nemůžou udělat ti, co nevědí nic,
  ti, co to tají nejvíc ze všeho sami před sebou.
  Tají však ledy, když dáváš lásku, a proto taj!

  Je to jen láska, která nás zachrání,
  vše, co je krásné jen z lásky vychází,
  jedině láska, to je ten smysl a cíl,
  když dáváš lásku, život jsi nepromarnil.

  více na http://www.tyls.cz

 28. Pro pány hluboké myslitele a badatele v otázkách nesmrtelnosti chroustů – lidský smysl života se nijak neliší od smyslu života všeho ostatního živého na zemi – zajistit své potomstvo a prožít život co nejpohodlněji. Přitom většina živočišných druhů si s tím patrně starosti nedělá, přesto žije klidněji a v souladu se svým okolím i svými příbuznými. Ovšem některé úkazy v životě třeba hmyzu naznačují, že možná cosi transcedentálního prožívají – viz shromažďování ploštic ruměnic, které nesouvisí ani s rozmnožováním, ani s potravou. Možná se modlí.

 29. Možná se doopravdy modlí….

  HRR NA NI…. /ptákovina 13 /

  A co takhle paní Kunhuta
  Hrdá je
  a vzedmutá
  jako chrám tyčí se klenutá
  k šílenství i k víře
  napnutá
  ani nedutá
  když jí pod suknicí
  skrývají se
  bratři
  bojovníci…

  / pokud to někoho zajímá…/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *