Policejní hodnosti

Netušil jsem jaký je zájem o policejní hodnosti. Dnes jsem nahlédl do statistik SlovaDne a zjistil, že se mezi nás anarchisty cpou zájemci o slovní spojení policejní hodnosti. Pochopil jsem velký zájem o policejní hodnosti až když jsem „slovodňácké“ policejní hodnosti našel na Seznamu a na Google na první stránce jako odkaz na: Sexismus. Ano kolegové – mládenci a panny lační kariery ve slušivé uniformě hledají na internetu, kolik prýmků dostanou po doplnění základního vzdělání . Adeptův zrak padne na naše vědecké pojednání o sexismu … a máme o poldu méně.

11 odpovědí na “Policejní hodnosti”

 1. když sex, tak sex. zajímalo by mě, zda u policie mají oddělení pro styk s veřejností. a jak je případně toto oddělení složeno genderově a zda při vyřizování agendy budou brát v potaz mou sexuální orientaci.a jestli je tato služba zpoplatněna. a pokud ano, zda je korektní tyto zaměstnance nazývat kurvami. děkuji za odpověď na mé otázky.

 2. Prosím pana Hawkinse, aby se nedopouštěl takových neslušností, jako je vypouštění mezer mezi slovy uvnitř věty – fuj!

  Nikoli tedy: „Kurva“, ale správně „Kur va.“ (nebo neva)
  „Kur va mi“ nebo „Kur va ti“

  Proč bychom ale policisty, kteří se mají stýkat s veřejností nazývali „Slepice mi vadí“, jestliže se chceme vyvarovat sexismu.
  Snad by to prošlo jako otevřená deklarace negativního postoje k určitému typu zoofilie, zvláště v období strachu z ptačí chřipky. Ale nevím….

 3. S policejní hodností setkáme se žel zřídka – málokdy nám policista dobře poradí, pomůže či pokutku chudáku řidiči odpustí. Zhusta pak potkáváme policejní nehodnost, často umocněnou policejně-hodnotivým bodnutím – hlavně pak u policie dopravní. Policejní hodnost je vlastností nejrůznějších vrstev policistů stejně jako nehodnost, policisté postavení vysoce – kupř. ve 3.patře policejního prezidia nebo na Inspekci MV- policejní hodnost spíše potírají.

 4. Jenom si ověřuji: hodnosti obecně se poměřují výškovými parametry, že? Vyšší hodnost – nižší hodnost. Nikterak větší – menší, delší – kratší, lepší – horší, hlubší – mělčí, těžší – lehčí, hlasitější – tišší. Kdo ví, proč tomu tak je? Já ne.

 5. Tak až když jsem si na seznamu vygoogloval Policejní hodnosti, mi došlo, o čem je úvodník dnešního hesla. Ale pozor, ještě před mým sexismusem je odkaz Erotické povídky plné sexu a perverze. Anžto vyhledávače řadí nalezené odkazy podle čtenosti, je jasnačka, o čom ( koho cituji?) lidi čtou nejvíc. Ale ono to zase ukazuje, že podle googlu je můj úvodník sedmý a podle seznamu osmý nejčtenější (s Erutickými pobídkami na pátém místě) z 65 tisíc webových stránek. Jestli já nezpychnu ! A podle celosvětového googlu je můj sexismus třicátý šestý z asi půl milionu vyhledaných stránek. Nebo by měl zpychnout Ji Pa? Ten nezpychne, ten za to bude jako správný kapitalista vybírat větší poplatky za reklamu. A já mu to přeju. Na rozdíl od OSA.

 6. Policisté by měli být placeni ne podle hodnosti, ale podle přísnosti. K čemu je policista, který se ke gangsterům chová vstřícně? Někdy jim zapůjčí uniformu, jindy pomůže opatřit zbraň, občas pomáhá zametat stopy. Mohu za chudáky považovat řidiče, kteří nerespektují pravidla silničního provozu, předjíždějí v nepřehledných místech, riskují v obcích, ohrožují nejen sebe, ale i druhé, jezdí po požití alkoholu i jiných drog? Mají mít řidičský průkaz? Když jsem byl pozván na dopravní inspektorát, ukázali mi za 200 Kčs fotografii z radaru, jak mi to sluší za volantem. Ač nerad, zaplatil jsem, a od té doby si dávám pozor. To bývala láce, dnes taková fotka stojí majland.

 7. Jiřulko, jediné příjmy ze SlovaDne jsou za inzeráty Google a ty vybírá tento
  Správný kapitalista Pokud vím, tak příjmy nestačí ani na nákup domény a hosting. Já se za kapitalistu správného ani špatného neoznačuji. Říkam si prostě a jednoduše Jirka 🙂 a v případě potřeby odlišení se od ostatních Jirků dodávám Pallas. Stal se i případ, že jsem se musel prokázat i rokem narození (1949) když mi osud nastrčil jiného Jirku Pallase do nižšího ročníku na průmyslovce..

 8. Profous, Antonín (2.1.1878 Libanice u Chrudimi – 27.3.1953 Praha), český jazykovědec; zabýval se především onomastikou a topomastikou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *