Policejní zákrok

Newspeak by Qwakoš.
Ovakošův komentář si vysloužil vlastní heslo:-)

Zákeřný je jasný, i prachy nalezené za vraty chápu. Ale vysvětlete mi policejní zákrok a zákonodárný sbor. Nebo to je nepochopitelné a nevysvětlitelné?

Ovakoš a jistě mnoho dalších Slovodníků očekává více než pouhou negaci – policejní pokrok!

30 odpovědí na “Policejní zákrok”

 1. O policii se nešířím. A zákonodárný sbor by měl asi být spíše zákonozdárný – nikoli hromadně plodit nepodařenky a zmeťoury, leč naopak zákony vskutku zdařilé. Nevysvětlitelné spíše je, kolik generací pos.anců už vyplýtvalo obrovské duševní úsilí a nemenší sumy daňových poplatníků na tuto zhovadilou aktivitu, a to zcela beztrestně.

 2. Policejní zákrok je ovlivněn uplatňováním práva. Policie pachatele občas i vypátrá, zadrží a pak ho musí propustit, protože buď není plnoletý, nebo soudce usoudí, že pachatel může být stíhán na svobodě. Pachatel tak dostane šanci spáchat další trestný čin, tu využije a policie je opět o krok za pachatelem, odtud zákrok. Jde o typicky český zákrok, který nebere konce. Grázly chrání i povinnost utajovat jejich osobní údaje, takže už neplatí, co kdysi platívalo, že přijdou o své dobré jméno. Policii fandím, ale jejich práci bych dělat nechtěl, nerad bych pracoval jako Sisifos.

 3. Vypadá to, že policie pátrá a soudy hatí. Ale hatí soudci? Soudci soudí dle práva jím stanoveného, ne podle selského rozumu. Pachatelé mohou být tedy krok před zákrokem, což není po-krok. A zákono-dárci, podle jejichž zákonů soudci soudí, jsou jaksi bokem. My nic my muzikanti. Pokud by soudce nebyl odvolán kvůli tomu, že soudí podle svého svědomí a litera zákona by mu byla vodítkem, pak by možná zákrok pokročil.
  Každý zákon lze nějak obkročit, ale zdravý selský rozum by jej měl odhalit „Step by step“, řekl bych.

 4. Málo se ale mluví o obráceném případu, policie někoho chytí, soudce uvalí vazbu a hle – on to nebyl ten pravý, jak ukáže další postup vyšetřování, když chytějí toho pravějšího. Za náhrady nesprávně uvalené vazby zaplatí stát = MY, mnoho milionů ročně, nedivte se soudcům, že chycené hodnotí podle pravidla – policie musí okamžitě někoho chytit, aby jako vyšetřili úspěšně případ a veřejnost nebrblala.

 5. Furt lepší policie, než aby si to vzali za svý samozvanci. A že by se takovejch našlo! Policajti jsou přece jenom trochu víc pod kontrolou.

  A mě to nebaví, čeština je lepší než policajti!

 6. Proč neuvažujete, že pokud se jedná o zá-krok, potom opak asi nebude po- krok , neboť se mi zdá, že zá-krok i po-krok jdou krok za krokem, tudíž po-krok i zá-krok jedno jsou.Jelikož teda jdou krok za krokem tak z toho plyne, že opak zákroku je před- krok.Ovšem – nejsem vševědoucí.

 7. Tyrš zavedl i úkrok. Úkok vpravo, úkrok vlevo, vpřed, vzad, netančí se tak nějak samba?

 8. Vám se totáč líbí? A je snad dobře, že policie popadne podezřelýho elementa, místo aby solidně hledala skutečného pachatele? Samozřejmě policie musí mít právo provádět úkony, které by u občana byly protiprávní – omezit osobní svobodu, odposlouchávat hovory, ale to všechno podle práva policii k těmto činnostem opravňujícího! Ani policie NESMÍ zdůvodnit zásah lživými argumenty, jako to udělali třeba na předloňském čekteku. A kdo to kontroluje? Zase policie!

 9. Příklad? Policie uzavřela příjezdovou cestu pod lživou záminkou, že pozemek není správně pronajat a nevpustila náklaďák s toaletami. Pak argumentovala, že nebyly zajištěné toalety. No ony tam opravdu nebyly. Pak argumentovala, že účastníci používali nesprávné příjezdy. No ano, používali, když ten správný byl policií uzavřen. Představte si, že by policie zablokovala vjezd do Vaší garáže, aniž by k tomu byl důvod, a zatímco byste se snažil s nimi domluvit, odtáhli by Vám Vaše auto, protože jste zastavili na zákazu – jen proto, že Vám policie zatarasila cestu?

 10. Policie musí mít právo zavádět občas protiprávní opatření a toto právo musí být kontrolováno právem (nikoliv Právem, natož pak Rudým). Pokud máte důkazy o protiprávním působení policie, pak se obraťte na soud, ten ať rozhodne. Pokud jsou to jen zprávy z agentury JPP (jedna paní povídala), pak je zbytečné se jejich řešením zabývat zde. A jinak co se různých technopárty týče, považuju je za zvrácenost. Samozřejmě že nějaký X.Y. za 30 stříbrných pronajme svoji louku nebo pole, ale spíš by se měl někdo ptát srnců, zajíců, ptáků a žížal a ostatní žoužele, jak se jím líbí hluk, který přehluší startující letadlo.

 11. Techno nikterak nepovažuji za hudbu ani za zážitek, po kterém bych toužil. Jednou jsem se nedopatřením stal nedobrovolným účastníkem technoparty, takže to vím přesně. Ale i tak ti pouštěči byli celkem příjemní a na moji kritiku, proč je to tak umělé a nezajímavé, byli celkem komunikativní, že jim to naopak připadá živé a zajímavé, vědí ale, že obecně to lidi neschápou a nesnáší, což je jeden z jejich důvodů tomu holdovat. Stejně jako já holdoval a dosud holduji bigbítu.
  Takže ale, postoj – NELÍBÍ SE MI TO, TAK SE KLIDNĚ MŮŽE POLICIE VYŘÁDIT ??!! Tento postoj za totáče pomohl zlikvidovat veškeré hudební aktivity s výjimkou Gotta a Vondráčkové a pár dalších stejně zařaditelných. Chceme snad i dneska zlikvidovat veškeré hudební aktivity s výjimkou Gotta a Vondráčkové a pár dalších stejně zařaditelných?
  Jirkovi: První věta je přesně to, co říkám, a co bychom měli vyžadovat. Druhá věta už je neznalost, na soudy a vyšetřovatele se poškození obraceli marně viz třeba http://www.kozy.cz
  A závěr – nemůžu si pomoci, ale jsem skálopevně přesvědčen, že jedna technopárty udělá přírodě neporovnatelně menší škodu, než stavby, doprava, exhalace, havárie dopravní i technologické – to vše je schválené a tolerované.
  Na častou námitku, že čeština je zajímavější – no ano, bylo by krásné, kdybychom nemuseli mít starost než o jazykové krásy, jenže žijeme v reálném světě a spousta reálných problémů je způsobena či neřešena jen vinou obecného nezájmu, takže se nikdo jejich řešením ani předcházením necítí potřebu zabývat.
  No a když píšu o blbinách, hned mě někdo sprdne, když ale píšu o vážných záležitostech, hned mě někdo sprdne, že mám psát radši blbiny. Tvrdím, že k osvětě je třeba využívat všech skulinek a diskuze o vážných věcech je občas namístě i mezi jazykomily.

 12. Zákonodárný sbor je anachronismus, protože dává pravomoc vytvářet zákony lidem nekvalifikovaným pro tuto činnost. Jaké to má důsledky? V samotných zákonech se těžko orientují právníci a právní vědomí běžných lidí upadá. Tristní je i skutečnost, když platí, že co není výslovně zakázáno, tak to je dovoleno. To bylo možné realizovat v době, když lidé měli v povědomí Desatero a na základě výchovy od dětsví věděli, co je to hřích a pak v dospělosti se dovedli řídit svým svědomím. To vše už je „překonané“, roste zločinnost, nepomáhá ani posilovat postavení policie, ta nemůže být všude a vše ohlídat.

 13. Několikrát jsem nedobrovolně testoval práci policie, téměř vždy neudělala nic užitečného, nic nenašla, nic nehledala, všechno odložila, či nijak nezasáhla. S jedinou výjimkou, když občan nahlásil osobně, že před jejich domem stojí zřejmě kradený automobil, tak se našel můj kýmsi ukradený a vrátil se mi. Myslíte, že se policie zabývala jeho jakýmkoli ohledáním? A třeba zjištěním stop? A třeba hledáním pachatele? Vrátil se Vám, tak co ještě chcete?
  Naopak když já jsem hlásil na 158, že v naší ulici stojí CIZÍ zřejmě ukradené auto, typ, barva, SPZ, rozbité okno, vytržené dráty ze skříně pod klíčem, tak mi volali po dvou hodinách zpátky, že jestli MI to auto ukradli, mám hlásit krádež SVÉHO auta na příslušném místním oddělení.
  Je libo další příhody? A budete mi je věřit, nebo to odmávnete jako JPP?
  A PROČ TO PÍŠU ? Protože jedině důsledný veřejný zájem a všímavost může přimět zodpovědné k zodpovědnému jednání. Pak teprve budeme žít ve světě, kdy jedinou starostí bude cizelování jazykových krás. To přeju nám všem.

 14. já myslím, že to tu většina přispívajících kolegů špatně pochopila. myslím, že jsme měli pouze doplnit (formou kvízu) jednotlivé prvky-figury ranní rozcičky policejní jednotky. takže k policejnímu „zákroku“ doplňuji „policejní úkrok“, „policejní nákrok“, „policejní pokrok“ a „policejní rozkrok“. ten je posledním prvkem sestavy a jako jediný se provádí úderem.. jistě se ptáte, proč je tam to slovíčko policejní. je tam proto, že tyto cviky se zásadně provádějí s tonfou, uchopenou oběma rukama v předpažení (mimo již zmiňovaného posledního cviku).

 15. Jiný příklad, jindy mi ukradli jiné auto a policie mi napsala, že po něm vyhlašuje celostátní pátrání, pár dní poté bylo odtaženo za asistence policie na odstavné parkoviště, protože bylo nesprávně zaparkované na jiném místě v Praze. A to přesto, že po něm policie údajně pátrala a přesto, že jevilo příznaky odcizeného vozidla. Na odstavném pakovišti by patrně stálo dodnes, kdyby čirou náhodou nechytili podezřelou partu přímo při krádeži jiného auta asi o půlrok později. Jeden byl nezletilý, tak ho nemohli zabásnout, tak mu slíbili, že všem zmírní tresty, když dohledá auta ukradená předtím. Tak našel i to moje. Soudu jsme se nedočkali, nás asi třicet poškozených bylo odkazováno na stále probíhající vyšetřování, že si máme podat žalobu u občansko právního soudu, když ten trestní se stále nekoná, tam nám zase řekli, že napřed musí trestní soud rozhodnout o vině, než budeme moci uplatnit náhrady škod. Na stížnost, že policie nechala odtáhnout auto bez upozornění majitele? Ale pane, to oni tak dělají normálně, každý si odtažené vozidlo musí najít sám, aby si příště dal při parkování lepší pozor, policie jedině, pokud hlásíte zmizení auta, ověří, zda bylo odtaženo, ale když jste se pak už neptal. . . A že bylo odtaženo až několik dní PO nahlášení odcizení, no tady máte potvrzení a nemusíte platit pokutu za nesprávné parkování a poplatky za odtah a odstavné parkoviště.

 16. Ostatně, abych se pokusil o návrat, musím panu Krojcovi, ač nerad, vytknout nesprávné použití slova „suma“ . V prvním komentáři tohoto tématu napsal …kolik generací pos.anců už vyplýtvalo obrovské duševní úsilí a nemenší sumy daňových poplatníků …
  Při čtení jsem si připadl nepatřičně utracený.

 17. Dear Gabriel, mínil jsem sumy obrovské (finanční), nikoli tedy duševní. Porovnání obou – tedy úsilí a financí – mi připadlo natolik kontrastní, že jsem ty quotation marks nepřilepil. Very sorry.

 18. Pánové, nehádejte se. Já měl tu čest být na obrozeném vnitru poradcem a musím se smutkem kontatovat, že ti co dělaj zákroky za to tolik nemohou. Mnoho soudruhů tam sedí dýl než je zdrávo (krokodýl). Pokrok tam přikráčí až někdo kopne do rozkroku byrokraty z vedení.

 19. Neznám dotyčný song, tak nevím, zda Gabriel svět spasil, nebo Jiřulka oholil. A abych to ještě trochu zamotal, tak obrat je anglicky TURNING.

 20. Jirko, vždyť víš, že myslím obrat ve smyslu oholit, nikoli ve smyslu otočka, navíc je obrat taky TURNOVER.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *