Postoj

Postoj, krasávica majá? Nikoli, postoj se zaujímá a to buď zaujatý, případně nezaujatý. Postoj se dá zaujmout dokonce vsedě, vkleče i vleže. Vkleče bývá zaujat postoj pokorný.

Nepostojí a nepostojí …

25 odpovědí na “Postoj”

 1. A ve Slovinsku je jeskyně Postojná (asi proto, že se v ní na rozdíl od jiných jeskyní nemusí plazit po břiše).

 2. Jeden z nejvyhledávanějších lektvarů Bábi Zlopočasné se jmenuje Postůj s námi déle (T.Prattchet – Equal Rites -, překlad J. Kantůrek, ano, Gabrieli, JE to feministické!), doufám, že tím neposunu diskusi nekýženým směrem. Postoj, posed, poklek, kde je poleh? leda tak podpor ležmo před či za rukama, ale spoleh na to není.

 3. Pak ještě existuje pojmenování pro část těla „láhor“, odvozené od lidové písně Stávaj mi láhore.

 4. Pro paní Diblíkovou:
  Postoj, posed, poklek, povis. A je to komplet. Nebo ne? Kolegové prominou….

 5. jagr: Ano, za mého mlada to ještě zpívávali vojáci za pochodu po městě. Ale já to znám s krátkým „a“, protože zpívali „vstávaj míla hore“, s výraznou pauzou po slabice „mí“ a zbytek se zpíval krátce a propojen.

 6. Máte jistě na mysli visuté zahrady semiramidiny. Pokud snad ne, podotýkám, že vámi hodnocené vertikální tvary dam nemají vliv na funkci….

 7. Na funkci dam jistě ne, ale na vzrušení protějšku, odčehož je pak odvozena i jeho nehynoucí funkce . Elementary, dear Watson….

 8. Co se stane, když šéfův poskok zaujme postoj? Vůbec nic, on si totiž vždy dopředu zjišťuje šéfův postoj k dané problematice a snaží se tak šéfovi vlichotit. Kdo má jiný názor a chce si zachovat práci, zaujímá automaticky vyčkávací postoj a čeká, jak se to vyvrbí. Pouze odvážlivec, který nelpí na svém postavení, si dovolí zaujmout jiný postoj než má šéf. Musí to dělat moc opatrně, aby se šéfa příliš nedotkl. Šéf totiž většinou pouze předkládá postoj vlastníka a v tom tkví celý problém: šéf musí být vlastníkův poskok, jinak má padák. Pokud si myslíte, že jsem to psal o šéfovi České národní knihovny, tak upřesňuji, že to platí obecně.

 9. Jožine, myslím, že je rozdíl mezi tím, kdo má padák (někdo dokonce zlatý) a kdo má padáka, i když třeba na Moravě to cítí jinak, tak nějak ryzeji. Poskokův postoj je hluboký předklon. WBG – kterou to funkci kterého orgánu máte na mysli? Pokud toho, který dámy postrádají, tak o nehynoucí nelze hovořit ani v jednom případě. Pokud jde o Watsona, vzhledem k jeho pravděpodobnému věku je ta funkce pouze elementární (a ani to nebude žádný zázrak), my dear.

 10. Asi jsem přece jen sprosťák (viz zmíněný přednosta stanice): Postrádám spoustu věcí, ale tento orgán ne. Které dámy jej, prosím, postrádají? Já jsem naopak přesvědena, ýe kdyby se mi vyvinul, nemohla bych se považovat za dámu ani při sebevětší nafoukanosti.

 11. Asi jsem přece jen sprosťák (viz zmíněný přednosta stanice): Postrádám spoustu věcí, ale tento orgán ne. Které dámy jej, prosím, postrádají? Já jsem naopak přesvědena, ýe kdyby se mi vyvinul, nemohla bych se považovat za dámu ani při sebevětší nafoukanosti.

 12. Postoj v leža můžeš míti,
  ve stoje i v seďa.
  Ale za čím stojíš, víš?
  Pokud nevíš za čím stojíš, marně stojíš, je to na obtíž.

 13. Stařenko, jako obvykle díte pravdu, vyjádřila jsem se značně neobratně, též nepostrádám, nemám a míti nechci!.

 14. Věrko Diblíková, ženo spravedlivá, díky za zastání, ale ta na mne mířená výtka se zajisté týkala mé zmínky o dámě ve spojení s mojí osobou. A protože já rovněž často rozdávám málo zdvořilé rány, nesmím se pak divit. Zejména proto, že vytýkači (-čky) mají většinou recht. Mrzí mne, že jsem zrovna po Vás sekla pantem už podruhé (a ani mi to nepřineslo to pravé potěšení), když se mi nabízí tolik jiných cílů.

 15. Milá stařenko, já jsem si vůbec neuvědomila, že byste si mohla mé pouhé plytké plácání, co spojení ruka – klávesnici (bez projetí mozkem), coby prapotomek kdysi spiritistického automatického psaní, na obrazovku maní nanese, nějak vykládat osobně. Samozřejmě vás pokládám za DÁMU, a protože tuším jakési duševní propopjení (jakož i s ostatními Slovodníky), dokonce dámu dvojctihodnou, neboť inteligentní, vtipnou a milou (o ostatních kladech jistě rovněž není pochyby). Jinak, co se kočkování týče, jako majitelka dvou kocourů, je pokládám za životně nutné. Takže mnohdy seknu drápkem zcela nechtěně, a vůbec si to neuvědomím. Kaju se až do úplného pokajení.

 16. „Pokajení“ je nádhera – musím chvilku počkat, nemůžu psát, pro slzy nevidím – ony mi vždycky v důsledku smíchu zamlží kontaktní čočku.

  Poslechla jsem si ve zprávách, že „díky tomu, že hodně kouřil, reaktivovala se mu tbc“.
  Milý spolku slovodníků, už se někdy řešilo, k čemu všemu dochází díky něčemu? Díky hurikánům lidé přicházejí o domov, díky požárům o život … Díky! I když si nejsem jista, jak je to s kritikou zmíněného obratu v případě, že “ … se stal vdovcem díky tomu, že se jeho manželka otrávila houbami, jež sama nasbírala v domnění, že jsou jedlé“.

 17. 1.září mě okouzlil jakýsi rozhlasový žvanil („moderátor“), který prohlásil, že „dnes OSLAVUJEME výročí vzniku II.sv,války“. Vím, že kvalifikace těchto mluvků je právě v překotném mluvení, ale nemělo by předbíhat myšlení, nebo aspoň ne o moc. Co se týče onoho vdovce, třeba vskutku děkoval, možná děkuje Pánu dodnes, znáte chlapy.

 18. Vdovec byl patrně rád, proto myslím, že díky byly namístě. K předbíhání myšlení: u někoho někdy (nebo často) myšlení ne a ne předběhnout cokoliv (a na to lze volně navázat „známe chlapy“ – možná proto jsem je slyšívala říkat, že jim žena nerozumí, neb někdy patrně nebylo lze).
  Kde je Gabriel? Nikdo neútočí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *