Prašť jako uhoď

Z vlády je nebožka, čeká nás vláda úřednická, později dělnicko-rolnická, nedej bože třeba i vojenská junta. Pro voliče je to prašť jako uhoď – či z bláta do louže. Nedoporučuji řešení z našeho království, tedy panovníky, kteří se hodí sotva na známky nebo na „panní“ stranu mince.

Zmláceni budou voliči a Slovodníkům zbývá pouze úkol: co když se dá volit mezi příjemnými alternativami? Co bude místo praštění či úhozu a jak nahradit přechod z bláta do louže?

15 odpovědí na “Prašť jako uhoď”

 1. Jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou. Dostat se z deště pod okap, to také není žádné velké terno, ale hlavně, když to Evropě osladíme. Nesouhlasím s tvrzením, že pro voliče to bude prašť jako uhoď, když je pokaždé možné volit menší zlo a ignorovat populistické sliby. Když vám politici slíbí, že vám něco přidají, tak vám dvakrát tolik jinde vezmou. Po krajských volbách u nás citelně zdražila MHD a navíc se značně prodloužily intervaly autobusů, možná podle motta „Laciné – dvakrát placené“ a baťovského „Nejsem dost bohatý na to, abych si mohl dovolit levné věci“. Kdo si z voličů chce ztráty kompenzovat, musí si odstát frontu v krajské lékárně.

 2. prašť nebo uhoď vůbec není špatný, ale osobně bych se přimlouvala po výprasku i k defenestraci.

 3. Ale stejně ty „kuky šikovný“ nikdo nepraští ani neuhodí… řeči se vedou a voda teče. Jsme v Čechách, ne? (Teda já na Moravě, ale to je prašť jako uhoď 😉

 4. Co si furt stěžujete na kuky šikovný, porozhlédněte se po volících či nevolících spoluobčáncích ať je vám konečně jasné s kým tento domeček sdílíte. Po výprasku brečet a moudře brebentit, kdo za to může, je pochopitelně super. Tak běžte a volte zase nějakou spasitelskou pidistranu a nové hajzlíky, kteří si chtějí co nejrychleji nahrabat. Howgh, mí rudí mi rozumějí…, a ešče, ti kdo zapříčinili, že veškeré komouštstvo nebylo po osmadevadesátém rozpuštěno, ne zakázáno.., rozpuštěno, tak ti by se v české politice už nikdy neměli objevit. Jisté chyby se mohou učinit jenom jednou…, a teď howgh doopravdy.

 5. 2wbgarden:
  :-O Čili, každá země má takovou vládu, jakou si zaslouží? To jste chtěl říct? Někak tomu Vašemu příspěvku nepochopuji. Mám se vystěhovat? Kde leží zem zaslíbená? Mám volit staré a velké „hajzlíky“? Nevolit? Kandidovat? Defenestrovat? Lynčovat? Zapálit Prahu? Pozvat vojska? Aštara? Číňany? Chucka Norrise? Benedikta? Poraďte.

 6. Z dob povinného ještě katechismu vím, že lotři bývají jak po levici tak po pravici. O pidistranách nám tam tehdy nic neříkali. Takže zcela soukromě tuším, že časem by se, jak u těch co chtějí hromadit – pravých, tak u těch chtějí to nahromaděné spíš rozdat – levých, objevit i slušnější lidi. Ale když se skoro padesát let něco plundruje, tak minimálně stovku let to bude trvat, než se to systémově uvede zase do původního stavu – volně podle já.
  Jinak WTR je pochopitelně dobrá volba, protože kope i s otočkou, takže by mohl ropucha konečně trefit. A ešče jinak, zase volně podle já, úhlavním problémem je samozřejmě nerozpuštěné veškeré komoušstvo. Ti, kteří to dopustili, už by do politiky této zemičky neměli nikdy promlouvat.., howgh. Mí rudí mi rozumějí…

 7. Tak z konce příspěvku je patrné, že „repetitio est mater studiorum“. Rozpuštený komunista zní nádherně, ale kudy na to? Zatím jsou komunisti spíš vypuštění a bojím se, aby brzo nebyli i z řetízku utržení. Myslím tím tu stalinistickou sebranku Kradli Soudruzi Čechům Moc. Ostatní komunisti jsou do všech stran rozptýlení a nemůžou se utrhnout, neboť se nikdy nedali uvázat.

  Ale k věci. Pohlaď nebo podrbej. To je z čokolády do zmrzliny…

 8. Co se týče bláta a louží, tak musím zcela zodpovědně zopakovat, že se v této zemičce přes veškeré nářky máme pravděpodobně nejlíp za posledních stotisíc let. Co se týče všelikých krizí tak naši milí bezdomovci zodpovědně hlásí, že pokud jde o obsahy kontejnerů, tak to na žádnou krizi moc nevypadá. Parkoviště u rozmanitých kaufdvorků jsou taky furt přeplněná, ale podle typů aut bych neřekl, že by to způsobovali zbohatlíci a tuneláři. Chudé důchodkyně se pomalu vracejí z egypta, soudím dle jemného písku, který shledávám ve stálém větším množství na našem chodníčku. Jinak s tím komoušstvem, to myslím takto: V list osmdevět, kdy probíhaly ony balkónové rozpravy – u nás konkrátně z našeho firemního balkóny, jsem k zákazu nebo nezákazu rudých nahrhoval naivně – v pátek rozpustit a v pondělí nechť mají možnost se registrovat znovu. Ty rudé stařenky a stařečci, kteří dodnes vytvářejí komoušstvu tu zcela věrnou pravidelně volící jistotu, by to pravděpodobně už neučinili. Takže v parlementu by byl klid a nemusely se furt shánět přiblblé stojedničky. Howgh, mí rudí mi rozumějí…

 9. Leží mi to v hlavě. Možná je to překombinované, ale… Praš (prášková) „ť“ jako UHO „ď“. UHO jakožto smrtící (a často i smrdící) masová krmě (bez masa) v období budování lepších zítřků. Tedy „prašť jako uhoď“ muselo vzniknout v závodních jídelnách, to mi neříkejte, že ne… (čtetě „ať si dáte, co si dáte, bude vám z toho pěkně… blbě“)

 10. Michale, mám jinou teorii: Když uhodí mrazy, tak mrzne, až to praští. Pražští hned sebou praští do postele a nevystrkují ani nos z pod peřiny.

 11. Na věčné časy – tak s nimi musíme počítat, nikdy sami neodejdou, musí být přinuceni k odchodu nějakým tlakem – jak je psáno v písmu „pastýři, kteří pasou jen sebe! Je pro mne nemožné přijmout fakt, že např. Parkanouvá nebo Čunek hájí zájmy božího království
  ( spravedlnost pokoj a radost z Ducha svatého ) ani jednou nevyslovili jméno Ježíš…bojí se…“ kdokoli by se za mě styděl před lidmi, za to se budu stydět já před Bohem“ Nebo kapitalista Rath s ústy naplněna žvaněním o sociálním cítění – to ukázal, když rozdával svým kámočům a potenciálním komplicům vysoké odměny za nespecifikovatelné zásluhy… takto se dá pokračovat do běznaděja! Copak nejsou v našem národě lepší muži něž tito? Copak neexistuje způsob, jak se zbavit politických štěnic a nastolit vládu osob, kterých je možno si vážit? Já věřím, že ano, ale nikdo to za mě neudělá.

 12. Andreassi, nemá smysl, aby se lidovci ve sněmovně křižovali, případně oháněli jménem Ježíš. Mně stačí, když budou jednat podle Desatera. Já lidi nehodnotím podle slov, ale podle činů.

 13. stejně je to prašť jako uhoď. Ať volíte kohokoli, stejně volíte komunisty – ty stávající- nejhorší varianta, ty bývalé překabátěné – taky není o co stát, anebo ty, kteří by komunisty nebo výkonými svazáky byli. Stále všechno ovládají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *