Pravice

Při louskání českého tisku narážím opětovně na zajímavé logické kotrmelce. Antikomunista = pravice, komunista = levice, ODS = pravice, SOCDEM = levice. Začneme z leva. Jako aktivista pravicového Východoevropského výboru jsem spolu se švédskými spolubojovníky považoval našeho člena Egona Lánského za extrémně pravicového – a ejhle, vylíhl se z něj místopředseda sociálnědemokratické vlády. V ODS se to komunisty také hemží. Připomeňme si třeba soudruhy Dybu a Kočárníka, kteří sice opustili rudou knížku, ale jejich protekcionářská politika byla (měřeno činy) levicová.
Možná je potřeba se vrátit k původnímu významu pravice a levice. Tedy zachování starého pořádku = pravice = KSČM, radikální křídlo = Zelení 🙂 .. asi to zde nevyřeším, a tak alespoň potěším příznivce pravice připomenutím na co je používána která ruka v zemích bez toaletního papíru.

22 odpovědí na “Pravice”

 1. V zemích bez toaletního papíru asi používají ruce podle toho, zda jsou praváci nebo leváci, a to bez ohledu na své pravičáctví nebo levičáctví. Navíc jsou lidé, kteří mají obě ruce levé, a též jsou nemnozí (například tatínek mé ženy), kteří mají šikovné ruce obě.

 2. levice = pravice → platí jen pro korytáře, kteří mají obě ruce levé a to jsou tlučhubové; pravice ≠ levice → levice ≠ pravice → platí pro poctivé, kteří se činům nevyhýbají.

 3. Dělení stran na pravicové, levicové a středové se neosvědčilo, dpopručuji stupnici modifikovat na pravici, levici a zelenici.

 4. Pokud je levá hřbetem a pravá dlaní dolů, pak je palec vždy nalevo. Tudíž je to definice typu: Bumerang je, když ho hodíme a von se nám nevrátí, tak to není bumerang.

 5. ODS = pravice? Snad.

  ČSSD = levice? Snad.

  KSČM = levice? Ne. Strana, která je proti pořádku, je mimo pořádek. Žádný z prstů nemá nikde vytrčený, protože všechny svírá v pěstičce, kterou pořádku vyhrožuje.

  הלט

 6. Opět musím připomenou text svého oblíbence Honzy Vyčítala: Kdo byl napravo už je nalevo:

  Já nejsem návštěvníkem na žádný velký párty
  kde kschitěj starý karty buď esa nebo Král
  u studeného byfé se vedou řeči liché
  dámy jsou samé chiché než zas je vcucne sál

  Kdo byl napravo už je nalevo
  kdo byl nalevo už je napravo
  kdo byl ve středu už je ve čtvrtek
  kvádro vše změní

  Tenhle Rolls-Royce ten ti je dar banky Bohemie
  to se hned jinak žije v lůně těch starých part
  mám tři pensijní fondy kluk v garáži dvě Hondy
  a stiskem anakondy vládne můj bodyguard

  Už nad Žofínem svítá tak jez do polosyta
  a pyj do Mohorita ať může hudba hrát
  muži jsou sladce vilní telefony mobilní
  podnikatelé pilní jdou s valchou prachy prát

  Milouš já a Adolf teď chodíváme na golf
  dřív musel jsem být krotký a hrál jen gorodky
  teď rozjíždím promoušn a motýlkem zardoušn
  koukám kde bych co koušn a sosák do vodky

  Já nejsem návštěvníkem na žádný velký párty
  kde jak stříbrný karty se blýská celý sál
  u studeného byfé se vedou řeči liché
  a s počtem panáků se IQ mění na IA

 7. Z hlediska politického mi čím dál více splývá pravice s levicí a transformuje se do něčeho co bych nazval zadnicí.

 8. A ta se v zemích bez toaletního papíru vytírá levicí bez ohledu na praváctví a leváctví. A jak už to tak bývá, pak si všichni ti zodpovědní ruce umejou…

 9. Zadnice má levou a pravou polovinu, obě jsou však ve vzácné jednotě jednou a tou samou zadnicí. Končetiny bych do politiky netahal.

 10. Dominance dextrální či sinistrální se projevuje též v jiných laterálních tělesných orgánech. Může to být zvětšené levé varle právě tak jako pravá hemisféra soustavně vymývaná mozkomíšním mokem – jak vidím – barvy azurové.

 11. Mozkové dráhy jsou zkřížené, proto ať je mok jakékoliv barvy, projeví se dráždění pravé hemisféry levou odchylkou.

 12. Nuže, snad je vhodný čas k malé výtce vůči našemu ctihodnému adminovi.Nemohu souhlasit s charakeristikou Egona Lánského jako sympatizanta krajní pravice. V našem prostředí jsou to holé lebky a v prostředí třeba Státu Izrael krajně pravicová (občas i vládní) strana Moledet (Vlast) či, nedej Jahve, rasistická strana Kach (TAK !). Egon Lánský (vl. příjmením Löwy) ostatně při svém vstupu do sociální demokracie na začátku 90.let se vyjádřil přibližně tak, že pravicové strany u nás postrádají to, co mají jiné, npř. v Británii, totiž soucit. Ulpěl však na něm stín Cibulkových seznamů i tajemného konta v Rakousku a tak se zařadil do šedé zóny takových či onakých bývalců.

 13. Na pana Čunka se útočí zprava, zleva i ze zelena. Patřám k velmi opáleným občanům česka, od jara každou volnou chvilku trávím na zahrádce. Dávám panu Čunkovi za pravdu, že s rozděláváním ohňů se to přehání, mířím tím i do vlastních řad a zlobím se na zahrádkáře, kteří pálí plevely místo jejich kompostování. Pokud mají zahrádku daleko za obcí, budiž. Když chci večer vyvětrat ložnici a do bytu mi vleze kouř z blízké zahrádky u rodinného domku, jsem vzteky bez sebe.
  Zelení by si u mne velmi polepšili, kdyby před volbami řekli, že nechtějí hlasy od lidí, kteří pálí trávu, nebo dokonce kupují tekutiny v PET lahvích.

 14. Ještě jsem si k danému tématu vybavil starý vtip: Proč nemůže být prdel v KSČ?
  1)Je rozpolcená
  2)Na všechno sere
  3)Tisku se jí dostává převážně prostřednictvím pravice

 15. Péče o životní prostředí a starost o lidská práva jsou hodnoty bytostně konzervativní. Jde přece o snahu o zachování trasdičních hodnot před devastujícím materialismem liberalismu. Proto je Strana zelených spíše stranou konservativní. Pravolevé spektrum v české politice skutečně neplatí – po padesáti letech totalitních režimů ani nemůže.
  Jako Zelený musím přitakat Jožinovi

 16. Péči o životní prostředí a starost o lidská práva bytostně nevnímám jako hodnoty bytostně konzervativní a zmínka o „devastujícím materialismu liberalismu“ mě uvrhla do stavu, kdy štkám. Je tak jednoduché osvojit si mediální plky a hantýrku, používat je, nevidět hlad po funkcích, žoky „zelených“,které přitékají od rakouských grünazis, vystavit naše dreďáky pocitům opuštěnosti a Zeleným(těm bytostným) dělat medvědí službu. Jožinovi přitakávám i tak, s ním by bylo fajn i při pokusu o dehalíkalizaci.

 17. Milý S.H., projevte se, Vy máte dar odlehčit melodrama. Což takhle „chleba má dvě kůrky“ ?

 18. nu dobrá tedy vážený kolego Gabrieli. ale na pouze na Vaši výslovnou žádost a odpovědnost. to aby jste mi potom nikdo nelál za naprosto bezobsažný příspěvek. takže ………… „chleba má dvě kůrky!“

 19. nu dobrá, abych to tedy jen tak neodbyl…………… dříve (v dobách, kdy většina populace byla jaksi sociálně negramotná), se branci na vojně učli pochodovat pomocí říkačky pravá-levá, seno-sláma. na pravé holínce přitom měli přivázáné seno a na levé slámu. to aby věděli, kterou nohou mají vykročit. to pro případ, kdyby nevěděli, která je levá, a která pravá. dumat nad tím, zda rozdíl v použití nebo kvalitě obou produktů má nějaký přesah do politiky, se však již neodvažuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *