Předpoklad

Slovo do pranice – předpoklad. Chudák bez předpokladů nemá ani zapoklady, nemluvě o předostech. Předností přednosty Topolánka je množství zapokladů přednosty Paroubka. Nebo je to naopak?

22 odpovědí na “Předpoklad”

 1. Ale no tak, snad tu nechceme řešit křivolakost politických křivoklád! Samozřejměže je to na opak, oba jsou vzhůru nohama, stojí si na potrubí a hrajou žabomyší války. Povzneste se nad ně, milí slovodníci!
  Poklady, předpoklady, zapoklady, obklady, doklady, výklady, náklady i Kyklady – to vše Vám leží u nohou, tak ne že si o to jen otřete boty…

 2. Krmi zahájíme předkrmí. Předkrm zahajuje krm, po němž pak přijde pokrm, a nakonec zákrm. Chceme li jídlo ukončiti zákuskem, je třeba zahájit jej předkuskem.

  Co se zahajování týče, abychom mohli něco zahájit, musíme to nejprve předhájit.

 3. Předpoklady potřebuje přednosta (aby byl dobrým přednostou), zadnosta potřebuje kvalitní zapoklady.

 4. Jen ten, kdo dostal poklad předem, má předpoklad. Na stejné téma je i přísloví: Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

 5. Abych mohl mít přednosti i předpoklady k něčemu, musím mít a znát alespoň základy zmíněného. Z toho vyplývají náklady, dále mj. i rozklady a výklady. Přednost mají rovněž ti, kteří (v naší republice) přijíždějí zprava, proto má i u mne přednost pravice – když už jsme do politiky načíhli. A předností i předpokladů (kladných) přednostové za současného stavu nemají právě na rozdávání. Zadnostové i přednostové bez předností a předpokladů by se měli upozadit. A už mě vetchého kmeta do politiky na těchto stránkách nedostanete! HOWGH.

 6. Pro Jožina: Kdo se dostane k pokladu zadem, má zapoklad. V apatyce nekoupí, co chce, to si naloupí.

 7. Pro leok: namaluj si křižovatky nejrůznějších tvarů a chvíli medituj. Vždycky najdeš nejméně tři možnosti, kudy kam…Tou poslední je jet někudy někam. Vřele doporučuji.

 8. Záporka je opakem kladky stejně jako je zámek opakem předmeku, přemet opakem nedometu,….a opak slova „kmet“ je „odmet“? a opak krále je odrál ?

  Xavst! Xavst! Xavst!

 9. Zákon je opakem předkonu. Mezi nimi je skon ?

  Obdobně Záklon, sklon, předklon,
  záhon, shon, předhon
  zákus, skus, předkus.

 10. Kdybych předpokládal, že jsem před pokladem, asi bych se před položil:)
  Bohužel nebo bohudík to není má zkušenost. Jen mne ten předpoklad tak teď napadl.

 11. předpoklad…. je předpoklad pro nějáký klad, který u něj předpokládají ti jenž si kladou vůbec otázku jestli klad je skutečným kladem a ne jen jejich vlastním předpokladem

 12. předpoklad je kec….., protože když se přeš s dpo (dopravním podnikem ostrava) žádný klad to nemá…..a to ani za předpokladu, že by tam nějaký klad mohl být

 13. Je třeba předeslat, že základní předpoklad je hlavně se o poklad nepoprat ani se z něj nepo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *