9 odpovědí na “Představitel”

 1. Druhá věta kapánek drhne. (neumi čésky! říkal Bolek Polívka v Šaškovi a královně).
  Navrhuji alternativu:
  Proč máme za tu frašku (představení) platit daně?
  Představitel je:
  1. reprezentant – obecně. Zde míněno v kontextu politickém
  2. herec (představitel detektiva Columba)
  A vono se nám to tady obojí ladně propojuje: naši reprezentanti političtí jsou současně herci, kteří nám hrají nevkusnou frašku a my za ni platíme nedobrovolné vstupné. Ale co s tím propána máme dělat? Tuhle otázku zadání neklade. Dovolím si tedy zadání pirátsky rozšířit: co s tím?
  A následně nabízím dvě alternativy:
  1: Teplická skupina Kuličky, tak zhruba stočlenná, jíž jsem měl čest být občasným členem, měla na repertoáu píseň Brabenci:
  Na louce sešli se brabenci 4x
  2 takty mezihra
  Co s nima, co s nima uděláme 4x
  2 takty mezihra
  Zadupeme je!
  2: Vystřelit z Aurory

 2. Jiří, v tom je asi právě ten rozdíl. Oni dělají blbosti každý den a k nějakému opravování se obvykle nesnižují. Snad aby neztratili masku (tvář ztratili už dávno).

  Jaroslave, ještě je alternativa třetí, v naší zemi již tradiční. Rozpočítáme se do dvou družstev. Družstvo A si stoupne pod okna s kopími a halapartnami a bude pokřikovat a řinčet, družstvo B se vydá po schodech nahoru a bude ověřovat gravitaci spouštěním paňáců bez tváře z oken.

 3. Nevolil jsem přímo, ba ani nepřímo, žádného z dnešních představitelů výkonné moci, protože jsem volil, jak se později ukázalo, zhruba tříprocentní menšinu, která ve volbách neuspěla. Naši představitelé zhmotnili představy většiny. Za blbost se platí. V demokracii se platí i za blbost většiny. Koukejme na to divadlo, které nám hrají, a snažme se poučit. Obávám se, že většina voličů je těžko poučitelná, takže ke změnám dochází jen pozvolna. Zadlužujeme svou budoucnost, takže se nám žije dobře. Tančíme na palubě lodi, do jejíhož podpalubí se valí voda dovedně vyvrtanými tunely. Představitelé nemají zájem tunely ucpat, ale snaží se pumpnout nás, hloupou většinu. Zatím se jim to daří, volají nás k pumpám, ale nejdříve by bylo záhodno ucpat tunely, jinak budou neustále pumpovat nás i naše potomky.

 4. Pane Pavelko, nesmírně jste mě potěšil. Skupinu Kuličky jsem kdysi viděl v ČT právě při zpěvu dotyčné písněa upřímně jsem se tehdy zasmál. Nevím, jestli Vaše občasné členství padlo právě na tenhle záznam, pokud vím, nikoho s pleší krytou slamákem jsem si nevšiml

 5. Představitel je: 3. ten, kdo něco představuje, tj. staví dopředu. Pakliže představuje sebe sama (jako naši političtí představitelé), ocitá se v pozici předstojné.
  Ano, a proč máme platit daně? Jako by nestačilo platit renatě, mileně, marii a jitce.

 6. Funkci toho, kdo něco představuje, tj. staví dopředu, by mohl provádět rovněž představovač, případně i barikádník! Abychom se do toho nezamotali jako do žvástů, plků a kydů…

 7. Představitel nám dříve slíbil, že bude bojovat proti korupci a zadlužování státu. Když má ale podepsat mezinárodní dohodu v rámci unie, do které patříme, že se nadměrného zadlužování vystříhá, náhle ucukne. Z toho plyne, že představitel může páchat i činy normálnímu smrtelníkovi téměř nepředstavitelné. Kdo mu pak ještě bude věřit, že to i s potlačováním korupce myslel vážně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *