Přijít na buben

Na buben se přichází poté, co o vše přijdeme. Ten buben se tam dostal asi proto, že se vyhlášení číhosi ekonomického kolapsu uvádělo sólem na bicí. Účelem bylo vytroubit úpadek celému světu, ale k vytroubení se používal nelogicky buben.
Při úpadcích v rozměrech banky, automobilky nebo státu je používáno znělky televizních novin a věcně to často komentují politici, kteří se na rozkradení či dovedení banky-automobilky-státu „cu grunt“ podíleli.
Pro anglicky rozumějící přidávám dnes jako bonus něco pro zamyšlenou .

16 odpovědí na “Přijít na buben”

  1. Pamětníci vymírají stále rychleji, já sám už vím jen z povídání maminky, jak po vsi chodil bubeník a na vědomost dával to, co nechal pan starosta vybubnovat. Maminka mi koupila malý bubínek a naučila mě vybubnovávat znělku, kterou bubeník v době jejího mládí zahajoval vyhlášení místních zpráv. Znělku umím dodnes. Jiné to bývalo s ohláškami sňatku, to ten pár musel třikrát „spadnout z kazatelny“, než se mohli vzít. Když bylo naspěch, tak pan farář to za příplatek ohlásil „jednou za třikrát“.

  2. Pamatuji sám, když ještě ve 40.letech chodil obecní policajt, než byl obecní rozhlas a „vybubnovával“ oznámení se slovy „Všem občanům se na vědomost dává…“. To si však myslím, že to nebude ten případ. Spíš se jedná o lidi, kteří byli denuncováni lichvářem, který z nich sedral kůži a tu potom prodal na buben. Doufejme, že se tato praxe už nebude vracet.

  3. Mě zas vrtá hlavou, proč je k donaci kůže na buben vyzýván hastrman tatrman. Kvůli trvanlivosti či jiné kvalitě? A jedná s vůbec o jeho kůži? A je – li tak kvalitní, proč s ní nechodí na trh?

  4. PODNIKÁNÍ V ČESKU

    Businesmanka Jane
    Zakoupila mlejn

    Neplatila daně
    A tak milé Janě
    Jméno opravili
    Mlejnek
    zabavili…

    Přišla Janka na buben
    A tak už u ní nebudem

    Čeká nás Laura senzační
    A ta má tunel
    Legrační…

    /pokud to někoho zajímá…/

  5. Na chytrého on si hrál,
    v klidu čekal za dubem,
    poté velmi divil se,
    bláha – PŘIŠEL NA BUBEN !.

  6. Bubnová dělostřelecká palba má za úkol rozbít nepřátelské obranné postavení na cimpr campr před útokem pěchoty. Taky se tomu říká dělostřelecká příprava. Podobně se chovají i monopoly u nás: Ohlásí zdražení o 15 až 20 procent. Posléze najatí finanční experti vám tlučou klíny do hlavy, že za zdražení nemohou monopolisté, ale že za to může někdo nebo něco jiného. Když už se začnete připravovat na nejhorší, tak se vás pokusí přetáhnout na vlastní stranu tím, že zdraží jen o 7 až 12 procent. Navíc vám slíbí, že pokud si to zdražení zafixujete na rok, tak vám v dalštím roce dají slevu 4 procenta. Více nemohou, přišli by prý na buben. Co bude pak? Zase bubnová palba a cyklus se uzavře.

  7. K bubnu nebo na buben – to je jedno, protože přírůstek znamená vždy výrazný zásah do rodinného rozpočtu.

  8. Ví někdo,co bylo Velkéé bubnování?Já vím jen to,že jsme si museli šetřit hodobožové oblečení,aby bylo něco pěkného na Velké bubnování.Já bývala nešťastná,protože jsem žádné Velké bubnování nezažila.

  9. Hastrmane, tatrmane, dej nám kůži na buben, budeme ti bubnovati, až polezeš z vody ven. (Dál už to neumím, navíc ani neznám autora, ta říkanka asi zlidověla.)

  10. Pokud si někdo často dává do trumpety, může přijít na buben. Ale dostane se i na záchytku. Je to buben?

  11. Záchytka je kapelník, který roztaženýma rukama brání vejpitkovi ve vstupu do koncertní síně, eventuálně do bubnu. Pro zvlášť agresivní trumpetisty má v ruce ten klacík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *