Příšera

V mládí jsme pěli:

Ve hrobě ležela příšera
Zubama cvakala do šera
Já tu nebudu
Já vocať pudu
Řvala ta příšera do šera.

Odkud pochází ten song? Je opravdu příšera spřízněná s příšeřím?

PS: pokračovalo to … v márnici ležel tam umrlý – přátelé byli naň natvrdlí – něčím ho klepli – byl ještě teplý – ale teď už je studený 🙂

32 odpovědí na “Příšera”

 1. Hurá,mám první komentář.Jasně,že je příšera a příšeří z jednoho pytlíčku.Je to vlastně zhmotnělé příšeří.Žene se to za mnou,když jdu sama od vlaku.Působí jako urychlovač pohybu a jsem doma v cukuletu.V čem to vůec jsem?Ani nevím,co je cukulet,ale když se bojím,jsem v tom doma.

 2. Kdykoliv projdu přes bažinu, příšerně se umažu. Ivan Mládek o tom složil song a letos jsem zahlédl, že posloužil i Sokolům na sletu. Vůbec se nebáli a pěkně si při té písni zacvičili. Sokoli nejsou strašpytlové.

 3. My jsme to zpívali jinak: Z hrobu se vynořil první hnát. Já už tu nebudu déle spát. Lezou tu červi, žerou mi nervy. Zařvala příšera do šera. tak nějak tušim.

  1. Jj, my zpívali čtyři sloky… Vždycky jsme v autě zpívali:
   V márnici ležela příšera,
   zařvala příšera do šera.
   „Já tu nebudu, já domu pudu“,
   zařvala příšera do šera.

   Z hrobu se vynořil první hnát,
   „já tady nebudu déle spát,
   máte tu zimu, dostanu rýmu“
   zařvala příšera do šera…

   Z hrobu se vynořil druhý hnát,
   „já tady nebudu déle spát,
   máte tu červy, žerou mi nervy“
   zařvala příšera do šera…

   Z hrobu se vynořil třetí hnát,
   „já tady nebudu déle spát,
   máte tu stonožky, žerou mi ponožky“
   zařvala příšera do šera…

   Z hrobu se vynořil čtvrtý hnát,
   „já tady nebudu déle spát,
   měl jsem tu kolotoč, sežral mi ho červotoč“
   zařvala příšera do šera…

   A pak se stala ta hrozná věc,
   z hrobu se vynořil umrlec!
   „Já tu nebudu, já domu pudu“
   zařvala příšera do šera.

     1. Jo a ještě jsme kdysi zpívali…máte tu larvu, má divnou barvu…

    1. Patří pod JOU-kou, ale nedaří se to tam dát: Byly doby, kdy se tu řešily píčoviny, kéž by dnes aspoň ty! Dříve by to bylo téma pro mnohé, WBG počínaje, ale dnes ani ONA nezabere. to je pak těžký.

     1. PS Omlouvám se, přehlédla jsem, že tam chybí háček, já mentální nemrava!!! ona byla řeč o pícninách a nejspíš i zeleném hnojení, a já s hambárnama, no fuj! kaji se. ale třeba mě (kéž) někdo mravokárně sprdne a nebude tu tak mrtvolné ticho.

     2. Háček neháček, nemrava ne-mrava, byloť jest napsáno 😉

 4. No, Jou kou,
  lepšie takéto `pičoviny`, nez počúvať tých našich politikov na oboch stranách Moravy, no nie?
  Tieto aspoň pobavia, tamtie len naserú…
  Pekný den všetkým.

 5. pro Jou kou – milý Joudo, díky za tvůj příspěvek. jen houšť a větší kapky. díky tobě jsme prohlédli! halelujaaaaaa!

 6. Vidím, že se té odporné politiky hned tak nezbavíme, protože působí jak „Zelená příšera“ za blahých dob Rychlých šípů.Čiší z ní egoismus, touha po moci a mamonu. Pápááááááááá milá demokracie !!!

 7. Jasne… ja si vzpominam na –
  prisera vystrci prvni hnat – ja uz tu nebudu dele spat – tihleti cervy lezou mi na nervy… prisera vystrci druhy hnat – ja uz… spat – lezim tu v suchu – hlinu mam v uchu …. treti hnat nebyl 🙁

 8. Jou-kou,jasně,žeto jsou .íčoviny a já pravím,chvála .íčovinám.Zato je probíráme důkladně a s plnou váhou intelektu.A vo to gou.
  Komu se to nelíbí……

 9. No nazdar, že by sem začala lézt nějaká příšera za šera a nadávala nám, že se bavíme o češtině a češtinou? Jestli se vám to nelíbí, vážená nebo vážený, tak sem nechoďte. My si docela dobře vystačíme i bez vás. – Foglarovi Hoši od Bobří řeky – tu dostal můj bratr a byla to jedna z nejoblíbenějších knih mého útlého dětství. (A taky Zuzanka objevuje svět od Heleny Chvojkové, s ilustracemi jejího manžela Jiřího Trnky. A moje první dcera dostala jméno Zuzana.) Hezký den všem slovodníkům, kteří mají rádi češtinu.

 10. pro jiříka:
  tak se potom Jou-kou pěkně seknul, když místo do kravin ten svůj příspěvek šoupnul do příšery. to znamená že Mašík nelhal, Jou-kou je Jouda!

 11. V cukuletu je vliv němčiny v ZUGu letu, Zug (německy vysloveno cuk) je vlak. Ten v Německu jezdí rychle, (na rozdíl od ČD, kde rychle stojí a hodně stojí) až se dá říci, že skoro letí.

 12. Doplním, vlaky ČD rychle a často stojí a hodně stojí, ale nestojí tam, kam potřebujeme jet.

 13. Fajn.Když se bojím jít od vlaku,jsem doma vlakem.To je blbost,máme okna na hnůj a daleko na nádraží,vlakem to nejde.Nějak jsem to zmotala,tak budu doma co fort a to taktéž nevím,co to je.Ale když se bojím,je mi fuk,jak se dostanu domů.

 14. Tak jsem byl par dni pryc, a prijedu domu a najdu tady takovy nadherny picoviny, vsechna cest! (Cestou domu jsem se taky bal, ne ze by me sezraly prisery, ale ze usnu a vybouram se, z Tennessee do Michiganu v jednom tahu neni sranda).

  Jinak ale je videt ze na tom hrobe nerostl zadnej hrobnicek.

 15. Kravy ale potrebujou pici, jinak chcipnou hlady. Proto jsou picoviny nezbytne. Naopak ptakoviny jsou tak leda pro kurata.

  „Na Korabe vyletelo hejno ptaku…“

 16. Olinko, speciélně kvůli Vám jsem hledal odpověď na Vaši otázku až jsem ji našel. Podle posledního výzkumu skotských vědců (Univ. St. Manio) není odpověď na danou otázku jednoznačná. Dr. Llachlan McCunnie k dané problematice říká: “ Ty svině (příšery) se furt mrouskaj. A když se nemrouskaj, tak dělaj picoviny. A co si nadělaj to si taky pěkně sežerou!“. Asi takhle.

 17. Olinko, beru to jako nabídku tykání a rád přijímám. Ale v česku (budeme si muset ten výraz zamilovat, nemaje, lepší (nebo nemavši, nemajíce ?)) vlaky jezdí jako s hnojem. No a kde ho naberou ? No přece u Olinků pod okny ! Tak Tě cestou pro hnůj svezou dom a to co fort. Což je taky vliv němčiny, slovník na webu dává pro SOFORT = IHNED, OKAMŽITĚ, NEPRODLENĚ, RÁZEM. A tohle všechno zvládneš sama najednou a ještě k tomu v zukuletu. Inu strach dává člověku křídla. Ale hlavně, že nemáš pro strach naděláno !

 18. Tak vám můžu říci že to nemáte celé,ale pokud by jste to celé chtěli tak si o to napište na můj e-mail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *