Příslovečné určení času

Příslovečné určení času ze Zappa klub, Moravská Třebová, odposlechnut0 naším agentem Jaroslavem Pavelkou 16. ledna 2008, 10:05:27 –
„A vodkdy už nekouříš?“
„Vodpředvánoc“.

23 odpovědí na “Příslovečné určení času”

 1. no jo, do roka a do dne! a odnevidim donevidim horemdolem horempádem střemhlav – z čeho je“ Nebýt mojí drahé vlasti, vrhl bych se do propasti střemhlav, střembřich, střemprdel, abych tady nesmrděl!“?

 2. Nevím co je lepší nekouřit a být obézní, nebo kouřit a být vyuzený. To druhé přije dráž, tak raději zůstanu u toho prvního, stejně jednou zavřu oči nebo mi je někdo zatlačí.

 3. Vcukuletu, natotata, cobydup. užsetonese! S tou obezitou bacha, aby vám nemuseli zatlačovat i pupík.

 4. Přemítám a hlavu si lámu, jestli vcukuletu, natotata a cobydup nejsou příslovečná určení způsobu. No a z užsetonese, z toho jsem teda Woody jelen.

 5. Od nevidím do nevidím, to tady bylo vždycky nahlas akcentováno, jenže v reálu, a hezky česky potichoučku to bylo prostě a jednoduše vodsamsaď posamsaď, opravte mi pravopis, prosím….
  Jinak zatlačování pupíku není špatná metoda, ale kdysi se spíš razilo heslo toto: Naučte dědečka jogu, menší rakev je levnější….

 6. Já bych to viděl jako vodcamcaď pocamcaď.To si myslím ne vodpředvčírem ani vodnedávna ale vodedávna. Užsetonese je příslovečné určení času k jídlu nebo k pití.

 7. Počkejte si chvilku, za chvíli se vám budu věnovat, tehdy naplno prožívám příslovečná určení promarněného a ztraceného času.

 8. Jednotka trvalosti, potažmo kdysi dočasnosti, je vodedávna přece 1 Furt. Jinak samozřejmě není nic krásnějšího než čas ztracený a pěkně promarněný a kdy užsetonese je neustále opakováno v přívětivých vlnách, včetně vlídné přítomnosti trvale obsolentních vcukuletek, natotatek a cobydupek..,
  Vodjakživa domrtva, ne ?

 9. Dospěl jsem k poznatku, že právě teď je nikdy, pokud platí heslo „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak.“

 10. Právě teď je nikdy, tak to mi dává zabrat. Jak se potom definuje někdy, jindy případně málokdy nebo sem tam.., a co bude za hodinu prosím…

  OBČAS /ptákovina 124 /

  Z vesmírných hrátek jisté Slavěny
  jsem nekonečně zmatený

  a tak rovnou říkám že se stydím
  že zůstalo mi jen to
  co vidím

  však chtěl bych zas
  prožít tu chvíli bezednou

  kdy zmizí čas
  a vše přihodí se
  najednou…

  pokud to někoho zajímá…

 11. Byť noc byla ještě mladá, přesto jsme s přáteli zkonstatovali, že my už ne, ba dokonce už jsme na forhontě.

 12. Ale já s prominutím jsem se chtěl pouze vyjádřit o manipulacích s časem…, a ne promlouvat o činnostech odvozených od slova obec….
  Jinak forhont forever…

 13. No, Vladimíre, vodnedávna a vodedávna, si myslím, není totéž. Vodnedávna = nedávno to vypuklo, vodedávna = něco jako vodjaktěživa.

 14. Aťo, dyť jo. I když se s přibývajícím věkem se nedávna přibližují k dávnu, tak jsem to myslel právě tak.

 15. Tomáši, zčista jasna je příslovečné určení způsobu, podobně jako z jedné vody načisto.

 16. Zčista jasna, z jedné vody načisto a horempádem vypuklo včera užsetonesení tak natotatné, že starému Richterovi by určitě nestačila škála, takže dnes je mi horemdolem drobet dávno…, a taky mám příslovečné problémy s určováním nejen způsobu…, jo, a malinko si pletu šoufl s šloufem, ale to už patří asi někam jinam…..

 17. vodjakživa je vlastně vodfurt,
  na věčné časy je vlastně téměř 42 let
  dočasně něco přes 22 let
  a nikdy je vlastně kdykoli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *