15 odpovědí na “Přítomnost”

 1. V místech budoucích zřejmě bude místo stráně kamenný val a z potoka přehradní jezero se sypanou – pardon, házenou hrází.

 2. A pak že úředníci nemají fantazii – samotného by mě to nenapadlo, ale po tak sugestivním návodu by sotvakdo odolal a nehodil si…

 3. Do vody a na stráň navrhuji dát další cedule varující osoby zde přítomné o hrozícím nebezpečí od osob zde nepřítomných. K zahození není ani další nápad, a to přikázat osobám, aby na stráni a ve vodě nosily přílby.

 4. Budu-li však na stráni a na řece přítomen duchem, neměloby se stát,aby mi kamenem ublížil kdokoli házející z protějšího břehu. A naopak, bude-li na stráni skolený čůčem bezdomovec, tak ať zcela nepřítomen může být po kamenném útoku zraněn stejně jako by tu byl někdo přítomný.

 5. Patrně původce nápisu vycházel ze zkušenosti, byv již (zřejmě opakovaně) kamenem do hlavy praštěn. Proto nám ten text připadá poněkud praštěný.

 6. Náhodou!!! Mně se ten nápis moc líbí, fakt moc. Možná je to tím, že jsem holt stařenka. Jak správně praví jagr, před přečtením by to asi málokoho napadlo. Po bych bych si do stráně určitě hodila, prostě bych se předem svým silným hlasem dotázala, není-li kdo přítomen ve stráni. Takové nápisy by se měly konzervovat pro naše (bezpochyby již šťastné/šťastná) budoucí pokolení. Ale tento nápis už určitě ukradl nějaký (šťastný již nyní) sběratel.

 7. Dobré rady bývají kontraproduktivní, viz varování před olizováním namrzlého zábradlí ve filmu Obecná škola.

 8. Nejdružnější host, je prý přítomnost. Ovšem pořád se nás drží, nenikneme ji. Jak ji utéct? Já již vím! Jedině, spánkem věčným.

 9. Óda na spravedlnost aneb SOUDCE JE VůL!!! Copak přítomnost, ale minulost! Z té když vykoukne cos, co je pro zlost, pak se Pepa Nos nechytí za nos, pochybnou důstojnost cení si dost, pravdě na just to poznal br Just, že právo je v deli. I tak přeju ZELÍ!

 10. Věro, ta del v zelí může být přímo delikátní, použijeme-li vepřovou kýtu na segedínský guláš. Dobrou chuť!

 11. to jagr: na téma „dobré rady“ má jedno hezké přísloví pan kníže Karel VII. Schwarzenberg: “ Dobré rady těší jen toho, kdo je dává.“ brassica dorothea!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *