Pronásledování

Člověka většinou pronásleduje nepřítel nebo třeba zvíře (divoké nebo zdivočené 😉 nebo něco co v minulosti udělal nebo neudělal… ;-)) Že by ho ale pronásledoval výhled, nadto krásný, mi připadá poněkud nepatřičné… (viz aktuality Zeesáků: „pronásledoval nás na každém kroku krásný výhled“  😉 Co na to ostatní Slovodníci?

16 odpovědí na “Pronásledování”

 1. Ze zarytého pronásledovatele se stal velkým následovatelem. Popsal to ve Skutcích apoštolských Šavel, nyní známější pod jménem Pavel. Osobně jsem pro následování jeho příkladu.

 2. Kdo se dneska v těch dětech vyzná! Třeba je skutečně krásné výhledy pronásledují. Mě osobně nejvíce pronásleduje žízeň. To ovšem nebyl případ mého drahého otce blahé paměti, který se vždy kasal, že k něčemu takovému jako je žízeň nikdy nenechá dojít.

 3. V jedné písničce se zpívá, že ať se vrtnete kamkoli, všude je nějaké okolí. Takže jsme vlastně po dobu své mobility pronásledováni měnícím se okolím. Krásný výhled do okolí – to je už jen bonus za to pronásledování okolím.

 4. Protinásledování je z hlediska směru pohybu, tedy pojímáno vektorově, opakem současně dvou směrů pohybu, a to jak následování, tak i pronásledování, což je pozoruhodný úkaz. Z pohledu jazykového je to pak blbost.

 5. No ale přece +následování a -následování, to je po směru hodinových ručiček na hodinách křesťanských (a asi i jinověrných) nebo židovských (k vidění třeba na domě Židovské obce na Starém městě (Pražském)).

 6. Na procházkách s Lůcou bedlivě sleduji profily psů v bližším okolí – Lůce už bude10 a SNAD! začíná mít rozum a neběhá trestat drzé (ta drzost spočívá v procházení se ve stejném parku jako my) fenky moc daleko, tak mám víc času na semtam myšlenku. Uklidňující jsou profily maskulinní,pozitivní rekognoskace je tedy máškulinní. Fenky rády nemáme, tak netřeba bádati dále, i když by pí Šiklová jistě nesouhlasila s tak rychlým opuštěním slibného tématu.
  S těmi židovskými hodinami jsem se (nejspíš kvůlivá úžehu, úpalu a dalším projevům stávajících hiců) dostala do úvah takřka schizofrenních, než mi došlo, že se i ručičky pohybují obráceně. Ale – když setrvám na pronásledování, protinásledování – co zdrželsehlasovánínásledování? Pronásledování, provásledování, protivník, provník, vník an sich jako paragon neutrála, soupeř a protipeř – už aby se ochladilo.

 7. Jo. Ochladit by se mělo. V noci na dnešek jsem bloudil v nějakém baráku a když jsem našel cestu ven, zrovna ministr kultury Daniel Herman nesl s někým postel a říká mi: „Vy ste ňákej smutnej. Vám umřelo pivo?“

 8. Nemáte někdo snář? Ministra kultury Hermana postel nésti viděti – co to asi znamená? Asi bych se z toho hrůzou rychle propbudil. No a kdyby umřelo pivo, to by vůbec byla katastrofa…

 9. Obrácené hodiny se slevou jsem si našla. Tamtéž je i mnoho jiných lákadel. Ale nevydržela jsem až do konce, definitivně mne dostala nabídka na dosažení znalosti cizího jazyka („…. anglického …. nebo kteréhokoliv jiného…“) „jen za týden“. Je to pro začátečníky i pokročilé. No nekupte to!

 10. Jak zpívá Jiří Dědeček v písni Něžný odpůrce kondomu: Tolik mi toho, Bože, je, jen pomoci mi není….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *