10 odpovědí na “Proočkovanost”

  1. Naše společnost byla proočkovaná různými očky, kteří, které a která hlásili(-y,-a) vše potřebné.Tato proočkovanost stále funguje, očka mají stále navrch.

  2. Jé, tam je ale krásný morfematický šev!
    Snad i díky tomu švu mi tento slepenec písmen (o SLOVO totiž snad ani neběží) připomína Frankensteinovu příšeru. Vzbuzuje mix strachu a lítosti.
    Ale zase na druhou stranu – pokud se těchto patvarů vyrojí více, třeba jednou ty Němce doženeme aspoň v něčem 😉

  3. Má dojem, že spíš byla vysoká potentočkovanost novinářů, kteří větřili apokalypsu a bublina jako vždy splaskla.

  4. Mělo by být nějaké SROčko, které by očkovalo proti blbosti, ale asi by to dopadlo jako s tím očkováním proti chřipce. Taky by si každý myslel, že on to nepotřebuje. Díky tématu jsem si vzpoměla, že musím dát očkovat kočky. PS Můžu použít slovo morfematický ve společnosti? (MadamE, máte křivé morfematické švy!)

  5. Nevím, zda může být zdravotnictví prostopášné, autor zadání nejspíš sleduje příliš často Ordinaci v Růžové zahradě, kde to v některých dílech vypadá, že kámen šoupe cihlu. A proočkovanost podle vzoru promiskuita – no to je úplně mimo mísu. Kdyby bylo promiskuita podle vzoru jezuita. Ale to by asi zas protestoval Ignác z Loyoly.

  6. Věro, má-li madam ve společnosti křivé morfematické švy, defekt přejdeme taktním mlčením.
    Vzpomínám, jak doc. Šiška uváděl jako příklad morfematického švu větu „pan Doucha mi šeptal do ucha.“ Pokud je tedy výše zmíněná madam příjmením Douchová, a představí se jako Do Uchová, jazykové faux pas nekomentujeme (i když bychom rádi).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *