Průhonický park

Jazyková hlídka SlovaDne navštívila Průhonický park a svedla souboj s parkovacím automatem. Suďte sami:

Strkání čárovým kódem:
carovy kod

Placení kovovými bankovkami:
kovove bnakovky

Nemáte kovové bankovky? Zkuste kovové mince 🙂
kovove mince

11 odpovědí na “Průhonický park”

 1. Jestli Vaše peníze nebudou vráceny, mějte vědomí, že Parkovací automat je Off Line a dejte Message na Providera služby.

 2. Kovové bankovky nemají ani v bankách, z kovu jsou vyrobeny jen mince. Řidič jedoucí do Průhonického parku by si měl kovové bankovky před jízdou vyrobit podomácku sám, aby mohl v automatu levně zaplatit. Je tu ale riziko, že automat buď ucpe, nebo mu ty kovové bankovky automat odmítne akceptovat. Já jezdím do Průhonic městskou hromadnou dopravou, tak problém s parkováním před parkem nemám. Park v Průhonicích je mimořádně krásný, jeho prohlídkou se osvěžíte a souboj s parkovacím automatem je jen drobná vada na kráse výletu.

 3. Ad Jozin: V niektorych bankach kovove bankovky maju a maju ich aj niektori ludia. Napr. pred par rokmi vydala Narodna banka Slovenska subor pamatnych minci v tvare slovenskych bankoviek – ked sa na ne clovek pozrie, tak vidi kovovu bankovku dvacku, stovku, tisicku… 🙂

 4. V neděli v cca 10.30 dopoledne na kraji průhonického parku narůstá hlouček lidí u románsko-gotického kostelíka. Pak přijde kněz, otevře kostelík a naskytne se vám možnost vejít do historických prostor, kam chodíval i zakladatel parku. Dýchne na vás středověk, z mobiliáře upoutá pozornost deskový oltář. Jde o kopii, originál je v NG, ale to vůbec nevadí. Pokud se posadíte, za chvíli uslyšíte velmi zajímavou promluvu. Kněz P. MUDr. Malý zaujme svou řečí snad každého, obě jeho profese se objeví i v jeho mluvě, zaujme určitě i češtináře. No a vstupné je dobrovolné, skrblíci mají ovšem vše grátis.

 5. Jsem také častým návštěvníkem Průhonického parku a stál jsem u automatu právě ve chvíli, kde výše uvedený autor příspěvku fotografoval pokladnu parkoviště – bohužel on nebyl u pokladny v dobách, kdy polopatické popisy ještě nepomáhaly mnoha lidem se v automatu vyznat. Byla to fakt hrůza, kdy si lidé s automatem opravdu nevěděli rady a tyto popisky primitivně vysvětlily co a kam strkat. Na světě je plno blbců, kteří čtou návody, až když přístroj porouchají a na druhou stranu se najdou slovíčkáři, které uspokojuje vytvářet neexistující problémy.

 6. Tak je známo, že až když selžou všechny pokusy, začne se hledat v návodu k použití.

  Je to obdoba přísloví, že chodit do práce je poslední zoufalý pokus, jak nezemřít hladem.

 7. Jožin (Červen 28):

  souboj s parkovacím automatem nemusí být nutně vadou na kráse výletu. Myslím, že takovéhle setkání s drobnou a víceméně neškodnou pitomostí může vyloudit i úsměv na tváři 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *