Rafinovaná rafinerie

S důvěrou se na nás obrací Petr a my, na rozdíl od Laponců, jeho důvěru nezklameme.
Už nevím, kde jinde se zeptat, ale neví někdo, co má společného rafinerie a rafinovanost. Kupříkladu cukr je rafinovaný stejně tak jako člověk může být rafinovaný. Je však vychytralý člověk vybělený? Prosím, poraďte.

18 odpovědí na “Rafinovaná rafinerie”

 1. Dva uváděné významy jsou:

  1. tříděný, očištěný od cizích příměsí
  2. promyšlený, vychytralý, lstivý

  Může tedy být společný základ pro běloučký cukr a lstivou chytrost právě ve

  – vybroušenosti?
  – dokonalém postupu?

  Na půlnoc je to přece jen osamělá otázka :-))

 2. Rafinovaní makrobiotici tvrdí, že rafinovaný cukr je nezdravý, ale já je ignoruji a jím jen to, na co mám chuť a peníze. Kdo slepě věří makrobiotikům, ten má – podle mne – vybělený mozek. Naši předkové radili: „Jez do polosyta, pij do polopita a vyjdou ti naplno léta“. Na vybělení mozků se rafinovaně používá brain washing. Mozek se mi snaží vybělit puritánští makrobiotici, politici různých stran, extremističtí ekologové a jiní. Co to musel být za šok pro ekology, když na haldě v Ostravě našli neobvyklá společenství pavouků a vzácné rostliny… „Vše s mírou!“ řekl švec a přetáhl manželku dřevěným metrem.

 3. Oprava: „Vše s mírou!“ řekl krejčí, který se jmenoval Švec a distancuji se i od bití manželek. To já nedělám, protože manželka je silnější než já a navíc ji mám rád.

 4. Deset let, každý večer, biju svou vzornou manželku holou a horkou dlaní na její holou a studenou ……. Včera jsem poprvé vynechal. Plakala hořce a konstatovala: „Taťko, ty už mě nemáš rád?“ Hmm, slibuji a vím. Musím se polepšit a neodbývat své základní povinnosti.

 5. Víte, já jsem původně Slovenka z Bratislavy, podobně jako třeba Magda Vašáryová. Snad to s tím nějak souvisí. Asi před měsícem na mna manžel vzal důtky a… slovensky to zní líp, a mne sa to páčilo.

 6. Lucie, v tom je právě ten rozdíl. Když třeba kůň obskakuje svou klisničku, je u toho jen krásný. Chlap hned začně být rafinovaný.

 7. Rafinivanost spočívá v tom, že je dotyčná osoba mazaná /nikoli namazaná/ a že na to má, aby někoho doběhnul i přesto, že neudělá ani krok.

 8. Cukr můžeme rafinovat. Je rafinovaný. Ženu nemůžeme rafinovat. A přesto je rafinovaná. Papír nemůžeme rafinovat. Ale můžeme ho parafinovat. A je parafinovaný. A rafinovaná žena může být také parafinovaná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *