Ras

Když jsi mě nechtěla vem si rasa,
budeš mít každý den kousek masa …

si prozpěvuje manželka a já nemám co dodat… jedině snad na česneku 🙂

11 odpovědí na “Ras”

 1. Ras je pohodný, tedy likvidátor mrtvolek.
  My říkáme „smrdí jak rasu pytel“, přičemž máme na mysli páchnoucí mrtvolky v pytli.

 2. No… já slýchávám a v hodnotných literárních dílech čítávám „Smrdí jak rasův pytel“. Cit mi napovídá, že “Smrdí jak rasu pytel” se netýká pytle, jejž (správně, Gabrieli? Pomoz!) ras nosí na zádech.

 3. Ras je jakési označení hodnosti či ctihodnosti u některých národů, v Etiopii je to dokonce císařský titul. Ergo: RasPutin? Rasputin? co na to ctihodní hostující akademičtí funkcionáři?

 4. Považte, že slova ganja, dredy nebo reggae mají se slovem Ras také něco společného. Jsou to symboly hnutí (sekty?) rastafariánů, uctívačů Ras Tafari
  Makonnena (1893-1975), známého po korunovaci v r.1930 jako Haile Selassie I.,který svůj původ odvozoval od krále Šalamouna a královny ze Sáby. Slovo Ras je z ahmarštiny překládáno jako vznešený, velmož, princ.
  Arabsky je ras hlava.
  Ad Janinka a p.Pavelka : Syntax je v obou verzích Vašich rčení korektní. Jde jen o to, kde se ve Vašich myslích setkává andělské s ďábelským.
  Ještě p.Pavelkovi : použití akuzativu slova „jenž“ bylo brilantní.

 5. Jako dítko jsem bydlíval na Pankráci na tehdejším náměstí Hrdinů. Občas jsme chdívali na Kavčí hory, kde byla rasovna. Zpoza staré dřevěné ohrady se tam ozývalo zoufalé vytí psů. Ohrada zmizela ovšem vytí se ozývá dál – teď z budovy České televize, stojící na jejím místě.

 6. Co RASista? Ten nosí v sobě pytel nenávisti, který nesmrdí, ale jen otevře hubu a už to z něho čpí. Člověk k tomu potřebuje jen uši, aby ho všimnul.

 7. Na Slovensku sa „ras“ používa v súvislosti s človekom, ktorý je veľmi prísny, nekompromisný a zásadový. Nehovorí sa, či sú tie zásady správne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *