Rohožka

Lehce uhodnutelná hádanka: kam se nedává rohožka? Lehce odpověditelná odpověď: do rohu 🙂
Čechomil by navrhl předdveřku či zadveřku, ale naše slovodňácká invence je snad na tom lépe…

10 odpovědí na “Rohožka”

  1. Rohožka má hrany (rohy), které plní požadovanou funkci. Pokud mám navrhnout nový název pro rohožku, napadla mě hranožka. Vím, že to neprojde, je to hravé a kulhá to na obě nožky.

  2. Tak pozor: máme rošty podlahové ocelové se čtvercovými otvory s roztečí otvorů 40 mm, dále rošty podlahové ocelové lemované se čtvercovými otvory s roztečí otvorů 40 mm, rošty podlahové ocelové s lichoběžníkovými otvory a posléze dvě velikosti nestandardizovaných výrobků, které nemají oka, nýbrž podélné kovové lišty, spojené dvěma příčnými vazy. Rošty mají hrany, o něž se ošupuje sayrayt a padá někam dolů. Tyto produkty laici mylně nazývjí rohožkami. My si je však nepleteme s pravou rohožkou, to jest malou rohoží, kde se odíráme o sisal či podobný vláknitý materiál, nověji i o plast.

  3. Rohožka je malá rohož. Velká rohož bývala nejprve z rákosu. Proto se jmenuje tak, jak se jmenuje.

  4. Z rákosu asi nebyla rákoska, která ve školství pomáhala utužit kázeň. Škoda, že rákoska musela ven ze škol. Kdyby se to nestalo, určitě bych věděl víc i o rohožkách.

  5. Nejsem pamětník, ve škole jsme již dostávali nářez pravítkem z umělé hmoty, ale jsem přesvědčen, že rohožka je malá rohož a rákoska byla z rákosu.
    Z praktického hlediska bych nejvíce potřeboval Janinu utřih..nožku, nejlépe přenosnou, skládací v hygienickém obalu. Občas podlehnu dávnému vyprávění p. Horníčka, jak objevil spousty krásných věcí, když se v Praze začal při chůzi dívat vzhůru, u mne to končí většinou tím, že když se nechám něčím unést, tak do něčeho šlápnu.

  6. že by kokoska byla vylepšenou rákoskou, kdy konec rákosového prutu je prodloužen koženými pásky a každý z nich je zakončen malými kokosovými ořechy? a kdo bude zlobit, bude tímto nástrojem sešvihán. maucta Marquis de S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *