Rozhled

Naši politici potřebují k řízení společnosti pořádný rozhled. Bohužel považují nadhled za rozhled a tak jim uchází to podstané – pohled z pozice normálního občana, tedy podhled.

6 odpovědí na “Rozhled”

 1. Naši politici potřebují hlavně pořádný dohled, protože rádi sahají na to, co jim nepatří.

 2. Jagře, sahat na to, co jim nepatří, mají politici v pracovní náplni, někdo rozpočty udělat musí. Problémy vidím jinde. Jsou to korupce, klientelismus a záměrně nedokonalý právní řád. Politika by měla být službou společnosti, majetek státu i obcí by měl někdo poctivě spravovat. Koho jsme si k té službě zvolili, ten to dělá, volíme si je totiž ze svého středu a podle toho to tak i vypadá.

 3. Však já jsem taky neměl na mysli daně, ale spíš dělení medvěda, zákonně imunní alkoholiky, pět na stole v českých a spol.

 4. Jak se mi zdá z nereakce ostatních, tak toto téma je nezaujalo. Možná jsem jsem i někoho odradil, když jsem se ze své žabí perspektivity břídilsky snažil vyjádřit k meritu věci, aniž bych si přitom pohrál s mateřštinou, jak zde bývá dobrým zvykem. Přesto mi dnes přišlo na mysl, že kdybych byl tam nahoře a měl přehled o tom, kde a jak se povalují špatně hlídané miliardy Kč, co by to se mnou mohlo udělat, platí-li, že příležitost dělá zloděje. Admin v preambuli zmínil politiky, ale já mám na mysli i úředníky ve státní správě, i ti by měli být neúplatní. Na závěr se pokusím vyjmenovat rozhledny a pozorovatelny, odkud je možné leccos uvidět: ČNB, ÚOHS, BIS, FÚ. Hodně práce bylo vynaloženo i na rozehnání specializovaných útvarů u Policie ČR, které měly rozkrývat hospodářskou kriminalitu. Až se noví lidé něco naučí a leccos pochopí, vystřídají je jiní, neškodní. Vládnoucí koalice, ba i opozice, když se dostala k moci, se chovaly ve svém důsledku stejně, proto se voliči nyní pokusili vygenerovat změnu. Již jsem slyšel hovořit skeptiky, že se opět nic nezmění. Byl bych rád, kdyby se konečně mýlili.

 5. Budu neustále opakovat, teda Jožine, vy máte ale furt starostí, vám povím…

  KMOTŘÍČKOVÉ

  Koupili mě
  a mohu říct
  že je to poměrně inteligentní
  a spolehlivý
  způsob
  jsem vděčný
  a tímto děkuji
  protože
  mohli mě taky zmlátit
  zkopat do bezvědomí
  podpálit mi dům
  znásilnit ženu
  a unést dítě
  to všechno by mohli
  kdyby chtěli
  / a já bych si mohl samozřejmě stěžovat
  kdybych mohl…/
  ale oni
  poslali šek a
  – bylo by nám ctí
  a nesmírným potěšením
  prosím
  zařaďte se –

  Jak račte vidět
  forma dokonalá
  suma okouzlující
  možná dostanu
  i řád
  jsem přece jedním z nich
  slušný člověk
  řady
  netrčím…

  Veselé krizování, bude líp…
  Jo, jinak drahý Jožie, nechte se už konečně taky zvolit, potom dáme řeč…

 6. Jene, děkuji za moudrá slova. Já a brouk Pytlík sice všechno známe a víme, co a jak nejlépe dělat, ale kandidovat bych se bál. Být čestným a neúplatným, to chce velkou odvahu, ale já už jsem se nechal zastrašit: Proč mám dobrovolně strkat nohy do betonu při nabídce koupele v Orlické přehradě či kdekoliv jinde? Někdo to tady nechal dojít hodně daleko a teď se o5 hledá 7 statečných, ale já jsem k nim nikdy nepatřil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *