14 odpovědí na “Severská chůze”

 1. Severská chůze k nám dorazila právě včas. Kdo dříve chodil o holích, byl v dnešní terminologii „out“, kdo nyní chodí s hůlkami, je „in“. Jen co budou za přijatelnou cenu, tak si hůlky pořídím. Časem se možná naučím i jíst s hůlkami.

 2. Častokrát jsem byl svědkem toho, že na jih od Švédska a na východ od Mnichova se u švédského stolu místní lidé chovají po balkánsku. Rovněž frekventované je chování západoslovanské, či spíše českomoravské: co sežeru, už mi nikdo nevezme. Velmi často se tímto chováním vyznačují dvě sorty bytostí: turisti a pracovníci medií pozvaní ke služebně-pracovnímu setkání tímto (tedy švédským) stolem vybavenému.
  Marginální glosa stran severské chůze: občané mého věku a zdravotního stavu se na veřejnosti častěji vyskytují s holemi jiného původu, konkrétně francouzského. I ty, jsouce zdravotně vhodnými pomůckami, činí svým uživatelům blaho či alespoň umenšují neblaho.

 3. Pane Krojci, poledník patnáctého stupně východní délky prochází Evropou od Švédska na jih postupně Polskem, Českem,Rakouskem, Itálií, Černou Horou,Sicilií, těsně mine Maltu a pak skončí v Africe. Kdežto na východ od Mnichova narazíte neomylně na Vídeň. Vypovídací hodnota vašeho dělení populace podle chování u švédského stolu je pak na průsečíku Greenwichského poledníku a rovníku 🙂

 4. S francouzskými holemi jsem se teď pohybovala dva dny. Jsem nesmírně šikovná, a protože jsem už zůstala v domě úplně sama, tak jsem byla nucena očesat jablka. Ty štafle jsem postavila špatně, spadla jsem ze dvou metrů na zem a pořádně jsem si namlátila celou levou stranu. Naštěstí hlavy se to nedotklo. To by mi ještě scházelo. Dnes už jsem hole zase uklidila, ale byla jsem opravdu ráda, že mi tu zůstaly. Taky u vás tak leje? Tady jako z konve. Zdravím.

 5. Když je někde nějaká sleva či výprodej, tak mladí a zdraví nemají šanci. Nakupují vždy jako první důchodci s francouzskými holemi. Mladí budou muset hodně trénovat severskou chůzi, aby se důchodcům vyrovnali v rychlosti. Nevím, jak to budou mladí s těmi hůlkami trénovat, když tlačí před sebou kočárek.

 6. Ad Jaroslav Pavelka: moje marginální glosa týkající se chůze jiné než severské se zřejmě setkala s trochu jinak vyladěným přijímačem. No nic, aspoň zkusím, jak se dlabe po francouzsku. Podrobnější návod by neškodil.
  Ad Gabriel: smajlíky mám nejraději, ostatně jiný účel mé plytké komentáře ani nemají. Nevím, jak bych bez grafického vyjádření a stručně jinaým způsobem vymezil oblast, ve které se jedinci lidského rodu obého pohlaví vrhají na švédský stůl jako houfec vyhládlých obyvatel Balkánu na potravinovou pomoc OSN. Ostatně reference ohledně pažravosti nejen novinářů, ale i jiných mediálních pracovnků, kterých se mi dostalo od jisté skupinky z jejich středu, pokládám za natolik důvěryhodné, že jsem je veřejně publikoval na tomto ctihodném fóru.

 7. Hurá jsme světoví. V české kotlině u švédského stolu jíme čínskou rýži francouzskými holemi. K tomu pijeme jako Dáni. Tato kombinace je pro mě španělskou vesnicí a koukám, jako když jsme objevili Ameriku.

 8. Smutně doznávám, že ani já jsem doposud nepochopil smělou parabolu vyklenutou od mé chůze s francouzskými holemi k jejich scestnému užití jako nikoli pouze protetických, ale rovněž gastronomických pomůcek. Právě proto jsem si dovolil skromnou oklikou požádat Jaroslava Pavelku o podrobnější návod k takové exploataci mých ocelogumových přítelkyň. Děkuji předem.

 9. Jiřino, dnes už vím, o čem jste psala, lijáky přišly i k nám na Moravu. Zkoušel jsem v dešti nacvičovat severskou chůzi i s deštníkem, je to moc fajn. Deštník jsem odepsal a hlavu mám umytou destilovanou vodou přímo od Sluníčka. Teď si ještě vyždímám košili, kalhoty, ponožky a jiné spodky i svršky. Nejprve si ale půjdu preventivně nalít štamprli naší slivovice, aby mi ta dešťová voda moc neuškodila. Čeho je moc, toho je příliš.

 10. Krojci, došlo k fatálnímu nedorozumění; to já, nechápaje, jsem s uznalým obdivem oceňoval dovednost užívat místo hůlek čínských hole francouzské!
  No jestli to nejde, tak jsem už předem dosti zklamanej.

 11. Lidičky,jak to děláte,že u vás prší?Já musím zalévat,jak dežot.Pane Pavelko,neřiďte si na jídlo ocelky.Při trošce péče se dají sehnat duralky,s těmi se při jídle tak nenadřete.Ještě radím nasadit protiskluzné hroty místo gum.
  Ajo,to je o severské chůzi.Inu ,tak se po jídle proběhnete,a je to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *