Silikony

Manželka je pokroková žena a často překvapí něčím užitečným do domácnosti. Tentokrát to byly silikony. Proč silikony? Příčinu je potřeba hledat ve výměně oken v našem domě. Pracující odnesli vnější okna a zvenku napnuli přes okno tepelně izolující stan. Díky stanu máme doma celý den šero, v noci vydává stan zvuky. Občas vyje, jindy kvílí a když nekvílí ani nevyje, tak propouští štěbetání ptactva. A silikony? Jsou to hrudky z bezbarvé hmoty, bez zápachu, formovatelné prsty a strčitelné do uší. Dobrou noc.

14 odpovědí na “Silikony”

 1. Silikonové těsnění nám namontovali na vnitřní okna a hned první zimu se nám objevila plíseň na stěnách. Bez zateplení stěn je utěsnění oken k ničemu, pokud se vaří doma.

 2. já jsem, mimo jiné už kdysi dávno četl, že je dotaz na árijskej původ, nicméně nebráním se i dalšímu vysvětlení,řekněme mimo oken se dá použít i pro vylepšení tvarů ,myslím ,především zamindrákovaných krásek.
  Byly to takové slovní hříčky s dvojznačným, řekněme, významem.
  Například bylo tele šlechtického původu- bylo toho víc.Pamětníci si snad ještě vzpomenou. :-)))

 3. My jsme tuhle silikonem (a trojcípým šátkem) opravovali zrezlé auto. Byl to omyl, ale má své výhody – kdyby do nás někdo naboural (a trefil se za levé zadní dveře), ozval by se pravděpodobně zvuk “boing” a původce srážky by byl odpružen do patřičných mezí…

  Hříčky jsem potkala v nějaké knize (že by na konci knihy “Radio Jerevan”?). Pamatuju si tele fon (mládě krávy šlechtického původu), paci fik, a teismus…

 4. Díky za typ. Ty silikony do uší se dostanou v lékárně? Mám jet na dovolenou s přáteli, kteří děsně chrápou. Tak to budu muset řešit ucpávkami do uší. Ale obávám se, že to nebude nic platné. Slyším dobře, i když si uši zacpu. Sluchové kosti za ušima fungují bezvadně. V tomto případě – bohužel. Děkuji za odpověď.

 5. Jiřinko,kdysi jsem je koupila v obchodě s pracovními pomůckami.Používaly se totiž v hlučných provozech.Ale tlumí zvuk jen částečně.Spíš otupí ostré zvuky.Proti chrápání pomůže jen polštář pevně přitisknutý na obličej chrápajícího.Jakmile přestane škubat nožkama,můžeme povolit tlak a oddat se snění.

 6. Olinko, to je nápad! Ale asi by se to provalilo brzy. Takže bych skončila taky a venku je tak hezky. Zvláště teď, když slunce svítí jako o závod. Už jsem navrhovala, ať si na záda pyžama našije kapsu a do ní dá tenisák, aby se nemohla otáčet na záda. Ani ji to prý nenapadne, takže možná budu spát na pláži. :-)))

 7. Jiřinko,nepomohlo by to.Zavilí chrápači jsou ozvučeni ve všech polohách.Můj muž jednou usnul vkleče u lůžka,líc na duchně a cirkulárka jela jak o život.Asi se chtěl modlit vkleče,abych se nevzbudila.Samozřejmě jsem ten randál neuspala,leč při pohledu na jeho pozici mne zmohlo dojetí a neumlčela jsem ho.Žije si a
  klíďo rachotí celou noc.Odstěhovala jsem se z ložnice-plán,, B”(Neměly by se plnit plány popořádku?)-aby nemusel nastat plán,, A “popsaný výše.
  Jaroslave,nejsem příznivec eutanasie.Eutanasie je východisko z utrpení a trpící jsem já.To by někdo musel utratit mne.Našli by se tací,ale netroufají si.

 8. Olinko, tak to mám smůlu. Ale dovolená padla, protože v té době bude vnuččina svatba. A tak ať si známí chrápou jak chtějí – navíc špatně slyší, takže jim to nevadí. Zdravím a přeji krásný víkend. Já jedu ku Mělníku slavit narozeniny. J. B.

 9. Jejda,Jiřinko,až budete na Mělníku,třeba na vyhlídce,pohleďte k severu.Tyčí se tam komíny,pod nimiž Antonínové do kotlů přikládají.Před těmi komíny vízka líbezná a tam bydlím!!!Na břehu Veliké řeky,posvátný Říp za zády,před okny prastaré vinice Trojslavy.Pošlete pak tichou vzpomínku věrné Slovoděnce.Zrovínka je mi ouzko a moc to potřebuji.Teče mi voda do bot,naštěstí nikoli labská.Sladkou noc všem!

 10. sili-klony jsou nejmodernější a nejvýkonnější válečné klony (tzv. siclons), z nichž byla na zakázku jedi rytíře jménem Sypho Diaz (falešná identita), vyrobena celá armáda, pomocí které mělo impérium uchvátit federaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *