Silikony

Manželka je pokroková žena a často překvapí něčím užitečným do domácnosti. Tentokrát to byly silikony. Proč silikony? Příčinu je potřeba hledat ve výměně oken v našem domě. Pracující odnesli vnější okna a zvenku napnuli přes okno tepelně izolující stan. Díky stanu máme doma celý den šero, v noci vydává stan zvuky. Občas vyje, jindy kvílí a když nekvílí ani nevyje, tak propouští štěbetání ptactva. A silikony? Jsou to hrudky z bezbarvé hmoty, bez zápachu, formovatelné prsty a strčitelné do uší. Dobrou noc.

14 odpovědí na “Silikony”

 1. Silikonové těsnění nám namontovali na vnitřní okna a hned první zimu se nám objevila plíseň na stěnách. Bez zateplení stěn je utěsnění oken k ničemu, pokud se vaří doma.

 2. já jsem, mimo jiné už kdysi dávno četl, že je dotaz na árijskej původ, nicméně nebráním se i dalšímu vysvětlení,řekněme mimo oken se dá použít i pro vylepšení tvarů ,myslím ,především zamindrákovaných krásek.
  Byly to takové slovní hříčky s dvojznačným, řekněme, významem.
  Například bylo tele šlechtického původu- bylo toho víc.Pamětníci si snad ještě vzpomenou. :-)))

 3. My jsme tuhle silikonem (a trojcípým šátkem) opravovali zrezlé auto. Byl to omyl, ale má své výhody – kdyby do nás někdo naboural (a trefil se za levé zadní dveře), ozval by se pravděpodobně zvuk „boing“ a původce srážky by byl odpružen do patřičných mezí…

  Hříčky jsem potkala v nějaké knize (že by na konci knihy „Radio Jerevan“?). Pamatuju si tele fon (mládě krávy šlechtického původu), paci fik, a teismus…

 4. Díky za typ. Ty silikony do uší se dostanou v lékárně? Mám jet na dovolenou s přáteli, kteří děsně chrápou. Tak to budu muset řešit ucpávkami do uší. Ale obávám se, že to nebude nic platné. Slyším dobře, i když si uši zacpu. Sluchové kosti za ušima fungují bezvadně. V tomto případě – bohužel. Děkuji za odpověď.

 5. Jiřinko,kdysi jsem je koupila v obchodě s pracovními pomůckami.Používaly se totiž v hlučných provozech.Ale tlumí zvuk jen částečně.Spíš otupí ostré zvuky.Proti chrápání pomůže jen polštář pevně přitisknutý na obličej chrápajícího.Jakmile přestane škubat nožkama,můžeme povolit tlak a oddat se snění.

 6. Olinko, to je nápad! Ale asi by se to provalilo brzy. Takže bych skončila taky a venku je tak hezky. Zvláště teď, když slunce svítí jako o závod. Už jsem navrhovala, ať si na záda pyžama našije kapsu a do ní dá tenisák, aby se nemohla otáčet na záda. Ani ji to prý nenapadne, takže možná budu spát na pláži. :-)))

 7. Jiřinko,nepomohlo by to.Zavilí chrápači jsou ozvučeni ve všech polohách.Můj muž jednou usnul vkleče u lůžka,líc na duchně a cirkulárka jela jak o život.Asi se chtěl modlit vkleče,abych se nevzbudila.Samozřejmě jsem ten randál neuspala,leč při pohledu na jeho pozici mne zmohlo dojetí a neumlčela jsem ho.Žije si a
  klíďo rachotí celou noc.Odstěhovala jsem se z ložnice-plán,, B“(Neměly by se plnit plány popořádku?)-aby nemusel nastat plán,, A „popsaný výše.
  Jaroslave,nejsem příznivec eutanasie.Eutanasie je východisko z utrpení a trpící jsem já.To by někdo musel utratit mne.Našli by se tací,ale netroufají si.

 8. Olinko, tak to mám smůlu. Ale dovolená padla, protože v té době bude vnuččina svatba. A tak ať si známí chrápou jak chtějí – navíc špatně slyší, takže jim to nevadí. Zdravím a přeji krásný víkend. Já jedu ku Mělníku slavit narozeniny. J. B.

 9. Jejda,Jiřinko,až budete na Mělníku,třeba na vyhlídce,pohleďte k severu.Tyčí se tam komíny,pod nimiž Antonínové do kotlů přikládají.Před těmi komíny vízka líbezná a tam bydlím!!!Na břehu Veliké řeky,posvátný Říp za zády,před okny prastaré vinice Trojslavy.Pošlete pak tichou vzpomínku věrné Slovoděnce.Zrovínka je mi ouzko a moc to potřebuji.Teče mi voda do bot,naštěstí nikoli labská.Sladkou noc všem!

 10. sili-klony jsou nejmodernější a nejvýkonnější válečné klony (tzv. siclons), z nichž byla na zakázku jedi rytíře jménem Sypho Diaz (falešná identita), vyrobena celá armáda, pomocí které mělo impérium uchvátit federaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *