Sklapnout

Sklapni! se rusky nařizuje břitčeji než v češtině: zatni. Jak však odpovídajícím způsobem nařídit reverzní aktivitu k držení huby? Vymáčkni se?

45 odpovědí na “Sklapnout”

 1. Maul halten und weiter dienen! To platilo nejen za Rakouska – Uherska, ale tak to platí i ve většině soukromých firem, pokud nechcete rychle přijít o práci. (Hubu držet a dále sloužit.)

 2. Jiřinko, Vašemu zeti uctivý hlubokosklon a dlouhá léta s uzeným. K tématu:
  což takhle „pustit si hubu na špacír“ ?

 3. Gabrieli, pouštěla jsem, pouštěla a vždy jsem si naběhla. Bránit se nespravedlnosti bývá většinou stejné, jako házet hrách na stěnu.

 4. Pro mne jasný pokyn: „Drž hubu!“, naštěstí mi tento pokyn dosud nikdo nedal tudíž štěstí i pro něj….

 5. Pro Jožin: Maul halten… to bylo ještě staré „dobré“ Rakousko. Říšští Němci byli úsečnější – Hau ab! To je trochu drsnější ekvivalent klasického Shut up!

 6. Jožin to načal, Jiřinka se potradičnila, Libuše se přichomýtla a Leo K zaklasičtil. Všichni přehlédli, že slovodne hledá reverzibilní výraz jejich interpretace „zavři tu šlejfírnu“.

 7. Gabrieli, popřípadě – zavři tu chlebárnu! (a k tomu třeba dodatek – nebo ti ji otočím tím kousavým dozadu!)

 8. Nalejme si čistého vína. Přestaň zatloukat a kápni božskou! Tak nějak jsem měl zahájit dnešní psaní. „Zase sedíš u toho klunkru a vymýšlíš nesmysly?“ – prorocká věta manželky ráno poté, kdy jsem se začetl do dnešního zadání. „Že jsi nepostavil vodu na čaj?“ Já: „Máš pravdu, už běžím!“ Nu a po návratu k počítači jsem si neuvědomil, že jsem nedočetl zadání do konce a začal jsem plnit proroctví manželky. Nejvíce mě mrzí, že jsem svedl na špatnou stopu další následovníky. Moc se všem omlouvám.

 9. Uvnitř zůstal hřejivý pocit, že jsem našel odvahu jít s pravdou ven. Nu a teď ji musím navíc i hájit proti nevěřícím Tomášům. Doufám, že nemají sirky, abych nedopadl jako Jan Hus před koncilem.

 10. Mistr Jan Hus stál před koncilem, tak mi to utkvělo v paměti ze školních let. Když se bere jakýkoliv spor čistě ideologicky, tak se před oponenty neobhájí ani mistr. Jiří, mám já dnes vůbec nějakou šanci se obhájit? Naznač mi to, prosím. Pokud se neozveš, tak půjdu pro jistotu k hasičům škemrat o zapůjčení ohnivzdorného skafandru.

 11. Co možná nejplamenněji se zastávám Jožina. Reprodukce obrazu Jan Hus před koncilem kostnickým od Václava Brožíka z r.1883 byla trvalou výzdobou školních místností za onoho času a k výuce dějepisu byla donášena z kabinetu. Jan Hus vskutku stál před koncilem, který mu zaručil a nedodržel právo svobodného projevu a nakonec rozhodl o jeho vydání světskému soudu vlastně v rozpacích, dnes by se řeklo aby si nezadal.

 12. … stál sice před koncilem, ale dopadl za koncilem? Předpokládám, že hranici postavili za barákem? Upálili ho po koncilu? Mistr Jan se měl držet mistra Dědečka Jiřího … odvolal jsem co jsem moh a bylo toho hodně, já už jako malej kluk bával jsem se ohně

 13. Pane Pallasi, nerad odporuji Vaší autoritě, ale M.J.Hus byl upálen r.1415 při kostnickém koncilu, který skončil až v r.1418. Možná však, že plně nerozumím účelu Vaší argumentace – v tom případě horký popel na mou hlavu.

 14. Když říkám za koncilem, tak tím myslím za koncilem, myslím tím za barákem 🙂 Představte si jak to spálené maso voní 🙁
  Co se týče autority – považuji za svůj úkol říkat zde blbosti a tím vylákat z diskutujících nové pohledy na staré pravdy 🙂

 15. To je ovšem argument hodný všech zřetelů, kromě zřetelů nepatrné hrstky Jožinovců a jim podobných renegátů, jimž pach spáleného lidského masa nevoní.
  626, zde začínají vtipy o kanibalech.

 16. Tak Gabrielovi nestačilo, že se zde smažím ve vlastní šťávě, on by mě chtěl mít asi na smetaně.

 17. Myslím, že jste se Gabrieli pěkně sekl. Dle Vašeho výpočtu by vtipů o kanibalech bylo pouhopouhých 40, což je děsně málo. Když už hážete ciframa, tak prosím obezřetně a uvěřitelně! S úctou S.H., trapper a westman

 18. Vážený Same H., ten zbytek nad 40 je přece o kanibalkách ! Přpouštím, že Vám mohla uniknout nová klasifikační metodika a proto Vám shovívavě odpouštím. Váš Gabriel, vegetarián

 19. Tak se vymáčkni, leze to z tebe jak z chlupatý deky! Mluv, mluv, zajímáš mě! Těch povzbuzujících úsloví je podstatně méně, zejména proto, že většinou je třeba spíše regulovat, že, Gabrieli! Při hledání protikladu ke sklapnutí jsem se bezděky vrátila do časů peskovaného dítěte (Co z tebe bude, nestůj a řekni aspoň něco.. kdo z nás si to nepamatuje?).

 20. Jo, ta hranice stála na břehu Rýna, za Husem naopak nestál Zikmund, šelma ryšavá.

 21. Velevážený Pane! je mi líto, ale Vaše mlžení okolo tzv. nové klasifikační metody mne nenechalo chladným, ba naopak. nechtěl jsem tu být za hnidopicha, ale co už včil. od čísla 666 začínají přeci vtipy pekelné. tudíž počátek vtipů z rodiného prostředí kanibalů bych osobně šoupnul někam k číslům 527 nebo 542. obě jsou celkem sympatická. s přáním hezkého dne Sam H., plantogramma vestigator

 22. Příspěvek Věry Diblíkové mi připomněl letitý vtip. Protože v číselné klasifikaci panují zmatky – viz výš, uvedu ho v plném znění: Bilak si chtěl udělat doktorát, tak vypracoval práci na téma Husitské revoluční hnutí. Oponent si ji přečetl a hodnotil: Práce je výborná, jen v Kostnici upálili Husa a ne Husáka, Žižka bojoval se Zikmundem a ne s Hanzelkou a v neděli, v pondělí a v prdeli se píše -i.

 23. Ctihodný kolego ! Při vašem neposedném a toulavém způsobu života lovce a sběrače se nelze divit ani tomu, jak jste si zjednodušil pohled na číselnou osu.Vtipy o kanibalkách přece nenásledují po vtipech o kanibalech, ale naopak jim předcházejí. Proto Vaše výtka má jistou logiku, dokonce vede ke správnému závěru, ale východisko má chybné. Gabriel, příležitostný numerolog a irigátor.

 24. Vážený pane kolego, to bylo VELMI sofistikované! při dočtení posledního písmenka (bezhlesu) jsem se okamžitě chytal za nos a hbitě se jal rozhlížeti, zda jsou nějací svědci mého napálení. jste mazanější než náčelník Kiowů, ten starej opposum Tangua. ale pokud jste mne napálil a je to tak jak říkáte, tak v tom případě ovšem pane kolego, mi ty číslíčka zase nějak neštymujou ………….. s úctou S. H., Manitou carus

 25. Jak vyjádřit svůj obdiv a úctu k muži, jenž dokáže z otisku stopy určit druh, pohlaví, stáří a patrně i sexuální a náboženskou orientaci! Navrhuji, abchom si navzájem ponechali svá niterná tajemství – vy vzpomínku na pachovou stopu opossumí a já si odnesu do záhrobí skutečný počet vtipů o kanibalkách a to i modifikovaných, neboť i kanibalky mohou být blondýnkami, tak jako kanibalové policajty.

 26. Doteď jsem měla o irigátoru zřejmě zcela mylné představy, měla jsem zato, že je to zdravotnický předmět vedle smaltovaného plivátka s víčkem nebo plechového bažanta, používaný v dobách, kdy U milosrdných Na Františku řádily řádové sestry.

 27. Věra je právem na rozpacích: Gabriel se prohlásí irigátorem a my přitom víme, že substantiva irigátor, vibrátor, elevátor, modulátor jsou neživotná; naproti tomu substantiva senátor, predátor, donátor, orátor, inseminátor, novátor jsou životná. Proč je to tak, nevím. Nachází zde někdo systém?

 28. Je to asi tím, že se jedná o zařízení, která provádějí nebo produkují irigaci, ventilaci, vibrace etc, irigátor je zařízení k vyplachování dutých tělních orgánů, pro překlad však lze použít jak slova vyplachovadlo, tak i vyplachovač. Stručný etymologický slovník č.j. uvádí druhou variantu, která s mým použitím není v rozporu.
  V příspěvku pro Sama H. mi však unikl jiný lapsus a to slovní spojení „otisk stopy“ – za ten se kaju, unikl však i bedlivým hlídačům.

 29. ………. já jsem ten lapsus samozřejmě zaregistroval, ovšem nechtěl jsem na něj (pro jeho malichernost), v rámci uchování celistvosti celé disputace poukazovat ………. S.H., glosátor, t.č. hnidopich ps: ad irrigátor. a já nedouk myslel, že rád kropíváte zahrádku/y. ps2: když je stopa ještě horká a jsem v dobrém rozmaru, tak dokážu určit i IQ, politickou orientaci a vitální kapacitu plic otiskující/ho. dále bych Vás chtěl požádat o laskavot. nebylo by možné vyjevit “ …skutečný počet vtipů o kanibalkách a to i modifikovaných …“ třeba ve Vaší závěti s odkazem na bezpodníněnečné zveřejnění?
  pro J.Pavelku: systém nenacházím. otázkou ovšem je zda výraz irrigator nechápeme poněkud omezeně. mohlo by se jednat o italské slangové označení pro zlinkovaného ira. ovšem italsky nemluvím, nepíšu a italštině valně nerozumím. v neposlední řadě ani nevím, zda-li vážený pan kolega Gabriel takto nechtěl označit sám sebe, a to zcela úmyslně.
  pro V. Diblíkovou: nechtěl bych Vás obviňovat z genderové nekorektnosti, ale dávat do souvislosti milosrdné bratry a řadové sestry touto nekorektností přímo zavání. nebylo by moudřejší v této souvislosti raději použít neutrální „obyčejní bratři a řadové sestry“? přemýšlejte o tom! s úctou S.H., příležitostný jazykozpytec

 30. Rovněž mě zarazilo a podnítilo mou fantazii paní Diblíkovou uvedené „řádění řádových sester“. Pevně doufám, ta slova použila jen z důvodu aliteračního, pak by ovšem bylo namístě i „řádění říjných řeholnic „. Pán mi odpusť.

 31. Říjnové řádění říjných řeholnic s řemeslně řešenými řehtačkami? (tím chci říct dyzajnovými – designový se mi plete s designovaným a řádové sestry a neřádnými).

 32. P.S. těm milosrdným sestrám a bratřím jsem se chtěla vyhnout, protože dosud jsem se nevzpamatovala z toho úděsného překlepu kdysi (zde?) uvedeného. To mi připomíná jiný podobný freudovský překlep – obědy pro čuně – mělo být „učně“.

 33. S freudovskými překlepy mám i já svoji zkušenost. Kdysi jsem psal žádost na nadřízené pracoviště a chtěl jsem ji zakončit větou: S díky za ochotnou spolupráci.
  To, že jsem omylem napsal S díky za ochotnou spoluprcái, jsem zjistil až dva dny po odeslání.

 34. Paní Diblíková, redundantní „s“ Vaši aliteraci kazí.
  Řekněme : Říjné řádící řeholnice řasí řídké řasnaté řízy řkouce: Řemdihem řezat řitě řezníkům řeči !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *