Skleníkový efekt

Všem milovníkům životního prostředí je dobře známo, že jedním z hlavních viníků skleníkového efektu jsou prdící krávy. Náš stálý a oblíbený dopisovatel Gabriel narazil při hloubkovém studiu tohoto jevu na zajímavý jazykový problém a chce se s námi o tento problém podělit. Všimněte si pasivního přístupu Národní knihovny. Od sedmdesátých let (kdy NK řídil můj tchán) se asi moc nezměnilo 🙂

Vážený pane Pallasi,
při svých toulkách sítí jsem narazil na dotaz určený Národní knihovně. Vkládám dotaz i nepotěšující odpověď. Možná, že některý z ctihodných kolegů by odpověď našel.

Stručné a výstižné označení dotazu: Prdí hadi?
Text dotazu: Prdí hadi?
Odpověď: Dobrý den, litujeme, ale tyto informace Národní knihovna nemá. Doporučujeme Vám prostudovat některé z publikací z Elektronického katalogu NK ČR – báze NKC, který je dostupný na adrese: http://sigma.nkp.cz/F/ .
Pro zobrazení relevantních záznamů zadejte klíčové slovo „hadi“. Zobrazené záznamy můžete dále upravovat pomocí funkcí „filtrovat, zpřesnit“.

Kategorie dotazu: Biologické vědy
Které knihovně je dotaz určen: Národní knihovna ČR

39 odpovědí na “Skleníkový efekt”

  1. Řekla bych, že neprdí. Kdyby ano, určitě by si toho už všimli výrobci jogurtů a z televizní obrazovky by prýštily výzvy k hadí čtrnáctidenní ozdravné kůře.
    Vida, jaké podnětné věci lze hledat na internetu! A já pořád jen SlovoDne …

  2. Ve třídě jsme měli kromě spolužáka Taragoše též tlustoprdku Dobromilu. Co měla s hady nevím, rozhodně se neplazila, neb chodila krokem rozvážným, přemyslovským.

  3. K původní otázce: Záleží na tom, co hadi jedí. Může se had kousnout do jazyka? A tím otráven, byl by i otrávený? Trávou?

  4. Snad se hadi nepasou. Dá-li si ovšem nějaký hadí pubescent jointa, bude zřejmě otravněný, následně se může kousnout kamkoliv.

  5. Takže Uroboros je důkazem toho, že hadi fetovali už ve starověku. Koneckonců, když Pythie v Delfách věštila, byla sjetá ňákým kouřem (snad z vavřínu), tak Python musel být sjetej taky, ne?

  6. Hadi určitě trpí větry, proto se tak kroutí, a potom tedy i prdí. Ale asi nejsou příčinou skleníkového efektu

  7. Jeden zlý zahrádkář mě praštil hadicí po hlavě, když jsem mu nešikovně šlápl do zaskleného pařeniště, následkem čehož jsem objevil ekonomický paradox: Vytvoříme-li globální skleník bez jediného kousku skla, pak skleníkový efekt přinese velké finanční úspory, neboť nebude třeba stavět ba ani obnovovat lokální skleníky, o pařeništích ani nemluvě.

  8. Tuhle jsem viděl hada jet na bicyklu. Povídám: „Hade, jak můžeš jet na kole, když nemáš ruce, nemáš nohy?!“ „Nojo, vlastně“, povídal had a spadnul.

  9. To je děsný defekt, skleníkový efekt, pro tělo. Neparkuj na slunci, do stínu auto dej, ty příšero. Nevoz sebou dídě, ba zvířátko též, když jdeš nakoupit. Auto na slunci, když necháš je uvnitř, skleníkovým efektem jim ublížíš.

  10. Tak napůl. Bohdan Kocharowski. Při této příležitosti jsem si oživila trpký životní příběh Čeňka Šlégla….

  11. I Petr Nikl ví, že zlatí hadi zlatě kadí. Pro vodní hady může být prdění ideální formou reaktivního pohonu, vzhledem k jejich aerodynamickému tvaru. Mohlo by to inspirovat výrobce želatinových hadů, oblíbené to pouťové laskominy, k zařazení větrové příchuti do svého repertoáru.

  12. Musím přiznat, že teprve teď se mi rozsvítilo, jak ten dotyčný přišel na myšlenku reaktivního pohonu. Jak jsou ty luštěniny zdraví i lidstvu obecně prospěšné… A na tryskáče už navždy budu pohlížet s jistým podezřením. Jsou vůbec Kjótským protokolem povolené větrové bonbony? Svěží dech, svěží vítr? Koupila jsem si baterčičku na kličku, a napadá mě, že při mírné úpravě diety by mohla být ještě alternativnější. Ale zase: co to Kjóto?

  13. To záleží na dietě. Takový husí šoulet, po tom se budete koulet. Je vražedný tuplem: skrzevá přejídání i nadýmání. Kvůli efektu nedoporučuji pobyt ve skleníku (mohla by i skla řinčet) a zahradník by vás hnal.

  14. Pro pamětníky dávné třídění lidského bioplynu: mužný Karel, Břeněk s následky, upejpavá Eulalie, záludný Sirius..

  15. Existuje také Richterova stupnice prdů: jouja, tišan, dušan, plašan, vřešťan, břeněk, ruprecht, krakatit.

  16. To byla spíš Rychtářova stupnice…, s Richtěrenkovy škály je třeba poukázat na literárního ffadějeva, vysokého oíístracha, módního ůtina, hravého džugašviliho atd…..

  17. Jagře, krakatit ve mně vzbudil posvátnou hrůzu. Holt živelná pohroma je živelná pohroma.

  18. No tak podívejte se, paní redaktorko, Anální ventilace – 45 příspěvků, skleníkový efekt na totéž téma už 34, zatímco Florencie 14 – asi bychom se sami nad sebou měli zamyslet – ale nejsme v tom sami, nejčtenější je Vánoční cukroví (chacha, to se chudinky kuchařinky laply), pak A.v a German Virgins. Jsme národ pubertálních koprolaliků a tajných hambářů, nebo je to globální trend? Čím to je, že „krakatit – rozkacené živly“ a podobné pindy na úrovni druhého stupně ZŠ (Zvláštní školy, na obecné to dnes probíhá už dřív) jsou pro nás, většinou již zasloužilé vychovatele i několikáté generace celkem slušných lidí, tak neodolatelné?

  19. Jestli to nebude tím, že s anální ventilací má většina z nás podstatně bohatší zkušenosti než s tou Florencií…

  20. Tak Věro nezoufejte, podívejte se na mnou založená štěpná témata, třeba:
    Vejce nebo slepice 101 komentářů
    Přechýlená polovička 85 komentářů
    Dětština 56 komentářů
    Všechno jsou to velmi sofistikovaná témata. Plyne z toho:
    1. Posílejte adminoj inteligentní návrhy témat a častěji. Ze slovodne už se stalo slovotydne.
    2. Pro admina – prosím jednak o aktualizaci čtenosti a komentovanosti
    a druhak o vytvoření hitparády nejkomentovanějších témat.

  21. Ještě hádanka z Kryptadií K. J. Obrátila: „Proč prd smrdí? Aby z toho měli něco i hluší.“ Jak aktuální v době rovných příležitostí, Džamila by mohla dát všem prdícím metál!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *