13 odpovědí na “Skopec”

 1. Se skopičinami by to ještě šlo, větší problém by mohly být voloviny, kraviny či osloviny, a co se prasečin, sviňačin či čuňačin týče, raději ani nemyslet 😉

  Zajímavé, že skoro žádná jiná zvířena se takto neangažuje… není to psina? 🙂

 2. Mám dojem, že toto téma již bylo v minulosti poměrně zevrubně probráno, dokonce i včetně konin. Osloviny tam zmiňoval pan Pavelka. Hledejte v archivu a najdete

 3. Je to konina zapomenout na koniny 😉

  Kaji se, je to tam a je toho hojně! Kdo hledá ten najde 🙂 Kéž je mi omluvou že nejsem pamětník 🙁

 4. A co takhle moje oblíbené iljičoviny ?
  Skoro něžné slovíčko, které velká část českých internetových diskutérů přímo zbožňuje ….

 5. U nás jsou nejfrekventovanější opičárny – tak komentuje manžel mé kreativní pokusy o zkrášlení domácnosti i zahrady. Holt s empatií to jde u nás s-kopce, ale nevím jak k tomu ten nebohý beránek (a případná další zvířátka) přijde. Iljičoviny se mi zdají mnohem brutálnější než Ludolfovo číslo-čoviny, ty urážejí jen polovinu lidstva, zatímco to od i- odkazuje na masového vraha-teoretika, který spolu se svými kumpány zblbnul, do neštěstí přivedl a zavraždil miliony lidí a ještě to pořád nebere konce.

 6. Začíná se nám tu klubat zásadní systémové dělítko mezi -inami neškodnými (Věřiny opičárny), -inami potenciálně škodlivými (kraviny) a -inami nepřípustnými (iljičoviny). Jen tak dál!

 7. Ale – ještě to budu muset promyslet – opičárna není opičina, zatímco bejkárna je aproximativně bejkovina. Nemáme, přátelé, k dispozici použitelnou metodiku.

 8. Holt Dobrovský nebyl žádnej Linné a koneckonců nám Čechům (Moravanům i Slezanům) vyhovuje mnohem lépe entropie, v níž vynikne tvořivost, schopnost improvizace a zlaté české ručičky a to i v oborech lidské činnosti, v nichž by to jeden nečekal – třeba kroužkování u voleb.

 9. Vzhledem k tomu, že entropie v uzavřených systémech narůstá, jak je jistě všeobecně známo, čili volně do češtiiny přeloženo – věci odjaktěživa spějí ke svému horšímu konci – střecha po deseti letech nebude lepčejší než střecha před deseti lety, taktéž plechy našich škodovčiček, či pusinky nejmilejších atd atd – je této /entropii / zcela volné komu vyhovuje a komu ne, všeliké ručičky potažmo kroužkování nevyjímaje. Dobrovsky nedobrovský linné nelinné.
  Omlouvám se, že jsem edukativní.

 10. Edukativní needukativní, Dobrovsky nedobrovský, Linné nelinné, entropie narůstá i zde, na Slovudne. Tento jev je systémový a mě osobně sympatický, neb futurálně nadějný: co jiného může povstat ze zákonitého zániku než nový Veký Třesk, znovuvzkříšení Všehomíra!
  (Což mi připmíná jak pro jistotu nejmenovaný pan farář v hopodě U Zappy nedávno kázal: Bůh stvořil světlo, zemi, vody a nebe nad vodami. A to ostatní dělají Číňani).

 11. Proč se pořád mluví o Velkém Třesku – nemá to snad něco společného s pánským kultem velikosti? Vždyť to nikdo kromě Tvůrce všehomíru neslyšel. Klidně bejt jenom tichounké (o to zlověstnější) pššš…! K zákonitému zániku per partes přistupují naši zákonodárci zatím u legislativy vytvářením zákonných norem, které už v okamžiku vydání ve Sbírce vyžadují opravy oprav, jež se vzájemně vylučují nebo aspoň znepřehledňují, takže se v nich nevyznají ani právníci, kteří stejně nestíhají všechny změny ani zaregistrovat. V důsledku budou ostatní obory lidské činnosti postupně následovat, pokud již nenastoupily cestu k zániku samostatně z příčin vlastních. A to nemluvím o co nevidět udeřivším blackoutu – vždyť bez PC si dnes už nikdo ani nepokecá!

 12. Zdravím blackouty a zároveň si všemi zbytky panskosti dovoluji tvrdit, že pokecá.
  V česku určitě.

  TICHOUNCE – baby universe

  Pořád na mě naráží
  můj nový vesmír
  v garáži

  Než života jsem převlík plavky
  umazané
  od hmoty
  tak mi vypad ze zkumavky
  zas táhne mě do
  temnoty

  Už jsem trošku starší kutil
  nenechám se uprosit
  natož aby mě zas najít nutil
  dírku
  co může ho snad
  donosit

  Po krk mám už velkých třesků
  plných singulárních
  stesků
  vždyť k života vzplanutí
  prý stačí jen něžné
  fňuknutí …

  Pokud to někoho zajímá …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *