SlovoDne zmizelo v propadlišti dějin ?!?

Nějakou dobu se zdálo, že SlovoDne zmizelo v propadlišti dějin 🙁 Naštěstí se, po delší odmlce, způsobené technickými i jinými problémy, z onoho zlověstného propadliště opět vynořilo a netrpělivě čeká na vaši pozornost. Už několikrát se zdálo, že zachází na úbytě, doufám ale, že se tento smutný osud podaří odvrátit.

​Ale bude to možné jen s vaší pomocí: Hynku! Viléme! Jarmilo!

(to by bylo jednoduchý – takže: všichni na palubu!!!)

Vaši admini.

20 odpovědí na “SlovoDne zmizelo v propadlišti dějin ?!?”

  1. Budete si přát účtenku?
   SlovaDne je třeba, tuhle v nějaké TV někdo prohlásil, že byl kdesi s dvoumi kamarády. To by se tady nikdy nestalo.

    1. Je to mimo téma, ale dnes jsem to objevil na seznamu a když jsem si přečetl titulek, tak jsem to dál nerozklikl, neboť pokud je to trvzení pravdivé, pak by to z jednoho mohlo udělat teplého – posuďte sami:
     Silvestr v Hollywoodu: Zadeček nejlépe placené modelky vás nenechá chladnými!

 1. Když jsem chystal majl oznamující znovuobjevení se (nikoliv zmrtvýchvstání, to ještě snad ne!) SlovaDne, procházel jsem zpětně komentáře asi 10 let zpátky… Z formuláře pro napsání komentáře všichni ví, že jeden z povinných údajů je majlová adresa (která se nezveřejňuje, je ale pochopitedlně zaznamenává 😉

  Našel jsem asi 300 jednotlivých (unikátních 🙂 adres… Pochopitelně, někteří komentátoři chtěli být anonymní, a tak zadávali smyšlené adresy… některé z nich byly docela vtipné, např.
  Bubo (bubo@kyhovyra.cz),
  Čáryfuk (caryfuk.pocatky@seznam.cz),
  Nimra (strejceknimra@post.cz),
  Nepovedený (jsem@nepovedeny.cz),
  blackblau (yntelygenty@seznam.cz),

  ale hodně komentátorů zadávalo skutečné adresy… Jenomže během těch let řada adres přestala platit, a někteří z nich o své adresy (tedy majlové schránky) nepečují, takže jsou přeplněné a nemohou další poštu přijímat… takže se o znovuobjevení se SlovaDne ani nemohou dovědět 🙁

  Což je velká škoda, protože řada z nich v jistých obdobích SlovoDne intenzivně komentovala… např. wbgarden, Věra Diblíková, Jiřulka, stařenka, Slepička Olinka, Janinka, náhodný kolemjdoucí, Gabriel, Jožin, Tajemný rejpal Bubák a řada dalších (omlouvám se, pokud jsem někoho z intenzivněji komentujících opominul)

  Snad se časem nějak o znovuobjevení se SlovaDne dovědí a znovu se mezi námi objeví!

 2. Vypadá to, že všichni slovodníci zapadali sněhem a místo aby z vděčnosti nad obnovením SD chrlili příspěvky, zarytě mlčí. Chtělo by to nějakou masivní reklamní kampaň nebo aspoň heslo, které by je znovu ztopořilo – třeba něco jako Buduj SlovoDne, posílíš mír

 3. No, spíš to vypadá, že se každý bojí, že se z něj stane desetník. A jak desetníky skončily, je všeobecně známo.

 4. 9. září se slaví Den horníků. Dnes jenom v několika tradičních hornických městech. Ale kdysi v pravěku, kdy bylo uhlí krví republiky, byl slaven všude. Šel jsem v Ústí nad Labem kolem kulturáku, visely na něm tradiční černozelené hornické prapory a kolemjdoucí malá dcerka se ptala: “Tati, proč jsou tam ty prapory?” “Umřel pan Zelenka.”, odpověděl otec, aniž hnul brvou.

 5. Ano, dcery nás inspirují. Kdyý bylo té mé asi 9, tak jsem jí zpíval Civilisaci od V+W+J a ona se ptala, co to znamená spásonosný. Tak jsem jí podle svého nejlepšího mínění vysvětlil, že to je ten, kdo nese spásu čili záchranu. A ona mi pravia: Taky by to moh bejt někdo, kdo má nos s pásama. To mě za těch víc než padesát let ani ve snu nenapadlo.

 6. Nejen dcery nás inspirují… Mohl by to být i nedávný obrázek na stránkách OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE ​Zpřátelení prcovižtě Zpřátelení prcovižtě

  Hledání slova “vjeda” jsem si zjednodušil na hledání “jeda”, i dostalo se mi odpovědi že

  “zadaný řetězec není samostatným heslem, vyskytuje se ale v následujících heslech:
  jet přechodník přítomný, m., jednotné číslo: jeda
  jíst přechodník přítomný, m., jednotné číslo: jeda”
  (viz Internetová jazyková příručka)

  Takže budeme-li se řídit prvním významem, můžeme se ptát “Kam”, nebo “Kdy”, nebo “Jak”, nebo “S kým/čím”… atp.

  Otázky spojené s druhým významem jsou obdobné: “Co”, nebo “Jak”, nebo “S kým/čím”… atp.

  Pořád ale zůstává základní otázka (resp. problém): Vjeda – Bjeda ?!?

  1. Tu cedulku už jsem před časem viděl a hned jsem na adresu univerzity zaslal dotaz na číslo a znění zákona, jímž byla univerzita zřízena. Pevně jsem doufal, že budu pasován na blbce, co nerozumí srandě, ale nedostalo se mi odpovědi.

 7. Nedalo mi to a podíval jsem se na stránky MUP 😉 Praví se tam mj.
  “V rámci celoživotního vzdělávání Metropolitní univerzita Praha také realizuje kurzy českého jazyka pro cizince. ” No potěš pánbů!

 8. Je po vzdělání celoživotní a nebo doživotní? Zdá se mi podivné zahajovat vzdělání v mladším předškolním věku hned na universitě. Byť by byla Metropolitní. Mimochodem Metropol byla taková levná tuzemská varianta Cinzana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *