Smetí

Bratři, nezkoušejte plnit příkazy od manželek doslova. Dnes jsem dostal dva archaické kousky:

Vytoč mi Anču!
Vysyp smetí!

… kdo si ještě pamatuje ……: přilož!?

13 odpovědí na “Smetí”

 1. Moje ex mi jednou tlumočila přání nebožky tchýně:“ A tady to dej do rychtyku všechno všeho všudy se vším!“ Dodne mi není zcela jasné, co po mně obě chtěly.

 2. Antoníne, topiči elektrárenský, do kotle přilož!
  A Antonín, jak před lety dvaceti pěti,
  železnou lopatou otvírá pec . . .
  tuto reflexivně lyrickou epopej jsem vytvořil před stočtyřicetisedmi roky pod pseudonymem Peter Withouthand

 3. Na to si už nevzpomínám, taky jsem už cílevědomě zapomněl, co jsem psal pod pseudonymem Beda Andělský (vyšlo původně v němčině), a taky jako Voloďa Uljanov (vyšlo původně v ruštině). Ostatně tato svá díla z předminulého a minulého století už jsem dávno ve svých dalších publikacích zcela zkritizoval, z mých ranných prací obstojí snad hry, které jsem psal pod pseudonymem Vilda Třeskopí, taková třeba hra Nech šunku se hraje dodneska.

 4. Moje ctihodná pravidelně, když ode mne něco žádá abych udělal řekne něco jiného než si chce a potom když to splním a zjistí, že to není to chtěla tak mi řekne, že bych mohl dávno vědět co potřebuje a blbé su já. Tchýně užívala pravidelně úsloví „v zahradě mám vše podělaný“, nebo zbytek se podělá sám tak už s tím nic dělat nebudu..

 5. Jiřulka má zřejmě opravdu špatnou paměť, jinak by si vybavil, že Antnína topiče elektrárenského nenapsal jako Petr Bezruč, ale Jiří Wolker, básník, jenž miloval svět. A pro krásu jeho šel se bít. A co se týče ženských příkazů, slyšel jsem následující squost: Buď už konečně zticha a řekni mi , jak to bylo.

 6. Ach jo, ta blbá paměť, ne jako Peter Handless, ale jako Žorž Chodec, kdo si má pamatovat, kterou blbinu jsem napsal pod kterým pseudonymem, snad se pamatuju dobře, že Odyseu jsem psal pod pseudonymem Domár. Ale ten Labyrint světa jestli jsem psal jako Jan Chimneyer, nebo Ámos Chimneyer?

 7. Jiříku,co se týče zdánlivě zmatených příkazů,děd pravíval,jsa znaven:Na chytrého mrkni,do hloupého trkni.Toho se držím i já .

 8. To je hezká perspektiva: celá populace bude postupně utrkána – buď aktivně, nebo pasivně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *