Staré koleje

Vše máme opět ve starých kolejích – poslední komentáře je vidět vpravo. Možná by se mělo říkat v nových kolejích, protože máme nový software. K úplné spokojenosti chybí pouze:
– fungující rozesílání
– více peněz a Gabriela
– méně poezie a Klause

Nové koleje, což bývala „širokorozchodná“, nejsou se starými kolejemi kompatibilní.

70 odpovědí na “Staré koleje”

 1. Výraz staré koleje, je pro mě něco jako výraz známá věc. A vždycky to dovede spolehlivě vytočit. Na nějakou otázku, na kterou já z nepochopitelných důvodů neznám odpověď, někdo moudrý odpoví, že to je přeci známá věc. Dodá-li k tomu, že je to stará známá věc, jdou na mě mdloby. Domnívám se, že staré koleje a známá věc jsou příbuzní. Ne snad pokrevní, ale známá věc bude něco jako horní tchýně starých kolejí. Vždycky, když už si myslím, že mi někdo na něco smysluplně odpoví, vysvětli mi to, vytasí se se známou věcí a jedeme opět ve starých kolejích.

 2. Staré koleje bývají vyjeté a odepsané. Pro studenty jsou naopak staré koleje výhodnější, mívají tam nižší nájem. Já jsem ale ale řešil jiný problém, když jsem jezdil na kole po zasněžených cestách. Velký pozor jsem si musel dávat na staré koleje skryté pod novým sněhem. Když jsem do nich najel, nechtěly mě pustit tam, kam jsem potřeboval jet, takže jsem se za tuto zimu vyskloňoval ve všech pádech.

 3. Pěkně, v starých kolejích si žil,
  dokud nevykolejil.
  Nyní se jen diví,
  svět se mu zdá křivý.

 4. Ivane, svět není rovný, je šišatý. Je to zkrátka geoid, na kterém jsou i rovnoběžky zakřiveny podle tvaru terénu či vlnícího se moře. O polednících a polednicích raději nepíšu, abych nestrašil děti, jak je zde vše komplikované. I kolejnice, které jsou rovnoběžné, se podle teorie protínají v nekonečnu.

 5. Milý Jožine, jsem deskriptivář a sociologije mi taky není cizí. Přece ty koleje jsou velká nadsázka. Takže o koleje nejde, nejde o žádné lineární žití. Jedná se o to, že se musí žít! Proto když vykolejil, nepoznal svět, ten starší kmet, jenž byl tak zabrán, že neviděl. Jinak nevím jak starý jste, ale to žití má dvě polohy. Nejhorší v současné době je velké odcizení generací. Memluvím o generačním problému, ale o změně hodnot. Jinak jsem pochopil, co jste tím myslel, ovšem takto já to nemyslel. Příjemný den.

 6. Vyzývám toho, kdo odcizil generace, ať je urychleně vrátí na vrátnici. Děkuji.

 7. Slečna Tečna Sečná…

  SCIFI

  A máme tady Květu
  Ženu z cizích
  světů…
  Místo hlavy úhel
  pravý
  Místo těla větu
  Myslím pana Pythagora
  O čtvercích nad odvěsnami
  Co se čtvercem nad přeponou
  Za tu dobu co je s námi
  Se asi tahat
  nepřestanou

  Není to ode mne taktické
  Takto psát o Květě
  metrické

  Zvlášť když se na ni
  Hamouní
  Z Mléčné dráhy
  Ufouni….

 8. Jo a ešče pro toho pána z prostějova. Generace nebyly odcizeny, ale dočasně propůjčeny za účelen generování nových degenerací….

 9. Není tam „hamouní“ jen pouze kvůli slovu „ufouni“? Domnívám se, že slovo hamounit je ekvivalent křečkování, či syslení, syslování. Nehamouní se ve smyslu na někoho, ale ve smyslu něčeho. Ten si ale nahamounil! Nikoliv: Ten se ale nahamounil. ledaže… Co ten se toho nahamounil! V tom případě by tam ale „si“ bylo přízančnější.

 10. Budu neustále opakovat atraktivní blondýno, má slova byla, jsou a budou vždy přesná. Nicméně vaše „přízančnější..“mě inspiruje a začíná mi vířit hlavou…

 11. A v tom případě by mě ještě zajímalo, co dělá takový krkoun. Že je lakomý, stejně jako hamoun, to je nad slunce jasné. Hamoun hamouní, krkoun krkouní, no budiž. Ale… Hamoun si nahamouní a krkoun nakrká? Leda nakrkouní, což je mírně krkolomné, leč použitelné. A co potom takový mamonář? Ten mamoní, nebo mamouní? Co ptom dělají hladovec s lakomcem? Lakomec asi lakotí a já bych si měla dát pozor, aby se mi to tu neokotilo.

 12. Pche! Co je mé slovo příznačnější oproti asijskému obchodníkovi, který by rád přijal důchodkyni do pracovního styku. Jak jsem ondynoj viděla na jedné z výloh. A o kus dál měli v krámku v akci machatlo a prile (okuliare).

 13. Budu neustále opakovat atraktivní blondýno, že jste mě asi zaměstnala na celou noc, jsem téměř už v pracovním styku, když si uvědomím, že krkoun může nahamouněné i vykrkat a stát se tak naráz lakoumým hladounem a pak třeba zničehonic přejít i krkolomně do neokotna…, no nekupte to…

 14. Neokotno, hň. Přiznávám, že jsem si asi měla ty prile koupit, anžto dělám chyby.

  Jsem v pracovním styku neustále a to často dlouho do večera a když mě popadne hlad, ráda využiji služeb jedné z našich místních restaurací, která dováží JÍDLA NA OBĚDNÁVKU, tak to alespoň stojí v jejich nabídkovém letáku. Nedávno jsem si pošmákla, byly tortyly.

 15. No, trošku jsem pracovala s dětmi. Co ty dovedou napsat… nějak se nám jednou v klubu nashromáždily odpovědi na to, co by děti chtěly dělat.

  Htěl bich karate.
  Chci sex.
  Chtěla bych panenku s kočárkem.

  Dotazníky jsou taky fajn, na závěrečnou otázku desetibodového informačního dotazníku, která zněla: Máš nějaké problémy, se kterými bychom ti mohli ve škole pomoci? Bylo červenou propiskou a velkými tiskacími písmeny napsáno: NEMAM PROPLEM.

  S dojetím vzpomínám na dopisy Ježíškovi, kde stálo: Moc tě miluju milý Ježíšku a přeju ti všechno nejlepší k vánocům.

  Na dalším bylo neumělou rokou připsáno, krom jiných přání závěrečné: A JUDITKA AĎ MÁ HOLČIČKU.

 16. Milý wbgardene, když už predikujete s jakousi pýchou konstantní přesnost svých slov pronesených v minulosti, přítomnosti a budoucnosti, pročpak se vrháte na kolegyni atraktivní blondýnu kvůli banálnímu překlepu, zvláště jste-li sám účelen o několik příspěvků výše?
  Smutno tam, kde malichernost kraluje.

 17. Budu neustále opakovat ad gabrielisimus, na atraktivní blondýny sem se vrhal ždycky…, a jinak vy to gabrieli nemáte fakt lehké, nebuďte již malicheren a žárliv a pojďte se taky smát…, za chvíli bude půlnoc…

 18. Jsem už v pyžamá a ráda bych se na závěr vrátila ke kolejím. Vrtá mi hlavinkou, proč se říká těleso trati. A což potom takové těleso trati ponořené do kapaliny? Úplně mě to vykolejilo. Fascinuje mě i obor drážní archeologie. Vždycky je někde nějaký obrázek, je na něm zarostlá tráva a pod tím je napsáno: Těleso trati. Rozuměla bych tomu, kdyby tam bylo napsáno, že tudy jezdívala lokálka z Pilníka do Svidříka ale nic, jen to suché konstatování.

  Může těleso trati tratit cti?

  Některé vlaky jsou ostře sledovány, jen to nepodceňovat.

 19. Ó když na trati, tak jedině v pyžamá.., protože hůl do vody vložená, vypadá jak zlomená a váha soudruha soudruhy potopeného…, no a jinak, co se týče kolejí myslím, že doposavad existuje cosi jako správa drážní – dopravní cesty či co a z pilníka do svidříka se stal myslím časem lenoušek gaučovitý, který ani v rámci dráždivé archelogie ostře sledován jistě nebude, protože ze zarostlé a vykolejené tudíž cti už nemá zkrátka co ztratit….

 20. Existuje-li obor drážní archeologie, přála bych si dožít se oboru plochodrážní archeologie.

  Přání je otcem myšlenky. Ale kdo je matkou?

 21. Znám jednu plochou Drahomíru a vzhledem k jejím věku si myslím, že by se už nějaký ten archprůzkům docela šikl. Otec je pochopitelně jenom jeden a to zásadně. Jinak, porozhlédnete-li se vůkol třeba po netu najdete všude fůry číhajících matek…s/z/fotografovaných a zfilmovaných ze všech možných i nemožných stran…

 22. Zahrádečko, máte cit pro oxymóron. (Nerozkládat na „ox“ a „moron“ a nehledat v AJ-ČJ slovníku). Jinak si nedovedu vysvětlit, že „rudá je drobet up to date“. Možná to ale špatně chápu svým zdeformovaným mozkem angličtináře, třeba jste jen chtěla napsat hezky česky „uf, to dáte“. Ale to se mi nezdá. Skutečně se trápím, trápím se a dumám, asi jako Klaus, když v zimě přikládá do kamen a nervózně se rozhlíží, kdy už přijde ten Al Gore s pytlem globálního tepla.
  Pomůžete, poradíte? Jak to tedy je s tou rudou? (A vyprošuji si statě o železné rudě, Železné Rudě, Rudovi z Ostravy, Rudé armádě a brigádě.)

 23. To není o čem psát?znám lepší téma.Uroven pisatelů klesá.Možná jsou to pubertáci,těm se to dá odpustit.Nejsou to stránky pro mne.Nechci se povyšovat,ale tak hluboce jsem ještě neklesla,abych psala o ničem.Musím se ale omluvit za chyby,které neumím odstranit,myslím tím pravopisné,kterých jsem si vědoma.Učím se naPC,hold jsem důchodkyně,ale učit se něco nového mě pořád baví.

 24. Milá Vlasto, je empiricky ověřeno, že kvalita VŠEHO klesá. Doložím příkladem – vzpomínkou, kterou si půjčuji od Jana Wericha. Kdekoli je nějaká říčka, rybníček, jezírko, tůň či potok, místní vám vždycky řeknou „jó, tady bejvalo ryb“. Tato věta se předává z generace na generaci. Jejich prarodiče jim před sto léty říkali to samé a prarodiče těch prarodičů jakbysmet. Čili, bráno do důsledku, před tisíci léty v říčce netekla voda, nýbrž ryby.
  Stejně tak je prokazatelné, že každá nová generace je horší než ta předchozí a každá změna čehokoli je změnou k horšímu a nese s sebou pokles úrovně. Buďme ale rádi, že se ještě dá klesat. Pokud by se totiž klesat nedalo, znamenalo by to, že už jsme na dně.
  Váš klesající pisatel, Michal Prostějovský

 25. Mezi slovy holt a hold je zásadní rozdíl. Holt bude asi citoslovce (nevím to jistě) a hold se vzdává. Je to okázalý projev úcty. Na trhu funguje splečnost Ahold, pod ní spadají supermarkety. Jaké, lze dohledat. To, zda jim jde vzdát hold, je otázka, na kterou neznám odpověď. Holt nejsem tak zběhlá a ani důchodkyně.

 26. Nechci se vměšovat, atraktivní blondýno, ale mám pocit, že svým hnidopícháním jen lijete vodu na Vlastin mlýnek. Debaty o překlepech mohou být neskutečně dlouhé a prázdné.
  A k Vašemu problému se zběhlostí. Vypozoroval jsem, že pokud se někde objeví atraktivní blondýna, která navíc není zběhlá (ani důchodkyně), vyskytují se v jejím okolí sběhlí. Máte stejnou zkušenost?

 27. Zkušenost mám stejnou,není co dodat.Nesnáším,když je někdo nejchytřejší jako třeba atraktivní blondýny a samy se tak hodnotí.Měly by počkat,až je někdo pochválí.Jdu si dát rohlík s mlékem a dobrou noc.Nehodlám házet hrách na stěnu.Zdravím Prostějovského.Ten chápe.

 28. Ad Prostějovský, rudá je jaksi up to date furt a podle já, bohuže..l, ale já jsem taky příliš netrpěliv, musím říct a při vvšelikém adhocováni po neráčím po sobě příliš čísti. Omlouvám se. Takže takto: Rudá je drobet up to date porád, i když noví rudí jsou spíš do zelena, ale piští stejně..
  Jinak si myslím, že toto forum je především o ničem, což je velmi pěkné. Spasitelé, kazatelé a jiní věrozvěsti už toho přece napindali dost, a té krve co přitom teklo…Ad Vlasta, se svými rohlíky a mlíky zkuste stěny jiné, co vám brání…Všelikých stěn je furt dost, ešče neomlíkovaných….
  Jo a teď jsem objevil, že když tady něco dopisuju, tak ono mi to maže písmenka bez mého vědomí, ešče abych dával pozor na insert, no toto

 29. vbgarden těmi stěnami mi připomínáte nacisty v koncentračních táborech.Tam byste se vyžil.A moh byste se natřít na modro,abyste si to lépe užoil.Divím se,že ještě takoví lidé jako vy existují,myslím tím vaši povahu.Usi patříte k těm holohlavým.S takovými se nebavím,ale když už jste si do mě rýpl,tak vám odpovídám.Až vy budete starý,budete také vzpomínat.Mládí sní a stáří vzpomíná,to řekl někdo chytrý a to je pravda.Nemusí to být ani Spasitelé a kazatelé jak píšete.Clověk žije vzpomínkami,až sám se stane vzpomínkou……

 30. No to je bezva, od stěnohrachu, přes mlíko s rohlíčkem až k nacismu a koncentrákům. No nekupte to. Jinak ovšem máte pravdu, jsem dlouho mladý téměř holohlavý příšerně namodralý recidivista s povahou….

 31. Paní Vlasto, zachovejte klid, vždyť atraktivní blondýna může klidně být šerednej vyplešatělej brunet. No a pokud tohle nejsou stránky pro Vás, tak určitě najdete něco, co bude hodno Vaší urovně. Přiznávám, že jsem asi pod ní, anť to s těmi omlíkovanými stěnami natřenými na modro v koncentračních táborech jsem nepochopil. A to jsem si až do dneška myslel, že jsem Zweistein.

 32. Poznámka k WBG: Hodně krve dokázali prolét také ateisté v SSSR nebo v Kambodži, abych poukázal na nedalekou minulost. Pyšní fundamentalisté jsou schopni použít jakoukoliv záminku k zastrašování okolí. Přiznávám, že nejvíce mne bolí, když se přitom fundamentalisté ohánějí Bohem jako zástěrkou pro své mocenské choutky. Skvěle to popsal Tomáš Halík ve své poslední knize Dotkni se ran. Doporučuji k přečtení.

 33. Může mi někdo vysvětli prosím rozdíl mezi slovy: sakra, sakramentský a setsakramentský?

 34. Wbgarden ještě že jste se přiznal kdo jste,tAK JEM TO UHOLA A TÍM S VÁMI KONČÍM.nEMÁM CO DODAT.pATŘÍTE JINAM NEŽ JÁ .oD TAKOVÝCH SE DISTANCUJI.mĚJTE SE.oMLOUVÁM SE ZA CHYBY V TISKU,NEOVLÁDÁM JEŠTĚ MOC pc UČÍM SE.

 35. Budu neustále opakovat, vlastičko vlastičko i přes veškeré chyby v tisku je vaše místo v českých dějinách nezpochybnitelné…

 36. Tvrdost je kvalita vnímaná relativně při posuzování (řekněme) chirurgické oceli a skývy božího dárku. Chtěl bych wbgardena povzbudit a solidarizovat se s ním, neboťv každém z nás je kousek mnichovanství. Radím nové koleje!

 37. Je mi tak vskutku divně relativně když dotýkám se ran po všech těch chirurgických ocelích a všelikých jistě božích darech. Olovu jsem se zatím úspěšně vyhýbal. Jinak nové koleje zásadně nebrat neb moja rodnaja širokorozchodnaja by určitě zase mluvila nahlas. Ovšem musím konstatovat, že leckde jinde mě mě mohou vidět i jinak.
  Třeba tady:
  forums.gardenweb.com/forums/load/conif/msg0220064119913.html
  Aha, kouzlo se nepovedlo…
  Takže httpéčko si tam budete muset dodat sami, když budete chtít vidět jiné vidění….

 38. to: Michal Prostějovský.
  Vážený Michale, nekřičte hop, dokud nepřeskočíte. Dojde třeba na to, že budete první, kdo bude žádat na té vrátnici nějaké restituce. Rada! Nejlépe se dostat do parlamentu, kdyby náhodou. Tam již ten tlak na vrátnici, pokud budete šikovný prosadíte. Ale chrakter dejte stranou. Dobré je také, v určitou dobu zanorovat a nechřestit klíči.

 39. Pane vbgarden a Prostějovský začínáte se mi čím dál víc líbit.Chtěla bych Vás poznat.Nebojte,jsem vdaná a neškodná,tak to nemyslím.To Vaše filosofování v některých¨místech se mě zamlouvá,asi bychom si pěkně pokecali a zasmáli se.Wbgarden používá hodně cizých slov,nevím jak by mě to vysvětloval,jsem trochu natvrdlá i když mám maturitu.To je na dnešní dobu nedostačující vzdělání.Ale hrubé chyby v gramatice fakt normálně nedělám,to jen tady to neumím pořádně mazat atd.Ale už mi to docela jde.Pochvalte mě.Sympatáci.Ráda se ucim.Mám PC teprve krátce a jsem samouk.cau,mějte se.

 40. Milá Vlasto, chválím Vás především za větu „Pochvalte mě“, kde jste unikátně použila korektní tvar personalia v akuzativu. Ale jak se znám, chci jen ukázat, že i na mé zahrádce roste mnoho cizích slov;) Prostě si před blížícím se jarem čechrám gramatické peří:)
  Nechť Vám jde učení od ruky.
  P.S. Mazání je důležité. Jen je potřeba hlídat si dokonavé tvary „vymazat“ a „namazat se“ a vyhnout se tak nechtěné ambivalentnosti.

 41. Pane Prostějovský, nechybí tam v příslušném tvaru pronomen? Když už tedy čechráme.

 42. Myslím, že nikolivěk. Tak jako třeba „posesiva“ jsou zájmena přivlastňovací, tak jsou „personalia“ zájmena osobní. Dle mého názoru není třeba uvádět celé „pronomina personalia“ či „pronomina posesiva“. Ale uznávám, že teď vypouštím svého gramatického kohouta na tenký jarní led:)

  BTW. Kdo by se toho nadál, že se tu dočkáme kohoutích zápasů… 😀

 43. Pane Prostějovský, považte, že jste mohl adresátku svého holdu uvést ve zmatek, když Personalium je též softwarová aplikace hojně užívaná administrátory švýcarských farností.

 44. Předrahá Vlasto. Kvituji s nadšením Vaši upřímnou snahu vymést zdejší Augiášův chlév plný rádoby filosofů, lingvistů a kdovíjaké jiné chamradě! bravo! skvěle! ovšem opatrně, abyste rázným machem koštěte, či jiného bazmeka, nepřekotila vaničku a dítě šlo na kutě potlučené a umouněné! Hrrrrrrr na ně a nikoho neživte! s úctou S. Hawkins.

 45. Páni filosofové,čím víc ze sebe děláte chytré,tím jste hloupější.,pan HaWkins už to také pochopil,ale neřekne to na rovinu.Já cvše na rovinu.Co si myslím,to řeknu.

 46. Páni filosofové,čím víc ze sebe děláte chytré,tím jste hloupější.,pan HaWkins už to také pochopil,ale neřekne to na rovinu.Já cvše na rovinu.Co si myslím,to řeknu.Komentář mě nechtěj vzít,prý je duplicitní,ale já ho neodesílala před tím.Skoda,že se nedozvíte co jsem Vám milí filosofové napsala.

 47. A jéje. Páni filosofové (ať už jimi narovinová Vlasta myslí kohokoli) si naběhli na vidle konstruktivní kritiky. Dobře jim tak, mají držet h(o)uby nebo aspoň dršťky a hlavně se nev(y)měšovat.

 48. Ješte mě nedá,abych Vám nevysvětlila ten koncentrák,je to vytrženo z kontextu.Myslela jsem tím to,co mě jeden z Vás doporučoval,už ani nevím který,najděte si to,abych jedla zdi.To je přece síla.K tomu nemám slov.To bych v dnešní době nečekala ,že někdo poradí a vypustí z pusy.Aby se to nestalo jednou jemu.Nechci přát nic zlého.Napsal mi to Wbgarden a použil slovo stěny.Už jsem to našla.Je to ohavné.

 49. Milostivá paní, nemoc, kterou popisujete, se jmenuje paranoidní syndrom. Časté jsou bludy pronásledování, ohrožení. Syndrom se vyvíjí pozvolna — počáteční vztahovačnost se rozvíjí a pacient dává běžným jevům a událostem chorobný, scestný výklad vztahující se k jeho osobě, která je stále (podle něj) v centru všeho dění. Tlumí se to třeba četbou klasiky, doporučují se velmi nudná díla, npř. Pravidla českého pravopisu.

 50. Budu neustále opakovat, povidla českého povidlopisu to chci, podobně jako devět z deseti českých povidlováků. Jinak paní věro se jedná pravděpodobně o depku, to šero a ty deště…, milenci ještě jsou nebo před váma pravidelně utíkají….?? Veselé krizování…

 51. Pánové, pánové, pánové… Cožpak nesnesete trošku té neoprávněné kritiky, navíc od dámy? Dnes máme MDŽ, to jste Vlastě dali pěkný dárek! Kajte se a nedělejte si příště legraci z konzumace omítky:D

  Vlasto, k dnešnímu MDŽ Vám přeji vše dobré. Hlavně náladu.
  Váš oddaný, Michal Prostějovský

 52. Wbgardene, jde o klam a mámení, paní Vlasta se jen stylizovala do role mrtvé broučice. To je vcelku běžné. Znám ale jednoho pána, který si za velké peníze pořídil hrobku, na pomník už si nechal vytesat všechny údaje kromě data svého úmrtí. Na hrob si nosí pravidelně květiny a doplňuje i olej v lampičce, aby neustále svítila. Říkal mi s povzdechem, že na potomky není žádné spolehnutí…

 53. To bybylak ta královna Alžběta starší,ta si zkoušela v noci celý svůj pohřeb jak má vypadat,až zemře.To se asi dělá jen v Anglii.Na to musí mít.kapitál.To neníjen tak.

 54. Kolejáři.

  Kdo chce žít musí sbírat zážitky, To už jsem jednou říkala. Kdo chce jíst smaženici, taky by si měl sehnat houby a pokud možno jedlé,že jo? Pokud si položíte koleje tak už nemáte šanci vybočit a jedete stejnou bezpečnou jízdu.

 55. Ale no tak! Vážené dámy, vážení pánové! Takové to bývalo krásné čtení o ničem. I sranda byla: A těch veršů! A teď takové rozmíšky (taky pěkné slovo k úvaze. Co je asi opakem?): Paní Vlasto (když jste teda vdaná A TÍM PÁDEM (?) NIKOLIV NEBEZPEČNÁ a ještě ke všemu zesnulá, nedejte se, prosím, odradit od dalšího psaní ze záhrobí (nebo zá-čehokoliv). Hlavně, prosím, pište, jaké to tam je. Lze-li se, kupříkladu, rekvalifikovat na strašení. Já bych měla rovněž zájem Nebo na lety na koštěti. Máte-li již v tomto směru nějaké zkušenosti, mohla byste mi je, prosím, sdělit? Moc děkuji předem. I zadem.

 56. No, a tak koukám – nic. A tak ráda bych se přidala. Kolegyňka Šiklová by ráda strašila v Bruseli, tak bych taky ráda někde, takové VŠ koleje, tam by se mi strašilo, jéje! a to bych vlastně mohla i za živa, ve vrátnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *